Percy Jackson: Canavarlar Denizi (Percy Jackson: Sea of Monsters) (2013)

Percy Jackson: Canavarlar Denizi (2013)Percy Jackson: Sea of Monsters

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
106 dakika
171
18
821
82
kaptankaptanim profil resmi
kaptankaptanim
Beğendim diyemeyeceğim. İlk film zaten vasattı. İkincisi vasatın da vasatı olmuş. Mantıksal hatalar ile dolu. Filmin sonuna kadar Kronos'un geri getirilmesi ile uğraşılıp tek atılıyor olması. Salak bir manticore'un bir titandan daha ölümcül olması gibi saçmalıklar canımı sıktı. Percy, Perseus'tu şimdi de Jackson diye hitap ederek Jason'u (Iason) ifade etmeye çalışmışlar. Arka planda çok fazla hikaye anlatımına yer verilmiş. Talia'nın, Claris'in, Anabett'in, Tyson ve Percy'nin sonra Luke'un hikayeleri bitmiyor. Hermes esprisine güldüm. Onu da elçilikle bağdaştırdığım için. Altın Post'a girilmesi hoşuma gitti ancak mürettebatın zombi oluşu popularizmin yol açtığı bir facia olmuş. Bir film bile bile kendini neden sekteye uğratır ki? Yapmışsın güzel bir gemi yap oraya bir Atalanta. Altın Post'a girmişsin Medea nerede? Film boyunca bahsi geçen Kirke nerede? Polyphemos Odysseus mitini anlatıyorsun sonra gözü görebilen bir Kiklop yaratıyorsun. Abi sen bilmiyor musun Odysseus ve mürettebatı Polyphemos'u kör ederek kaçtılar. Filmde bu durumun karşımıza basit bir görme problemi olarak çıkması çok saçma. Talia hikayesine bu kadar vurgu yapıp sonunda Claris ile bile karşılaşmaması yani en azından ufak bir sarılma göz göze geliş ne bileyim. Yazıklar olsun diyorum. İlk filmdeki kurgunun cılkını çıkardıkları için.
report_problem
12 gün önce
mtufan profil resmi
mtufan
spoiler sayılabilir-------> yine aynı kötü. bitiremediler luke u. neyseki adam iyi, rahatsız etmiyor tekrar kötü karakter yapılması. thalia büyünce elbiseleri de büyümüş, komik geldi. kılıç sahneleri azaltılmış bence daha iyi olmuş. kötü gösteriyordu. ayrıntı olarak hermes, koruyucu kalkanın hikayesini, taksi sahnesi, percy nin başarısının şansa bağlanmasını, kardeşi ile imtihanını, gerçek hayat göndermelerini beğendim. özellikle meclis binası ile ilgili olanı :) yani ilkine nazaran çok daha beğendim. logan ı da bu sefer beğendim. kardeşi ile yaşadığını iyi yansıtmış. chiron u görmemek üzdü biraz. iki cümle içinde harcanacak karakter değildi bence. ayrıca zeus un yapamadığını altın post yapıyor gibi bir sonuç çıktı sonunda, garipsedim. kehanet ilgi çekiciydi. görsel, hikaye ve sahneleri ilki gibi iyiydi. senaryoda ilkine göre daha dikkatli yazılmış. sonu merak uyandırıcı bitti. baş tanrı zeus olduğundan bir sonraki filmde onun kızının hikayesi anlatılacaktı ya da başında thaliayı öldürecekler percy devam edecekti. filmin adı o olduğundan. hiç çekmemeyi seçmişler alınacak en kötü karar, bence başarılıydı keşke çekseler dedirtti.
report_problem
3 yıldan fazla önce
Lioness profil resmi
Lioness
Hmm ilkini dün izledim.. Bu gün bunu yine deniz yaratıkları ve savaş çok sönüktü bana göre.. Geneli iyi ama geliştirilebilir. Devamı ile ilgili haber bulamadım umarım yaparlar askıda kalan film serilrine uyuz oluyorum çünkü.
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
bilgehs profil resmi
bilgehs
20 yaşındaki adamlarla 2 serilik kitaptan uyarlama film çekerlerse tabii ki bu fandomlar bu filmi izlemez.
report_problem
neredeyse 6 yıl önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
ilk filminden çok daha iyi olmuş film kitaplarla ilişkisi daha da arttığı içindir muhtemelen . çok sevdiğim yunan mitolojisi filmlerinden .
report_problem
neredeyse 6 yıl önce
TARIK59 profil resmi
TARIK59
efektleriyle öne çıkıyor.Alexandra Daddario a bayılırım zaten...8/10
report_problem
neredeyse 6 yıl önce
servett profil resmi
servett
İlki tutunca ikinciyi de çekmişler.Bunda bayaa bi zorlamışlar filmi sonu devamının gelcegini gosteriyor (ilki kadar keyifli degildi)
report_problem
6 yıl önce