Pâfekuto burû (Perfect Blue) (1997)

Pâfekuto burû (1997)Perfect Blue

Puan 9.2 / 10
Senin Puanın
Etiketler Anime, Psikoloji, Gerilim
Yönetmen
Dil
Japonca
Ülke
Japonya
Süre
81 dakika
58
1
124
69
uyscuti profil fotoğrafı
uyscuti
gerçekten önerildiği kadar iyi bir film. filmdeki sahnelerin gerçek olup olmadığını asla bilemiyorsunuz sürekli başka bir boyut oluşuyor filmde ama asla sıkmıyor. kafanız karışabilir ama film kesinlikle bu kafa karışıklığını gideriyor. kesinlikle izlenilmesi gereken bir film ayrıca portal adlı youtube kanalında bu filmin felsefi yönünden bahseden bir video var onu da izleyin derim.
error_outline
3 ay önce
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Bir anime izlerken bu kadar gerildiğimi ve beynimin bir noktadan sonra yanıp karıştığını hatırlamıyorum. Tam bir şeyler netleşti derken sonra şaşırttı. En sonunda parçaların bir bütün oluşturmasına sevindim ve anladım. Tabii bazı anlamlandıramadığım kısımlar olsa da ikinci kez bilerek izleyince o ayrıntılarda oturur diye düşünüyorum. Bazı sahneleri gerçek filmleri aratmayacak şekilde etkileyici ve insanın psikolojine iki üç tokat atan cinstendi. Satoshi Kon bu animesiyi çekerek bir zoru başarmış ve başka filmlere epey ilham vermiş ki insan birkaç filmi anımsayıveriyor.
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Gerçekten sanat sanat için midir ? Peki ya şöhrete giden yolda her şey mübah mıdır ? gibi kariyer yolundaki en önemli soruları sorgulayan ve 'artık sen, sen değilsin' mottolu, müzikleri ayrı kendi apayrı güzel psikolojik bir yapım. Kesinlikle bir animeden daha fazlası. Hiç düşünmeden izleyin.
error_outline
1 yıldan fazla önce
Sophie profil fotoğrafı
Sophie
''Black Swan'' ın esin kaynağı olduğuna dair söylentiler gördüm ve oldukça da benzer olduğunu söyleyebilirim. Filmin son sahnesini görene kadar anlamlandıramağım yerler olmuştu ama son sahnelerden sonra parçalar yerine oturdu. Gerçekten güzel bir animeydi herkesin izlemesi gerek bence.
error_outline
5 yıldan fazla önce
BELIT profil fotoğrafı
BELIT
Basinda biraz heyecan yaratti ama ilerleyen dakikalarda siradanlasti, sonu da surpriz olmadi , daha gizemli ve sürpriz bir son bekledim.
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
eminuk profil fotoğrafı
eminuk
Çok etkileyiciydi. Resmen psikolojimle oynadı film. Pek çok yerinde gerildim ve ne olacak diye merakla izledim. Cürretkar sahneleri de çoktu ama animasyon olmasına rağmen oldukça gerçekçiydi. Psikolojik gerilim sevenler izleyebilir.
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
Insomniac profil fotoğrafı
Insomniac
Siz de anime deyip geçenlerdenseniz, Perfect Blue'yu izleyerek farklı bir pencereden bakmaya başlayabilirsiniz. Psikolojik gerilim, gizem türünde en iyisi diyebilirim.
error_outline
6 yıldan fazla önce
sabriayes profil fotoğrafı
sabriayes
frameby'dan önce animelere çocuk filmi gözüyle bakardım. tavsiyeler ve yorumlar üzerine izledikçe fikrim değişti, bu film de zirve oldu diyebilirim. bi kaç gün önce aynı yönetmenin başka bi animesini izlemiştim. o filmdeki görsellik bunda yok fakat hikayesiyle bu açığı kapattı. animede bu tarzı ilk defa izledim. çok da etkilendim..
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
otekiben profil fotoğrafı
otekiben
kuzularin sessizligi gondermesini atlarsak guzeldi... gercekte boyle birsey cekmenin zorlugu filmin anime olmasini anlamli kilmis...
error_outline
yaklaşık 8 yıl önce