Patch Adams (1998)

Patch Adams (1998)

Puan Like 9.1 / 16 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
115 dakika
despi İntihar eğilimli biri olarak girdiği akıl hastanesinde gördüklerinden sonra Hunter 'Patch' Adams (Robin Williams), çıktıktan sonra tıp fakültesine öğrenci olarak girer. Okulda başarılı bir öğrenci olmasına karşın, ideallerinden dolayı hocalarından tepki görür. Amacı 'hayata renk katarak' mizah yoluyla tedaviye katkıda bulunmaktır. Daha sonra yoksul hastalar için kendi parası ve bağışlarla özel bir klinik açmaya kadar girişimlerini sürdüren Adams, film sürecinde sevgilisi Carin Fisher'in (Monica Potter) öldürülmesiyle ve lisanssız klinik açmakla darbeler yese de, tedavi hizmetlerinde yaptıklarıyla ünü ülke çapına yayılır ve bir anlamda amacına ulaşır. Yaşanmış bir hayat hikayesinden alınmıştır.

Yorumlar

almiyorumad profil resmi
almiyorumad
çok ironik ve terajik geliyor insana gerçekten. onca film çek, insanlara umut aşıla sonra git hayatına son ver. sevgiyle anıyorum. filmin ne kadar güzel olabileceği ile ilgili bir şey söyleyemeyeceğim. sıcacık. umut dolu. peh.
7 ay önce
VforKukuletta profil resmi
VforKukuletta
Şu filmi boynunda ilmek olan birine izletsek yavaşça çıkarır ama filmin başrol oyuncusu intihar ederek ölüyo hayat ne kadar da ironik...
1 yıldan fazla önce
Lioness profil resmi
Lioness
Adamın oyuculuğu büyüleyici.. En dramtik sahnede bile öyle bir ifadesi var ki insan ağlarken gülüyo. Ertelediğime pişman olduğum filmler arasında. İzlemediyseniz ve listenizdeyse bekletmeyin, yeni haberiniz olduysa durmayın hemen izleyin. Tatmin eden bir oyunculuk mükemmel bir kurgu..( R.I.P Robin Williams )
neredeyse 2 yıl önce
mels profil resmi
mels
Robin Williams'ın oyunculuğu der susarım. Ve hikayenin gerçek olması filmi daha da büyüleyici hale getiriyor. Hala daha böyle insanların yaşadığını bilmek gerçekten mutluluk verici.
neredeyse 2 yıl önce
Selocan profil resmi
Selocan
Bazı oyuncuların neden devleştiğini daha iyi anladım, Robin Williams tartışılmaz bir oyunculuk sergilemiş. Filme gelirsek söylenecek çok şey var, söylenecek yüzlerce övgü kelimesi... Hunter Doherty Adams sen dünyaya gelmiş mucizelerden birisin. Film kurgu olsaydı ''hadi canım nerede böyle insanlar film işte'' derdim ama tamamen BÖYLE bir insanın varlığı anlatılıyor. Filmin kalbimde bu denli yer etmesi gerçekliğinden olabilir bilmiyorum ama bence bir baş yapıt..
2 yıldan fazla önce
Aaisha profil resmi
Aaisha
gerçek hikayeden? vay canına dedirtti :) en iyisi olmak için varolanın dışına çıkmak gerektiğini bir kez daha yüzümüze sakince vurdu. şimdiki sisteme bakınca memur olsun diye çocuk büyütülüyor insanlığa faydalı gençleri yetiştirmek 2. sıraya düştü gibi. bunu daha iyi anlamak için izlemek gerek :)
2 yıldan fazla önce
burcst profil resmi
burcst
Bu adamın gerçek olduğuna inanmak hem zor hem de çok güzel.Robin Williams farkıyla şahane bir film ortaya çıkmış.Hem gülümseyerek hem duygulanarak izledim.Her yerde ve herkese insani muamele şart tabii ki ama özellikle doktorlardan gelecek olan insani muamele,yakınlık ve gülen bir yüz hayat kurtarmaktan öte, hayata bağlamak gibi inanılmaz etkilere sahip olabiliyor.Bu muhteşem filmi kaçırmayın.
