Pan'in Labirenti (Pan's Labyrinth) (2006)

Pan'in Labirenti (2006)Pan's Labyrinth

Puan 8.1 (33 kullanıcı)
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İspanyolca
Ülke
Meksika
Süre
118 dakika
951
57
2773
413
japonbalikcisi profil resmi
japonbalikcisi
Çok güzel. Guillermo del Toro, dramla fantastik türü birbiriyle çok güzel harmanlıyor. O büyülü masal diyarında hüzün de olabiliyormuş. Hem gerçek hayat hem peri masalı. Çok etkiledi beni.
report_problem
1 ay önce
Sefa profil resmi
Sefa
Masal ile gerçeğin çok farklı anlamlarla anlatılmaya çalışıldığı bir çok güzel mesaj barındıran muazzam bir yapıt.
report_problem
2 yıldan fazla önce
kaptankaptanim profil resmi
kaptankaptanim
Gözüme çarptı ve filmle ilgili anlaşılmayan bir durumu aydınlatmak istedim; hayal gücümüzün sınırını zorlarken öz veride bulunmak gerektiğini hayalperestliğin, romantikliğin gerçeğin önünde duramayacağını kanıtlıyor film. Yaşamak istediğimiz alternatif dünyanın da bir sınırı olduğunu anlatıyor aslında. Labirent hayatın kendisi ve hangi yöne gideceğine karar veremediği için içinde kaybolanlar da insanoğlu. Başyapıttır kendileri.
report_problem
2 yıldan fazla önce
muratdnmz profil resmi
muratdnmz
enteresann
report_problem
2 yıldan fazla önce
zirzop001 profil resmi
zirzop001
Uzun yıllar önce çıktığı halde izlemediğim için utanç duydum. Mükemmel bir şekilde anlatılmış etkileyici bir filmdi :)
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
mervyazc profil resmi
mervyazc
Masal ve gerçek arasındaki ince çizgi...o kadar etkileyici ve kendine özgü bir film ki savaş ve fantastik dünyanın iç içe verilip bu kadar güzel bir şekilde bağdaşması bu filmi bir çok filmden ayırıyor. Birbirinden bu kadar uzak iki ögeyi bu kadar mükemmel bir şekilde anlatmak gerçekten büyük bir başarılı. İzlemeye değer bir yapım.
report_problem
3 yıl önce
umrant profil resmi
umrant
Ne film yapmışlar ama...Fantastik film ile arası iyi olmayan ben bile büyülendim.Çünkü büyülü gerçeklik gibiydi.Bir de şu var, çok korku filmi izledim ama nedense hiç birindeki sahne beni yüzbaşının adamın burnunu kırdığı sahne kadar korkutmadı.İnanılmaz bir makyaj ekibi olduğu aşikar.Bu zamana kadar hep duydum ama izlememştim büyükk kayıp ve ayıp oldu...Bu filmin güzelliğide" yalnızca bakmasını bilene görünür..."herhalde.Nadide bir parça.
report_problem
3 yıl önce
VforKukuletta profil resmi
VforKukuletta
Çok güzel bir film. Hatta biraz abartayım, film nedir film budur. Gerçekle masalın; İspanyol iç savaşıyla bir çocuğun iç savaşının birbirine kaynadığı ve finalinde de insanın boğazına yumru oturmasana sebep olan bir film
report_problem
3 yıl önce
.Morpheus profil resmi
.Morpheus
Şiddet sahneleriyle akılda kalan, Robert Rodriguez den sonra ikinci Meksikalı çılgın yönetmen guillermo del toronun 2006 yapımı filmi. Kapak ve dıştan fantastik çocuk filmlerine çağrışım yapıyor ama sakın ona kanmayın. Daha çok iç savaş ispanyasında ki darda kalan vr despot bir komutanın altında ezilen insanları izliyoruz. Onun yanında bir kızın "hayal" dünyasında farklı maceralara atlıyoruz. Çok muhteşem bir film değil benim için ama hatrı sayılır bir kalitesi var.
report_problem
3 yıldan fazla önce
arifcicek profil resmi
arifcicek
Film çok yönlü olmasıyla belki iyi bir yerdedir diyebiliriz. Politik, savaş ve aile ve bir çocuğun hayal & fantastik dünyası içinde geçtiği için insanı sıkmıyor sanırım. Bir yandan yüzbaşının joker haline geldiğine sevinirken diğer yandan labirentte durumun ne olacağını merak ediyorsunuz. Ama en bombası sonunda mercedes'in yüzbaşıya verdiği ayar dolu cevap diyebiliriz. Güzel film, izlenir.
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
Lioness profil resmi
Lioness
Bir filmi izlemek 2 gün sürer mi? Cevap veriyorum evet sürer gerçekten 2 günde bitirdim araya başka filmler soktum hatta araya kitap bile soktum. Çok ama çok sıkıcı bir film bu ama ya :p
report_problem
4 yıldan fazla önce
blake profil resmi
blake
Bence ilk izleyişte çok net anlaşılamayan bir film, açıkçası ben de ilk izlediğimde sıkılıp zoraki sonuna kadar gelmiştim. İkinci izlediğimde çok beğendim, birbirinden kopuk iki durum anlatmıyo aslında, savaşın arkaplanında pek de görünmeyen küçük bir kızın hayallerindeki dünyayı tasvir ediyo, bir yandan da savaşın çirkinliğini. filmin bir yerinde doktor mesela şey diyordu: " Sadece siz ve sizin gibiler verilen emirlere koşulsuz uyar" diyodu. Bu, savaşta bile olsa insan kalabilen insanların olduğunu gösteren bi kısımdı ve baya güzeldi. Savaşın çirkinliği küçük bir çocuğun ölmesine müsaade ediyodu ama o küçük kızın ölümü sırasında bile hayal etmekten vazgeçmesini sağlayamıyodu. Bence verdiği mesajlar çok çok iyiydi. Beğenmeyen veya bir biçimde sıkılıp bırakanların üstünden bir süre geçirip tekrar izlemelerini öneriyorum.
report_problem
5 yıldan fazla önce
b.u.r.c.u profil resmi
b.u.r.c.u
İsmi çok havalı ama gereksizce sıkıcı ve amaçsız buldum.sadece müzikler ve makyaj güzeldi onu da bolca kan ve böcenkle nötrlemişler! Sadece sonu güzeldi,keşke sondan başa izleseydim :D
report_problem
5 yıldan fazla önce
Aaisha profil resmi
Aaisha
belki bundan birkaç sene evvel Alice harikalar diyarı'nı izlediğim yıllarda izleseydim zevkli olabilirdi.bilemiyorum film boyunca sıkılmaktan öteye gidemedim.
report_problem
5 yıldan fazla önce
melihkaya profil resmi
melihkaya
ıkı konu ele alınmıs ancak ne anlattıgı bellı olmayan bırbırne baglamada eksık bır fılm.fantastık dıye gırdım fılmın yuzde 70 ı savasla gecıyo del toro bızımle ...... gecmıs desem yerıdır.cok eksık bır fılm. fanstastık ogelerın ıslendıgı yerler felan dıcek olursanız oscar aldıgı makyaj ve sanat yonetmenı alanlarında ıyıydı son olarak tavsıye etmem
report_problem
5 yıldan fazla önce