Uzay Yolcuları (Passengers) (2016)

Uzay Yolcuları (2016)
Passengers

Puan Like 7.3 / 82 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler Bilim Kurgu, Romantik, Dram
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
116 dakika
Haticeozkrn Pratt'in ilaç ayarlı uykusundan erken uyanan bir uzay yolcusu olan tamirci Jim Preston'ı canlandırdığı yapımda, Lawrence ise Pratt'in karakteri tarafından yalnız kalmamak için uyandırılan bir diğer yolcu olan New Yorklu yazar Aurora'yı canlandıracak. İkili bu süreçte birbirlerine aşık olsalar da Preston'ın Aurora'nın 100 yıl erken uyandırmış olmasının sebebi olduğunun ortaya çıkması ve gemideki büyük bir teknik arıza ikisi arasındaki gerilimin yükselmesine sebep olacak.

Yorumlar

trevor profil resmi
trevor
ana konu güzel ama biraz basit işlenmiş. sonu da gayet güzeldi fakat fazla beklentiye girmeyin.
10 ay önce
M.Naci profil resmi
M.Naci
Kasımda aşk başkaymış da bilmem neymiş de bırakın bunları arkadaşım. Asıl uzayda aşk başkaymış! Tereddütle yaklaştığım ve uzun zamandır beklettiğim bir filmle karşınızdayım. Hem bilim-kurgu hem aşk hem dram... Tam da "Nasıl olcek bu işler?" diye diye önyargılara boğulmalık bir film. Neyse ki bu önyargıları fazlasıyla yıkmayı başardı. Uzayda hayatta kalma konulu onlarca film geldi geçti biliyoruz. Olaya farklı bir boyut katıp uzayda aşkın ve dramın dibine vuralım fikri bence oldukça iyi bir fikirmiş. Biraz klişe sahneler de içermiyor değil tabi. Sonuçta uzaydasın arkadaş napıcaksın yani yıldızları çekçeksin, bir uzay yürüyüşü şart, arızalar marızalar vs. Tabi bu şekilde tek düze giderken "Aman aman nereye geldik bir anda neresi burası lan daha demin evdeydim.." kafası yaşadığım da doğrudur. Filmdeki atmosfer ise klasik uzay atmosferi. Mekanlar, düzen, zaman her şey aynı. Diğer filmlerden ne bir eksisi ne bir artısı var bu konuda. Oyunculuklara bakacak olursak; Jennifer Lawrence'ın başarılı performanslarından birini sergilediğini söyleyebilirim. Chris Pratt ise zaten sevdiğim bir oyuncu. Bu filmde de kendini gösterdiğini düşünüyorum. Her ikisi de yaşadıkları duyguyu çok iyi bir şekilde yansıtıyorlar. Filmle ilgili değinmem gereken bir nokta daha var. O da şu; bazı sahnelerde çok iyi dokunuşlar var. Hani hiç beklemediğiniz bir anda karşınıza çok ilginç bir güzellik çıkarıyor. Filmi izlerken neyden bahsettiğimi anlayacaksınız. Özellikle son sahnesindeki güzellik bambaşkaydı. Hayal dünyanızda hoş bir iz bırakacağına eminim. Özetle beğendiğim bir film oldu. Uzay filmlerinden koşarak uzaklaşan kitle bile bence bu filmle bu türe iyi bir başlangıç yapabilir. İzleyeceklere şimdiden iyi seyirler :)
10 ay önce
VforKukuletta profil resmi
VforKukuletta
Tek mekan 2.5 insana rağmen başarılı bir filmdi dram ve bilim kurgu iç içe gayet de güzel yedirilmişti bu arada Jennifer Lawrence'yi beğenen tek kişilik ekipteyim sanırım :)
1 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Film hakkında endişeliydim ve bugüne kadar o yüzden erteledim. Çünkü bilim kurgu ve dramı aynı anda yedirmek kolay birşey değil. Fakat filme başlar başlamaz olayı öğrendiğim an ilgimi çekti film ve finale kadar ilgimi de kaybetmedi. Hem konusu hem oyunculuklar hem de akış çok hoşuma gitti. Uzun zamandır bir filmi bu kadar dikkatle izlememiştim sanırım ve beklentimin bu kadar üstünde bulmamıştım. Başrollerdeki iki oyuncumuz da çok başarılıydı.
1 yıldan fazla önce
Onrmrtsck profil resmi
Onrmrtsck
