Paris, seni seviyorum (Paris, je t'aime) (2006) afişi

Paris, seni seviyorum (2006)
Paris, je t'aime

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler
Yönetmen
Ülke
Fransa
Süresi
120 dakika
starch Paris’te aşk her yerdedir. Barlarda, kafelerde, Eyfel Kulesi’nin altında, metroda hep aşk vardır. Paris, seni seviyorum için çok sayıda uluslararası yönetmenden Paris’te geçen romantik bir hikaye anlatmaları istendi. Projeye katılan tüm yönetmenler, Paris’in zengin sinematografik tarihine rağmen, geriye bakmaktansa, Paris’i bugünkü haliyle, beyaz perdeye hiç taşınmamış yönleriyle aktarmayı yeğlediler. Bu nedenle “Paris, seni seviyorum” farklı sosyal sınıflar, kuşaklar, kültürler ve atmosferlerin karışımı. Her yönetmenin, kentin çeşitli yerlerinde geçen farklı yaşam kesitleri sunduğu sevinç, ayrılık, beklenmedik garip rastlantılar ve her şeyden çok aşka dair hikayelerden oluşan, çiçek dürbünü (kalediaskop) gibi bir film. Natalie Portman, Fanny Ardant, Elijah Wood, Nick Nolte, Juliette Binoche ve Steve Buschemi gibi, ünlü uluslararası oyuncularla ‘Paris, seni seviyorum’da Paris’i yeniden keşfedecek; dünyanın bu en romantik şehrine yeniden sevdalanacaksınız.

Yorumlar

starch profil resmi
starch
Aslında filmin özeti filmi tam olarak açıklıyor. (Nereden almışsam..) Kısa kısa hikayeler anlatıldığı için hiç sıkıcı gelmedi. Belki de tadını damakta bırakması cazip gelmiştir. Ben Paris'i sevdim. :)
2
11 ay önce
eminuk profil resmi
eminuk
Film iyi hoş da, bu kadar fazla karakter olmasaydı, film belli başlı karakterler etrafında dönseydi çok iyi olurdu. Resmen bazı hikayelerin tadı damağımda kaldı, film boyunca acaba yeniden görecek miyim diye düşündüm durdum.
1
2 yıldan fazla önce
otekiben profil resmi
otekiben
favorilerim:
gurinder chadha
walter salles & daniela thomas
sylvain chomet
olivier assayas
oliver schmits
vincenzo natali
tom tykwer
0
neredeyse 3 yıl önce

Paris, je t'aime filmini beğenenler

Paris, je t'aime filmini izlemek isteyenler

Paris, je t'aime filmini içeren raflar

Paris, je t'aime filmi hakkında ilgi çekici içerikler

^ En üste dön