OXV: The Manual (Frequencies) (2013)

OXV: The Manual (2013)
Frequencies

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
Avustralya
Süresi
105 dakika
burcst Herkesin doğuştan getirdiği bir frekansa sahip olduğu alternatif bir dünyada, yüksek frekansla doğan insanlar daha çok şansa, kapasiteye ve başarıya sahiptir ancak duyguları zayıftır.Düşük frekansa sahip olanlar ise güçlü duygulara sahipken, şanssız ve başarısız sayılmaktadır.Farklı frekanstaki insanların bir araya gelmeleri kötü sonuçlar doğurmaktadır.Düşük frekanslı Zak,bu durumu değiştirmek ve yüksek frekanslı Marie ile ilişki kurmak için her yolu deneyecektir. // The plot develops in a world where every person emits a specific frequency which determines his or her luck, further determining his or her success in life. Higher frequency means better luck and thus lesser feelings.In this world where relationship, connections, and life worth is determined by predestined "frequencies", Isaac-Newton Midgeley, known as Zak, is a Low Born who wants to change his fate and start a relationship with High Born savant, Marie-Curie Fortune.

Yorumlar

Rainbow profil resmi
Rainbow
Beynim yandı,zihnim çarpıldı ...Şu an bunu yazarken sırıtıyorum :))Beni bir yolculuğa çıkardı adeta ...Her şeyden şüphelendim :D Valla iyi ya da kötü yorumları okumayın açın izleyin ya :)
4 ay önce
iremoz profil resmi
iremoz
Gözlerimi ekrandan hiç ayırmadan izledim desem yeri var. Güzeldi..
2 yıl önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
"Bilgi, kaderi belirler." sözünden yola çıkarak güzel bir başlagınç yapmış fakat yönetmen, soru işaretleri bırakacağım, izleyenler sorgulasın derken bulamaç haline getirmiş. Konudan konuya geçiş de tamamlamamız için ucunu açık bıraksada mantık hataları çok. Örneğin bazı kelimelerin frekansı etkilemesi kontrol edebilmesi bazılarının etkilememesinin açıklanmayıp frekas ile her şeyin "yan etki" mevzusuna bağlanması v.s Ayrıca müzik burada seslerin ötesine geçerek zamanla sesleri o kadar güçlü kılmış.
Özetle
2 yıldan fazla önce
cheshirecat profil resmi
cheshirecat
iyi bir çıkış yakalamış ama genel olarak iyi işlenmemiş bir film. sıradışı ve düşündürücü ama bir çok soru işaretiyle kalıyor. Felsefi açıdan ''kişi özgür iradeye sahip midir ve seçimleriyle hayatını etkileyebilir mi yada önceden planlanmış makineler gibi yaşayan, seçimlere sahip olmayan ve farkına varamayan kişiler miyiz'' düşüncesi var. yanında aşk müzik bilim kurgu vs..
neredeyse 3 yıl önce
kriyolit profil resmi
kriyolit
anlatmak istediği biraz karışık olmasına rağmen güzel ve etkileyici bir film.
3 yıl önce
otekiben profil resmi
otekiben
soluksuz izlememe rağmen pek etkilenmedim. tam olarak algılayabildiğimden de pek emin değilim gerçi
3 yıldan fazla önce
burcst profil resmi
burcst
Güzel bir filmdi,mutlaka izlenmeli.Müzikle ilgili açıklamalar çok etkileyiciydi.farkındalıkla,kaderle ve evrenin denge kuralıyla ilgili güzel ipuçları vermiş.düşündürüyor.
3 yıldan fazla önce
coquelicot profil resmi
coquelicot
ya aşkın kurallarını fizik belirliyorsa teorisiyle yola çıkan film her insanın belli bir frekans değerine sahip olduğu ve bu değerlerin kişiliği, hisleri hatta kaderi şekillendirdiği paralel bir dünya sunmuş izleyiciye. Asla yan yana gelmemesi gereken düşük ve yüksek frekanslı 2 insanın aşkı bilimsel boyutlarda çocukluklarından yetişkinliklerine kadar aktarılmış. Aşk üzerinden hayatı sorgulamış bi nevi. Bence temelindeki felsefe çok iyi tasarlanıp yansıtılmış, üzerine çok şey yazılıp çizilebilinecek bi film. bayıldım.
3 yıldan fazla önce

OXV: The Manual filmini beğenenler

OXV: The Manual filmi hakkında ilgi çekici içerikler