Başla Sony yazısını görünce insan fx de beklentiyi yüksek tutuyor. Benim beklentimi fazlasıyla karşıladı diyebilirim. Görseller gerçekçilikten çok epik bir şekilde yansıtılmış. . İki kişilik ufak bir cast olmasına rağmen sıkılmadan izliyorsunuz. Başarılıydı
1 yıldan fazla önce
tugberto profil resmi
tugberto
Andy Garcia'nın 30 s oynaması ??
1 yıldan fazla önce
nazarboncugu profil resmi
nazarboncugu
izledikten sonra "neye niye neye kısmet" dediğim film. uzayda macera var mı derseniz var, görsellik ve kısmi heyecan var mı var; ama ana konu yine kadın erkek ilişkisi üzerine kurulu. mecburiyetler, bencillik, çıkarlar, psikolojik buhranlar, romantizm. yani uzayda da olsa insan insandır :) aklımıza takılan saçmalıklar da yok değil. beklediğim gibi çıkmasa bileeeee sıkılmadan izledim. Bunu da Chrisciğim e bağlıyorum.
neredeyse 2 yıl önce
Sefa profil resmi
Sefa
Efektleri çok güzel olan az kişiyle çekilmiş kendisini sıkmadan izlettiren bir uzay filmi tabi içinde romantizmi de barındırıyor. Genel olarak güzeldi.
neredeyse 2 yıl önce
Lioness profil resmi
Lioness
Hmm..Fimin romantizm kısmını atarsak geriya kalan 20 dk gerilim kısmı vs idare eder demek isterdim cıks etmedi.. Vasatımsı.
neredeyse 2 yıl önce
maximus585858 profil resmi
maximus585858
Zaman geçirmelik bir film. Jennifer var diye izledim.
neredeyse 2 yıl önce
mtufan profil resmi
mtufan
spoiler sayılabilir--------> açıkçası yolcu kelimesinin geçtiği bir filmden bir şeyler beklememeyi öğrendim. gidilecek bir yer var ve varılamıyor. film toplamda 10 saniye gözükmesi için andy garcia yı kadrosuna eklemiş. hedefi siz düşünün. görselleri dışında her şey vasatın altında ki görsel de gidilecek gezegen detaylandırılmamış bile. izlerken anlıyoruz ki uyandırma safhasına kadar her şey önceden hazırlanıp kurulmuş programlarla sağlanacak. programla mı? en işe yarayacağı zamanda yapay zeka nerede? yıldızlar arasında 2 robot vardı, kendi zekalarına sahip. 5000 kişi hayatımızı neye emanet ediyoruz diye sormadı mı? tamam gemiye çok güveniyorsun da gittiğin yer komşu ülke değil. 120 yıl ışık hızının yarısında gideceksin, uzaya nasıl güvenirsin. amaç burada temiz bir yalnızlık anlatmak diyelim. bu da eksik. jim preston un aurora yı uyandırmasını haklı bulmadım çünkü yalnızlık yüzünden yaşadıkları iyi anlatılmadı. elinde arthur gibi bir android varken bunu başaramamış olmaları çok can sıkıcı. bu android in insanın yerine geçemeyeceğini daha net anlatılmalıydı. bencil biri olmadığını anlatabildi de bu sefer de karakter kendi içinde çelişkiye düştü. hem bencil değil hem uyandırdı. kısaca jim karakteri yetersiz anlatıma sahipti. diğer yandan 120 yıl yolculuk yapacak olan gemide içecek ve yiyeceklerin açık olmasını garipsedim. bozulmayan hormon da keşfetmiş olmalılar. aslında android bile açık olmamalı. bir de barmen haa aşçı filan değil. ne bileyim güvenlik protokolleri kontrolcüsü olaydı. ne farkeder sadece dikilseydi keşke. barmeni çözemedim. mürettebat yolculardan bir ay önce uyanacak bırak onlar uyanınca açsın arthur u. ya da erken uyanan jim açsaydı. böyle biri açık unutmuş gibi hissettim, mantıklı gelmesi için. tasarladığın gemi çok güzel, uzay görsellerin baş döndürücü. belgesel yap. gerçi cosmos bu konuda senden daha başarılı. filmin yapılmasını mantıklı kılacak bir şey maselef bulamadım. keşke duygusal çöküşü iyi verebilselerdi. bana göre filmin tek amacı nasa nın uzay programlarına destek verecek kişileri dürtmek. bağışları azaldıysa demek.
2 yıl önce
slymndgn profil resmi
slymndgn
