Pâfekuto burû (Perfect Blue) (1997)

Pâfekuto burû (1997)Perfect Blue

Puan 8.4 (5 kullanıcı)
Senin Puanın
Etiketler Anime, Psikoloji, Gerilim
Yönetmen
Dil
Japonca
Ülke
Japonya
Süre
81 dakika
41
1
95
60
Sophie profil resmi
Sophie
''Black Swan'' ın esin kaynağı olduğuna dair söylentiler gördüm ve oldukça da benzer olduğunu söyleyebilirim. Filmin son sahnesini görene kadar anlamlandıramağım yerler olmuştu ama son sahnelerden sonra parçalar yerine oturdu. Gerçekten güzel bir animeydi herkesin izlemesi gerek bence.
report_problem
3 yıldan fazla önce
BELIT profil resmi
BELIT
Basinda biraz heyecan yaratti ama ilerleyen dakikalarda siradanlasti, sonu da surpriz olmadi , daha gizemli ve sürpriz bir son bekledim.
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
eminuk profil resmi
eminuk
Çok etkileyiciydi. Resmen psikolojimle oynadı film. Pek çok yerinde gerildim ve ne olacak diye merakla izledim. Cürretkar sahneleri de çoktu ama animasyon olmasına rağmen oldukça gerçekçiydi. Psikolojik gerilim sevenler izleyebilir.
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
Insomniac profil resmi
Insomniac
Siz de anime deyip geçenlerdenseniz, Perfect Blue'yu izleyerek farklı bir pencereden bakmaya başlayabilirsiniz. Psikolojik gerilim, gizem türünde en iyisi diyebilirim.
report_problem
4 yıldan fazla önce
sabriayes profil resmi
sabriayes
frameby'dan önce animelere çocuk filmi gözüyle bakardım. tavsiyeler ve yorumlar üzerine izledikçe fikrim değişti, bu film de zirve oldu diyebilirim. bi kaç gün önce aynı yönetmenin başka bi animesini izlemiştim. o filmdeki görsellik bunda yok fakat hikayesiyle bu açığı kapattı. animede bu tarzı ilk defa izledim. çok da etkilendim..
report_problem
5 yıl önce
otekiben profil resmi
otekiben
kuzularin sessizligi gondermesini atlarsak guzeldi... gercekte boyle birsey cekmenin zorlugu filmin anime olmasini anlamli kilmis...
report_problem
neredeyse 6 yıl önce