2 yıldan fazla önce
Seda.. profil resmi
Seda..
bu filmi ne kadar çok sevdiğimi anlatmaya kelimelerim yetmez.. her sahnesi her repliği dopdolu bir film.. ölmeden önce mutlaka izleyin
2 yıldan fazla önce
Winchester00 profil resmi
Winchester00
Robin williams ın oyunculuğundan bahsetiyorum bile... insanın içinde çok değişik duygular uyandıran bir film
3 yıl önce
mlhkya profil resmi
mlhkya
hayatla doldum yenıden bence kesınlıkle ızlenmelı bazı abartılı sahneler olmasa efsane olabılırdı ama o sahnelerınde fılme karekter kattıgını dusunuyorum
neredeyse 4 yıl önce
alicancam profil resmi
alicancam
Çok özür dilerim ama 'pollyannavari' 'pollyannamsı' filmleri sevmiyorum ya.
neredeyse 4 yıl önce
incrediblecolor profil resmi
incrediblecolor
Robin Williams'ın hayata umutla bakılması gerektiğini gösteren bir filmi daha :)
neredeyse 4 yıl önce
EDITOR profil resmi
EDITOR
SAĞLIKÇILAR SEYRETSİN! Tabi sağlıkçı olmayanlar da seyredebilir!)) Değişik bir tıbbi ekolü olan Dr un, bu ekolünü uygulamada gösterdiği kararlı yüreklilik. Sevgi olmadan iyileştirmenin olamayacağını, ya da tersi bir bakışla; insanların gönlüne girerek ne inanılmaz faydalanımlara ulaşılabileceğini gösteren bir film.
4 yıl önce
eskon profil resmi
eskon
tipik bir robin williams filmi. amerikan ruhunu, havasını taşıyan bir çağdaş sinema verimi. insanlara iyiliği, güzelliği aşılamaya çalışıyor
4 yıldan fazla önce
Semraykut78 profil resmi
Semraykut78
en iyi biyografik film bu bence
4 yıldan fazla önce
Neclaa profil resmi
Neclaa
Filmi izledikten sonra gesundheit institute ile ilgili eğlenceli fotoğraflara buradan bakabilirsiniz. https://www.flickr.com/photos/gesundheitinstitute/
4 yıldan fazla önce
YusufCK34 profil resmi
YusufCK34
Kelimelerle burayı doldurup taşırmaktansa efsane diyebilirim.
4 yıldan fazla önce
mavi. profil resmi
mavi.
O kadar güzeldi ki.. Güldüm,ağladım,kendimden çok şey buldum.Etkilenmemek mümkün değil.İyi ki dedim,iyi ki dünyada yapılabilecek en iyi işi seçmişim.
Düşünsenize insanlara yardım ediyorsunuz,size minnet duydukları her hallerinden anlaşılıyor,kendiniz manevi hazzı doruklarda hissediyorsunuz,üstelik bunun karşılığında size para veriliyor.
Bu karşılıklı alışveriş gibi gözükse de dünyadaki en güzel etkileşim bana göre.
'Her hasta aynı zamanda bir doktordur' ne kadar doğru.
Özetle; Patch Adams gibi düşünen insanlara ülkemin ve dünyanın gerçekten ihtiyacı var.Örnek alınacak mükemmel biri.
Sosyal içerikli film olmasının yanında bazı diyologlar oldukça düşündürücüydü,gerçekte böyle birinin yaşıyor olması insana umut veriyor.
'Patch' rolü için Robin Williams biçilmiş kaftan,eğer o olmasaydı Jack Nicholson görmek isterdim. İzlenilmesini gereken,birçok duyguyu içinde barındıran güzel bir filmdi.
4 yıldan fazla önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
hiç sıkılmadan beğenerek izlediğim bir yapımdı . özellikle bizim bazı doktorlarımıza,ve bazı sağlık çalışanlarına ders olarak izletilmesi gereken bir film bu .. tavsiye ederim çok iyi bir filmdi
4 yıldan fazla önce

Patch Adams filmini beğenenler

Patch Adams filmi hakkında ilgi çekici içerikler