Papillon (2017)

Papillon (2017)

Puan 7.1 / 10
Senin Puanın
Etiketler
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
133 dakika
24
2
58
31
Kevlar profil fotoğrafı
Kevlar
'Kelebek' 2007 yılında, elime aldığım andan itibaren heyecanla ve merakla sonuna kadar hiç sıkılmadan okumuştum. Hikayenin acımasız gerçekleriyle anlatışın yalın akıcılığı bir araya gelince muhteşem roman ortaya çıkmış, hayatımda okuduğum ilk uzun roman buydu sanırım. Filme gelince, duygusal açıdan çok eksik olsa da sinematografik açıdan tatmin edici, kitapta insanı derinden sarsan 'bu kadar da olmaz' denilecek öykülerin gerçekçi ve atlanmadan işlenmiş olması büyük artı. Müzikler daha fazla ve etkileyici olabilirmiş, bir de daha fazla duygu katılsa iyi olurdu, bu galiba oyunculukların çok iyi olmamasından kaynaklı. Özet olarak filmi beğendim, yüksek puan alan çoğu saçma filmden çok daha iyi ve öğretici.
Dipnot: bu filmi izlemek fransızlardan fena halde nefret etmenize yol açabilir.
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
phoebe profil fotoğrafı
phoebe
Ben oldukça beğendim ve etkilendim. Gerçek hayat hikayesi olması sarsıcı. Hayat neyken ne olabiliyor. Çok beğendim.
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Beklediğim kadar etkilendiğimi söyleyemem fakat sürükleyici ve enteresan bir gerçek hikaye filmiydi. Sıkılmadan sonuna kadar izletti.Mekanlar ve oyuncular oldukça başarılıydı
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
Melkor profil fotoğrafı
Melkor
Vizyona bu kadar geç girmesine şaşırmakla birlikte çok tadım kaçtı. Filmde yeni hiçbir şey olmadığı gibi alıştığımız klişeleri dahi doğru düzgün sunamıyor. Karakterlerin ilişkileri ve haliyle oyunculuklar da havada. Doğru düzgün heyecan ya da gerilim yaratacak bir sahne dahi yok. Zaten remake yapıyorsunuz, aradan 40 sene geçmiş bari bir şeyler katın.
error_outline
2 yıldan fazla önce
PorcoRosso profil fotoğrafı
PorcoRosso
73 yapımı ilk filme göre eksiklikler fazla, yani üzerinden 45 sene geçmiş klasik bir filmin yeniden uyarlaması çok daha iyi olabilirdi. kitaba göre uyarlasan yine daha iyi olabilirdi. charlie hunnam'ın oyunculuğunu genelde severim, burada da bir steve mcqueen olmadıysa da hakkını vermiş. rami ise role gerçekten gitmemiş, ya da role girememiş. gelgelelim film kötü değil, bu kadar güzel bir hikayeden kötü iş çıkarmak zaten zor. filmi izlerken kulaklarım, belki de ilk filmin kendisi kadar ünlü müziğini de aramadı değil. finalde içimden ben ıslık çaldım yani o derece. :)
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
dilarayazar profil fotoğrafı
dilarayazar
Acayip sürükleyici! Bu kadar az bilinmesi ve izlenmesi çok garip
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
mrfaruk profil fotoğrafı
mrfaruk
bu kadar sürükleyici ve güzel bi film nasıl az izlenir anlamadım
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce