Uzay Yolcuları (Passengers) (2016)

Uzay Yolcuları (2016)Passengers

Puan 7.3 / 10
Senin Puanın
Etiketler Bilim Kurgu, Romantik, Dram
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
116 dakika
319
21
889
111
pinkbutterfly profil fotoğrafı
pinkbutterfly
uzay filmlerini hiç sevmediğim için, bu filmden sıkılacağımı düşünüp önyargılı başladım izlemeye ama film beklemediğim bir şekilde çok güzeldi bir an bile sıkılmadım.. filme puanım : 10 üzerinden 7.8
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
eminuk profil fotoğrafı
eminuk
Konu çok iyi. Sürekli ben olsaydım ne yapardım diye düşündüm durdum. Amasi var tabii. Orjinal bi konunun bu kadar sıradanlığa sürüklenmesi üzdü beni. Bu kadar romantik bir film olmak zorunda değildi. Aşk üzerine bile olsa, bayat romantizm hiç yakışmamış bu filme. En sevdiklerim arasında olabilecekken beni kaybetti.
error_outline
1 yıldan fazla önce
arifcicek profil fotoğrafı
arifcicek
Görseller mükemmel, uzay gemisi, efektler falan çok güzel olmuş. Fakat bu bir uzay filmi değil, buram buram aşk filmidir. Bazen Jennifer Lawrence ile aynı yaşta olduğuma inanmak istemiyorum. Çok güzel kadın, izlemeye değer.
error_outline
1 yıldan fazla önce
mels profil fotoğrafı
mels
Tek mekan ve iki kişi ile çekilebilecek en iyi filmlerden biri bence. Kurgu müthiş ve oyuncular da zaten efsane. Ee daha ne olsun? Tavsiyedir. :)
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
trevor profil fotoğrafı
trevor
ana konu güzel ama biraz basit işlenmiş. sonu da gayet güzeldi fakat fazla beklentiye girmeyin.
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
M.Naci profil fotoğrafı
M.Naci
Kasımda aşk başkaymış da bilmem neymiş de bırakın bunları arkadaşım. Asıl uzayda aşk başkaymış! Tereddütle yaklaştığım ve uzun zamandır beklettiğim bir filmle karşınızdayım. Hem bilim-kurgu hem aşk hem dram... Tam da "Nasıl olcek bu işler?" diye diye önyargılara boğulmalık bir film. Neyse ki bu önyargıları fazlasıyla yıkmayı başardı. Uzayda hayatta kalma konulu onlarca film geldi geçti biliyoruz. Olaya farklı bir boyut katıp uzayda aşkın ve dramın dibine vuralım fikri bence oldukça iyi bir fikirmiş. Biraz klişe sahneler de içermiyor değil tabi. Sonuçta uzaydasın arkadaş napıcaksın yani yıldızları çekçeksin, bir uzay yürüyüşü şart, arızalar marızalar vs. Tabi bu şekilde tek düze giderken "Aman aman nereye geldik bir anda neresi burası lan daha demin evdeydim.." kafası yaşadığım da doğrudur. Filmdeki atmosfer ise klasik uzay atmosferi. Mekanlar, düzen, zaman her şey aynı. Diğer filmlerden ne bir eksisi ne bir artısı var bu konuda. Oyunculuklara bakacak olursak; Jennifer Lawrence'ın başarılı performanslarından birini sergilediğini söyleyebilirim. Chris Pratt ise zaten sevdiğim bir oyuncu. Bu filmde de kendini gösterdiğini düşünüyorum. Her ikisi de yaşadıkları duyguyu çok iyi bir şekilde yansıtıyorlar. Filmle ilgili değinmem gereken bir nokta daha var. O da şu; bazı sahnelerde çok iyi dokunuşlar var. Hani hiç beklemediğiniz bir anda karşınıza çok ilginç bir güzellik çıkarıyor. Filmi izlerken neyden bahsettiğimi anlayacaksınız. Özellikle son sahnesindeki güzellik bambaşkaydı. Hayal dünyanızda hoş bir iz bırakacağına eminim. Özetle beğendiğim bir film oldu. Uzay filmlerinden koşarak uzaklaşan kitle bile bence bu filmle bu türe iyi bir başlangıç yapabilir. İzleyeceklere şimdiden iyi seyirler :)
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
VforKukuletta profil fotoğrafı
VforKukuletta
Tek mekan 2.5 insana rağmen başarılı bir filmdi dram ve bilim kurgu iç içe gayet de güzel yedirilmişti bu arada Jennifer Lawrence'yi beğenen tek kişilik ekipteyim sanırım :)
error_outline
3 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Film hakkında endişeliydim ve bugüne kadar o yüzden erteledim. Çünkü bilim kurgu ve dramı aynı anda yedirmek kolay birşey değil. Fakat filme başlar başlamaz olayı öğrendiğim an ilgimi çekti film ve finale kadar ilgimi de kaybetmedi. Hem konusu hem oyunculuklar hem de akış çok hoşuma gitti. Uzun zamandır bir filmi bu kadar dikkatle izlememiştim sanırım ve beklentimin bu kadar üstünde bulmamıştım. Başrollerdeki iki oyuncumuz da çok başarılıydı.
