Pan (2015) afişi

Pan (2015)

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
111 dakika
gkhn. Kefaret ile Aşk ve Gurur filmleriyle tanınan ve Hanna filmiyle de aksiyon arenasında maharetlerini sergileyen Joe Wright'ın kamera arkasına geçtiği bu yeni Peter Pan filmi, ağırlıklı olarak Blackbeard'ın gemisinde çalışan Hook ve Peter Pan’ın arkadaşlıklarının başlangıcını temel alınacak.

Yorumlar

kaptankaptanim profil resmi
kaptankaptanim
Kız kardeşimle birlikte izledim oldukça keyifliydi; ikimiz de eğlendik. O, masalı bilerek bir şeyleri birleştirmeye çalışırken ben de filmi yorumlamakla meşguldüm. Şimdi başta şunu belirtmek gerekiyor ki karakterler, kostümler ve atmosfer çok zekice tasarlanmış. Filmde gerçeğin ötesinde olan şey dönemler arası geçiş durumu idi. 2.Dünya Savaşı'ndan Victoria dönemi Londrası'na geçişler bize gerçek dünyadan uzaklaştığımız durumunu veriyor. O dönemde İngiltere'de çocuk işçiler satılıp fabrikalarda çalıştırıldığı için böyle bir tercih yapılmış. Aynı zamanda dönemde konusu geçen genel teori ve kuramlar gerçeküstücülük akımının dünya savaşları ile birlikte insanların gerçek dünyanın anlamını yitirmesini ve kabul edebilecekleri alternatif bir dünya yaratmalarını savunur. Gerçekten uzakta bir dünya olmalı ki ilişkiler daha romantik olsun. Ama bu asla olmadığını bildikleri bir dünyaydı. Yani Var Olmayan Ülke. Korsanların büyüme, kural koyma, kontrol etme endişesi taşıyan yetişkinler olarak verilmesi onların ne kadar gülünç bir duruma düştüklerini anlatabilmek için korsanları palyaço kostümleriyle gördük. Başka bir açıdan gene Victoria döneminde Afrika, İngiltere sömürgesi idi ve gerçek hikayedeki kızılderililer bu nedenle Afrikalı kabilerler olarak yerleştirilmiş. Kayıp çocukların ailelerinin olmamasını yetimhanede büyüyen çocuklara bağlamaları, James Hook'un maceracı kişiliğinin İndiana Jones'a benzetilmesi, bay Smee ile birlikte gençliklerini yaşıyor oluşları oldukça dahiceydi. Çok sık aralıklarla etkilendim. Son olarak Peter ve Hook'un arasındaki durumun büyüyememiş bir çocuk ile büyümek istemeyen bir çocuk arasındaki kalp kırıklığı durumu oluşu da ikinci filmi beklemeye başlamama neden oldu. Film, Hook 1991'deki tadı yakalamış diye düşünüyorum. Muhteşem ve Kudretli Oz gibi ana hikayenin öncesini anlatan bir film olma yönüyle de kalbimi kazandı. O kadar çok Peter Pan filmi çekildi ki gına gelmişti ve yeni bir arayış içine girilmeliydi. Gerçekten film bunu başarmış. Umarım bu tarz düşüncelerin de öncüsü olur.
0
3 ay önce
UNALILK profil resmi
UNALILK
Kesinlikle daha iyi olabilirmiş...
3
neredeyse 2 yıl önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
Peter Pan hiç izlemedim daha önce hatta hikayesini ws bile bilmem , hem genel hikayeyi öğrenme açısından hemde masal izleme açısından yeterli bir filmdi , yani görsel efektler bazı yerlerde çok wasat bazı yerlerde iyiydi filmde bazen düştü bazen yükseldi , söylenen gibi kötü bir film değildi ama wuuww harika bir filmde değildi tam ortada duranlar rafıma cuk diye oturdu :)
1
neredeyse 2 yıl önce
mhmtcngrpnr profil resmi
mhmtcngrpnr
ben beğendim beğenmeyenlerin aksine ayrıca değişik bi anlatımı olmuş bence peter pan in (: ayrıca hugh jackman ın ve diğerlerinin smells like teen spirit söylediği sahne çok iyiydi (:
0
neredeyse 2 yıl önce
Sefa profil resmi
Sefa
Rengarenk , macera ve eğlencenin bir arada olduğu tam bir aile filmi. Beğenmeyenlere katılmıyorum. Klasik Peter Pan senaryosunun günümüz teknolojisi , oyunculuk ve duygularla güzel işlenmiş bence bi şans verin ve izleyin derim ben beğendim.
1
neredeyse 2 yıl önce
xavalon profil resmi
xavalon
Filmin ilk 15 dakikası olmuş. Gerisi sıkıcı ve klişe. Hugh Jackman bile sıkıcı.
Nirvana süprizi iyi geldi başlarda.


1
2 yıl önce
justdoit profil resmi
justdoit
Şöyle ki ya ben beklentiyi yüksek tutup istediğimi alamadım, ya da adamlar becerememiş. Yani hiç el atmasalar da olurdu.Oyuncu kadrosu görünüşte havikka ama filme girince o havikkalık kayboluyor. Böyle 'vaav görüntüler felan süper ötesi hele adamlar bir efektler yapmış sorma' diyemiyosun. Yani böyle çok çoook boş vaktiniz olursa izleyin, onun dışında bulaşmayın ya bence. Olmamış cidden büyük hayal kırıklığına uğradım.
1
2 yıl önce

Pan filmini beğenenler

Pan filmi hakkında ilgi çekici içerikler