Persepolis (2007) afişi

Persepolis (2007)

Yönetmen
Ülke
Fransa
Süresi
96 dakika
Blacklion Molla Devrimi sırasında yaşananları bir çocuğun gözlerinden anlatan PERSEPOLIS, eğlenceli olmayı başarabilen bir politik animasyon. Şah devriminin yıkılmasının ardından küçük Marjane ve ailesi sevinçle sokaklara dökülürler. Uzun süren sancılı bir dönemin ardından demokratik bir düzenin geleceğine inanan İranlıları karanlık ve zorlu bir dönem beklemektedir.

Gonca.su profil resmi
Gonca.su
Bir çocuğun gözünden İran islam devrimi ve etkilerinin anlatıldığı etkileyici bir animasyon filmi.
4
3 ay önce
sultancakmak profil resmi
sultancakmak
Marjane Satrapi`nin otobiyografik romanının filme uyarlamasıymış. Yazar İran`da yaşamış olduğu "gerçek" olayları kaleme almış. Bu yüzden İslamı kötü göstermeye çalışmışlar yorumları beni üzdü... Politik bir olayın böylesine ilgi çekici aktarılmasını çok başarılı buldum ve her yaştan, her milletten insanların izlemesini, ders çıkarmasını isterim.
5
6 ay önce
siborgmujgan profil resmi
siborgmujgan
filmi izledikten sonra ertesi günü darbe oldu. izleyeceğiniz günü dikkatli seçin. bay
6
6 ay önce
ufukercetin profil resmi
ufukercetin
Kesinlikle izleyin ve izletin .. Yaşasın Cumhuriyetimiz
2
9 ay önce
melihkk1 profil resmi
melihkk1
Çok ağır bir meseleyi yani baskıcı yönetimi çok eleştirel ve açık görüşlü bir şekilde anlatmış. İnsanı izlerken sürekli düşünmeye tetikliyor. Böyle filmlerin çoğalması dileğiyle.
7
12 ay önce
ahmetbrdl profil resmi
ahmetbrdl
Hiçbir dini, felsefi ve siyasi ideolojiyi temel almayan bir yönetim tarzı, başarısız bir özgürlük devriminin neticesinde içi boş baskıcı bir devrim, kesintisiz süregelen bir devrim.Tek kelime ile korkunç...Çok güzel anlatılmış.
1
1 yıl önce
mhmtayz profil resmi
mhmtayz
Gayet güzel bir film.Böyle günler görmemek dileğiyle.
2
1 yıldan fazla önce
atillalkan profil resmi
atillalkan
kaçak iron maiden kaseti aldıgı sahne :)
1
1 yıldan fazla önce
Sezgii profil resmi
Sezgii
İslam devrimini anlatırken haklı olduğu noktalar olan ama abartıldıkça abartılan bir film. Bu abartı kısmı da gerçekçiliği törpülüyor. Bir şeye kötü derken diğerini yüceltmek gibi adetleri var.
1
1 yıldan fazla önce
pulpfiction1 profil resmi
pulpfiction1
Filmde anlatılan bazı şeylere hak versem de mensubu olduğum din olan İslam'ın özgürlükleri kısıtladığını asla kabul etmiyorum. Kadının"Cennet diye bir yerle çocukları kandırmışlar" ya da küçük çocuğun "Tanrı varsa neden bize yardım etmiyor, ondan nefret ediyorum" vb. bu tarz birçok söylemin filmde çok fazla geçmesi islamiyeti kötülemek amacıyla yapılmış bir yapım daha dedirtti bana . Ateizmi ve özellikle komünizmi insanlara benimsetmek için çekilmiş resmen. Açık konuşmak gerekirse bu film beni oldukça rahatsız etti.
2
1 yıldan fazla önce
ufukercetin profil resmi
ufukercetin
Korkarak izledim Türkiye de yaşadığım için .. Cumhuriyet imizin hep sürmesi dileğiyle .. din olgusunun baskı kurmadığı herkesin birbirine saygılı ..insanların kültür ve sevgi ile barışçıl bir şekilde yaşadığı dünya dileği ile .. harikaydı ..
8
2 yıl önce
toretto112 profil resmi
toretto112
Sol görüşlü insanları kendine aşık edebilecek bir film.Ama içten içe Komünizm ve ateism propagandası içeriyor.Solcu olan izlesin Sağcı olan yanından geçmesin.10/6
4
2 yıl önce
eskon profil resmi
eskon
iran islam devriminin iranlılar üzerindeki etkisi farklı bir çizgi film formatında anlatılıyor. gerçek olaylara dayanıyor. animasyon olduğuna bakmayın tamamen büyükler için
1
2 yıl önce
caglasus profil resmi
caglasus
Marjane Satrapi'nin hayatını anlattığı çizgi romanından uyarladığı animasyon filmi. Film Marjane'in hayatını anlatırken İran'ın geçmişinide anlatıyor. Beğenenlerin yönetmenin bir diğer filmi olan Chicken with Plumbs filmine bakmalarını da öneririm :)
0
2 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Çok güzel bir animasyon film. Umarım böyle şeyler bizim ülkemizden uzak olur :D Filmin başlarında yenilikçi olarak Atatürk'ü örnek vermesinide ayrıca beğendim.
6
2 yıldan fazla önce
neway profil resmi
neway
İslam devriminin anlatıldığı güzel bir yapım. Doğrusu ülkede yaşanmış gerileme oldukça nahoş. Batının çare olarak görülmesi oldukça üzücü. Güzel bir filmdi.
1
2 yıldan fazla önce
MinDFoRCe profil resmi
MinDFoRCe
iran islam devriminin birçok açıdan, ironi ve dram karışımı yaparak ele alan bir film. kimilerini çok rahatsız edecek, kimilerini ise oldukça sevindirecek bir politik film olarak da ele almalıyız. ben filmin fikirsel temasını destekleyen tarafta biri olarak oldukça beğendim. işin içindeki medeni avrupa imajından ise rahatsız oldum. bu kısımdaki çıkarcılık hemen seziliyor. ama genel olarak kendini izlettiren, çizgi sinema olması itibariyle normal filmlerden daha keyifli sahneler üreten bir yapım..gerekli kişilere yerinde atıflar yapması da sevindirici..
4
2 yıldan fazla önce

Persepolis filmini beğenenler

Persepolis filmini izlemek isteyenler

Persepolis filmini içeren raflar

Persepolis filmi hakkında ilgi çekici içerikler

^ En üste dön