error_outline
3 yıldan fazla önce
.Morpheus profil fotoğrafı
.Morpheus
Başla Sony yazısını görünce insan fx de beklentiyi yüksek tutuyor. Benim beklentimi fazlasıyla karşıladı diyebilirim. Görseller gerçekçilikten çok epik bir şekilde yansıtılmış. . İki kişilik ufak bir cast olmasına rağmen sıkılmadan izliyorsunuz. Başarılıydı
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
tugberto profil fotoğrafı
tugberto
Andy Garcia'nın 30 s oynaması ??
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
nazarboncugu profil fotoğrafı
nazarboncugu
izledikten sonra "neye niye neye kısmet" dediğim film. uzayda macera var mı derseniz var, görsellik ve kısmi heyecan var mı var; ama ana konu yine kadın erkek ilişkisi üzerine kurulu. mecburiyetler, bencillik, çıkarlar, psikolojik buhranlar, romantizm. yani uzayda da olsa insan insandır :) aklımıza takılan saçmalıklar da yok değil. beklediğim gibi çıkmasa bileeeee sıkılmadan izledim. Bunu da Chrisciğim e bağlıyorum.
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Efektleri çok güzel olan az kişiyle çekilmiş kendisini sıkmadan izlettiren bir uzay filmi tabi içinde romantizmi de barındırıyor. Genel olarak güzeldi.
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
Lioness profil fotoğrafı
Lioness
Hmm..Fimin romantizm kısmını atarsak geriya kalan 20 dk gerilim kısmı vs idare eder demek isterdim cıks etmedi.. Vasatımsı.
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
maximus585858 profil fotoğrafı
maximus585858
Zaman geçirmelik bir film. Jennifer var diye izledim.
error_outline
4 yıldan fazla önce
mtufan profil fotoğrafı
mtufan
spoiler sayılabilir--------> açıkçası yolcu kelimesinin geçtiği bir filmden bir şeyler beklememeyi öğrendim. gidilecek bir yer var ve varılamıyor. film toplamda 10 saniye gözükmesi için andy garcia yı kadrosuna eklemiş. hedefi siz düşünün. görselleri dışında her şey vasatın altında ki görsel de gidilecek gezegen detaylandırılmamış bile. izlerken anlıyoruz ki uyandırma safhasına kadar her şey önceden hazırlanıp kurulmuş programlarla sağlanacak. programla mı? en işe yarayacağı zamanda yapay zeka nerede? yıldızlar arasında 2 robot vardı, kendi zekalarına sahip. 5000 kişi hayatımızı neye emanet ediyoruz diye sormadı mı? tamam gemiye çok güveniyorsun da gittiğin yer komşu ülke değil. 120 yıl ışık hızının yarısında gideceksin, uzaya nasıl güvenirsin. amaç burada temiz bir yalnızlık anlatmak diyelim. bu da eksik. jim preston un aurora yı uyandırmasını haklı bulmadım çünkü yalnızlık yüzünden yaşadıkları iyi anlatılmadı. elinde arthur gibi bir android varken bunu başaramamış olmaları çok can sıkıcı. bu android in insanın yerine geçemeyeceğini daha net anlatılmalıydı. bencil biri olmadığını anlatabildi de bu sefer de karakter kendi içinde çelişkiye düştü. hem bencil değil hem uyandırdı. kısaca jim karakteri yetersiz anlatıma sahipti. diğer yandan 120 yıl yolculuk yapacak olan gemide içecek ve yiyeceklerin açık olmasını garipsedim. bozulmayan hormon da keşfetmiş olmalılar. aslında android bile açık olmamalı. bir de barmen haa aşçı filan değil. ne bileyim güvenlik protokolleri kontrolcüsü olaydı. ne farkeder sadece dikilseydi keşke. barmeni çözemedim. mürettebat yolculardan bir ay önce uyanacak bırak onlar uyanınca açsın arthur u. ya da erken uyanan jim açsaydı. böyle biri açık unutmuş gibi hissettim, mantıklı gelmesi için. tasarladığın gemi çok güzel, uzay görsellerin baş döndürücü. belgesel yap. gerçi cosmos bu konuda senden daha başarılı. filmin yapılmasını mantıklı kılacak bir şey maselef bulamadım. keşke duygusal çöküşü iyi verebilselerdi. bana göre filmin tek amacı nasa nın uzay programlarına destek verecek kişileri dürtmek. bağışları azaldıysa demek.
error_outline
4 yıldan fazla önce