Evet sıkmadan izlenebilir bir film ama sene 2016 da çekilen bir bilim kurgu filminden insanın beklentileri yüksek oluyor onun dışında sadece 2 kişi ile filmi bu derece idare edebilmekte takdir edilmesi gereken bir durum..
2 yıl önce
Mine.Ce profil resmi
Mine.Ce
Çok beklentiye girmeden zaman geçirmek için izlenebilecek, uzay ve uzayda yolculuk klişeleriyle dolu buna rağmen çokta sıkmayan bir film.
2 yıl önce
MehmetCanOzturk profil resmi
MehmetCanOzturk
Jennifer Lawrence'ın oyunculuğundan nefret ederim normalde ve gereğinden fazla büyütüldüğünü düşünürüm ama bu film de fena değildi. Jennifer Lawrence oynadığı için fazla bir şey beklemiyordum belki de o yüzden benim beklentimin üstüne çıktı.
2 yıl önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Film ne iyi ne çok kötü "Bir adaya tek başına düşsen ne yapardın?" sorusunu "Uzay da ne yapardın?" olarak düşünmenizi sağlıyor. Zaten film de çoğu şeyi tahmin ediyorsunuz. Uzaya da farklı bir aşk boyutu getirmişler.
2 yıldan fazla önce
damla. profil resmi
damla.
Son yıllarda Interstellar, The Martian gibi filmler bu konudaki çıtayı epey bi yükseltti. Belki beklentilerimizle örtüşen bir film değil ama hem keyifli, hem de zor durumda kalan insan psikolojisi üzerinde düşündürmesi açısından ilgi çekici. Beklentilerinizi fazla yüksek tutmadan, yeni bir Interstellar, yeni bir The Martian beklentisine girmeden izlemenizi öneririm…
2 yıldan fazla önce
Laylaylom profil resmi
Laylaylom
Mükemmel diyemem ama kötü de değildi. Hatta keyifliydi diyebilirim :) Uzay filmlerini sevenlerin izlemesi gerektiğini düşünüyorum, daha iyileri olsa da :)
2 yıldan fazla önce
Sezgii profil resmi
Sezgii
Jennifer Lawrence'in sesine rağmen oldukça güzel bir filmdi. Evet çok fazla tahmin edilebilir olay vardı ama yarısından sonraki heyecan o kısmı kapattı bile. Bilim kurgu kategorisine bir de romantizm eklemiş oldular böylece. ^^^
2 yıldan fazla önce
onerkubra profil resmi
onerkubra
Filmi beğenenler kesinlikle Evrenin Ötesi kitap 3lemesini okusun film büyük ihtimalle kitaptan esinlenilmiş olaylarda farklılık var ama muhteşem bir kitap.
2 yıldan fazla önce
Brook profil resmi
Brook
Fena değildi. Toplamda 3 kişi ile güzel bir film ortaya çıkmış. ufak tefek sıkılmalar yaşasam da geniş bir açıdan bakıldığında izlemeye değer bir film.
2 yıldan fazla önce
burcst profil resmi
burcst
Çok beğendim, bu kadar az kişiyle bu kadar kendini izlettiren bir film ortaya çıkarmaları başarı.J.Lawrence'a rağmen sıkılmadan izledim :):) Ayrıca uzayda romantizm bir başka :)
2 yıldan fazla önce
Peris profil resmi
Peris
Hakında hiç bir şey bilmeden (hatta afişini bile görmeden) izleseydim beğeneceğim bir film olabilirdi. Ancak fragmandaki noktaya filmin gelmesi bir saati geçiyor, sonrasında olacaklar ise oldukça tahmin edilebilir şeyler. Filme gitmeden aklınızda kalan tek soruya ise daha filmin hemen başında cevap buluyorsunuz. Tüm bunlar birleşince filmin gizemi tamamen yok oluyor. Çok beğendiğim bir olay örgüsü ve şahane bir alt metine sahip olsada yine merak olgusunun eksikliği filmin temposunu düşürüyor. Sonuç olarak iyi bir fikre sahip ancak yeterince işlenememiş seyirlik bir film.
2 yıldan fazla önce
soneraydin profil resmi
soneraydin
Filmi yurt dışında erken vizyona girmesi sebebi ile izledim film gerçekten muazzam konu itibariyle fantastik olmayan bir bilim kurgu. Oyunculuklar çok kaliteli iki başrol oyuncusuyla ve kısıtlı bir mekanda çekilmesine rağmen görsel olarak da tatmin edici efektlere sahip,aşk ,dram ve bilim kurgunun harmanlamasıyla birlikte keyif veren bir film olmuş.
2 yıldan fazla önce

Passengers filmi hakkında ilgi çekici içerikler