Paterson (2016)

Paterson (2016)

Puan 8.1 (11 kullanıcı)
Senin Puanın
Etiketler Dram, Romantik, Komik
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
Fransa
Süre
118 dakika
58
0
112
80
melancholydesire profil resmi
melancholydesire
Her film içinde yoğun olaylar örgüsüyle yazılmak zorunda değil.. Gerçekçiliğin yanında sadelik ve kapalı bir dram. Kendimi yakın hissettiğim filmlerden biri.
report_problem
9 ay önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Sadeliğin içinde küçük hareketlerle; kısır döngü.
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
Laylaylom profil resmi
Laylaylom
Çok durağandı
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
Lessienn profil resmi
Lessienn
Hem sevdim hem çok rahatsız oldum ben bu filmden. Karakterlerin karakter olduğunu hiç hissetmedim sanki gerçekten böyle bir çiftçimiz var ve onların 7 gününü izliyoruz. İnanılmaz doğal.. Öte yandan bu minnoş çiftçimiz beni çok rahatsız etti. Paterson'un rahatsız olmadığı -bence dışa vurmadığı- bütün her şey benim içimde büyüdü film boyunca. Sevgiden çok katlanmak gördüm ben paterson'da. Belki de ben öyle görmek istedim, bilmiyorum.
report_problem
neredeyse 3 yıl önce
Porpolog profil resmi
Porpolog
yalnız çok güzel uyuyorlar :)
report_problem
3 yıl önce
mutehassir profil resmi
mutehassir
zamanın yavaş geçtiğini hissettiren bir film, bir o kadar sade. new jersey eyaleti, paterson kentinde yürüsem paterson çiftine karşılaşabilecekmiş gibi gerçekçi bir yaşamın bir haftalık kesitini seyrediyordum. şiire olan hayranlığı, sevgili laura'sı.. kısacası paterson güzellemesi, olarak hafızamda kalacak.
report_problem
3 yıl önce
cimcini profil resmi
cimcini
spoilerimsi bir seyler icerir. filmi izledikten sonra olusan siir yazma istegim mi desem, o derin bakisli kopegi kucaklama istegimi desem, siyah beyaz dunyalari renklendirme istegimi desem, kurtaricilarimizin etrafta gezen bir tesaduf olabilmesi mi desem yoksa yasami hic beklentisiz yasayanlarin o paterson diyarinda sanatla ic ice takilip kalma istegimi desem. desem de desem.
report_problem
3 yıldan fazla önce
cimcini profil resmi
cimcini
uzundur izlemeyi erteleyip nihayet izledigim. ilk yorumum muzikleri sigur ros yapsa bu minimalist sanata yakisirdi oldu. daha da yazacaklarim var...
report_problem
3 yıldan fazla önce
Seda.. profil resmi
Seda..
star wars ta driver a bi türlü ısınamamıştım ama bu filmle çok beğendim, bence kesinlikle bu tarz rollerin adamıymış. aksiyon sevenlerin sıkılacağı sadelikte ama türü sevenler için de biçilmiş kaftan. yaşadığı küçük evinde büyük hayalleri olan ve tekdüzelikten sıyrılmak için tek yapabildiği yeni yemekler deneyip evdeki eşyaları boyamak olan bir kadın, sürekli sızlanan bi iş arkadaşı, aynı bar, aynı insanlar, aynı muhabbetler ve bunların arasında sıradan bi hayat yaşayan şehriyle aynı isme sahip paterson.. tüm bu aynılığın sembolü olarak ikizleri bolca kullanmış jarmusch. paterson filmde şöyle diyor “bize küçükken üç boyut olduğu öğretildi; uzunluk, genişlik ve derinlik... sonra, dördüncü bir boyut daha olduğunu öğrendik; zaman.” peki patersonun hayatına sıkıcı derken bizler bunca zamanımızın içinde ne kadar boyutlu ve derinlikli yaşıyoruz ister istemez sorgulamaya başlıyoruz. aslında rutin sıkıcılık mı yoksa huzur ve güven mi? son olarak marvin'i canlandıran köpekten bahsetmeden edemiycem. sergilediği performansa hayran kaldım ama ne yazık ki nellie adındaki bu köpek cannes da palm dog ödülüne sonuna kadar hak ederek layık görülmüş fakat ödül töreninden birkaç ay önce vefat ederek ödülünü almaya gidememiş
report_problem
3 yıldan fazla önce
umrant profil resmi
umrant
İçimin kasvetini dağıttı karanlığını ışıttı valla.Nasıl duru nasıl berrak...Şiir ve sinemanın dansı gibi.Yeni izledim ya etkisinden kurtulamadım o yüzden mazur görün demek istediğim;bu fil bi harikaydı dostum'du.:)Tabii aksiyon inanılmaz mucizeler espriler bekleyenler için harika olmayacaktır bunu beklemeyin..Ben beklemeden izlediğim için bulduğumla mutlu oldum:)
report_problem
3 yıldan fazla önce
otekiben profil resmi
otekiben
"paterson'ın sekiz günü" gibi olmuş. tabi jim jarmusch farkıyla. köpek de dahil bütün karakterler başarılı.
report_problem
3 yıldan fazla önce
Suphan profil resmi
Suphan
Jim jarmusch yine döktürmüş
report_problem
neredeyse 4 yıl önce