Paris, Texas (1984)

Paris, Texas (1984)

Puan 8.6 / 10
Senin Puanın
Etiketler Dram
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
Batı Almanya
Süre
145 dakika
87
2
152
92
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Her bir karesinde tüylerim diken diken oldu. Acıyı bu kadar yalın anlatıp da yıkan bir filme çok nadir denk geldim. Sancılı bir süreci aktarmasındandır, ağır ilerleyişi. Buna rağmen bile akıcı olabilmeyi başarabilmişse bu Wim Wenders'in ustalığındandır. Ne denir ki, bazı hayatlar gerçekten çok zor.
error_outline
9 ay önce
HrnOzkn profil fotoğrafı
HrnOzkn
ağlamak isterseniz izleyin, ama ölmeden mutlaka izleyin.
error_outline
1 yıldan fazla önce
VforKukuletta profil fotoğrafı
VforKukuletta
Bu filmi aynı konuya sahip bir milyon filmden ayıran ne merak ediyorum doğrusu. Kötü film mi asla ama senaryo bilindik senaryo görüntüler orta oyunculuk orta süresi facia...
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
eminuk profil fotoğrafı
eminuk
Az hareketle çok şey anlatan filmlere bayılıyorum. Çünkü karakterlere istediğimiz kadar vakit ayırıp, olay örgüsü içerisine rahat rahat yedirebiliyoruz. Bu da filmin değerini arttırıyor. Travis'in hikayesi ağlatmıyor ama çok üzüyor. Aile kavramını kabullenmeye çalışması ve gerçekten zorlanması insanın içine oturuyor. Sıkıcı denebilecek durağanlıkta olması sizi yanıltmasın. Şans vermeniz gereken filmlerden kesinlikle.
error_outline
5 yıldan fazla önce
eskon profil fotoğrafı
eskon
Paris, Teksas'taki Paris'ten kasıt, bildiğimiz Fransa'nın başkenti değil Teksas'ta küçük bir beldedir... Filmi izlerken gözünüz Paris Maris aramasın :D
error_outline
6 yıldan fazla önce
cimcini profil fotoğrafı
cimcini
Zamanının ötesine geçebilen bir film. Oyuncular çok başarılı. Aklınızın bir köşesinde kalacak bir hikaye. Sembollere biraz daha fazla yer verilse, biraz daha ayrıntılara inilse -bana göre- daha da iyi olurdu. İkinci kez izleyince bunları da fark etmeyebilirim. Yani, ikinci kez izlerim.
error_outline
8 yıldan fazla önce
cinemarty profil fotoğrafı
cinemarty
Wim Wenders'ın başyapıtı yol filmi kalıplarını bambaşka bir boyuta taşıyor.
error_outline
neredeyse 9 yıl önce