Persuasion (2007)

Persuasion (2007)

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Ağlatan, Uyarlama, Romantik
Yönetmen
Ülke
İngiltere
Süresi
93 dakika
EsraG. 19 yaşındaki Anne, genç ve yakışıklı deniz subayı Frederick Wentworth’e delicesine aşık olmuştur. Ama Frederick’in ne serveti ne de sınıfsal düzeyi uygun değildir. Anne’in ailesi bu birlikteliğe karşıdır ve onu nişanı bozmaya ikna ederler. Sekiz yıl sonra, Anne kararından pişman olur. Frederick’i sevmekten asla vazgeçmez ve Frederick, ün ve servet sahibi olarak denizden döndüğünde, yöredeki evlenme çağına gelmiş her genç kadın gibi sadece seyreder. Frederick, kalbinin sesini dinlemek yerine ailesini dinleyen Anne’i affedebilecek midir?

Yorumlar

burcst profil resmi
burcst
Oyunculukların ön plana çıktığı bir diğer şahane Persuasion uyarlaması.Bu filmde özellikle Anne karakterini oynayan Sally Hawkins, pişmanlık,yalnızlık, kaybetmişlik gibi duyguları mükemmel bir şekilde aktarıyor.Onun yaşadığı hüznü izlerken siz de hissediyorsunuz..Sevdiği adamla arasındaki fiziksel mesafenin azlığına rağmen, ona gözünün içine bile bakamıycak kadar uzakta oluşu, kalabalıklar içindeki sessizliği ve konuşmalarındaki anlam harikaydı.Ayrıca kaptan rolündeki Rupert Penry-Jones da göz dolduran,mimikleriyle her şeyi anlatan ve hissettiren bir oyunculuk sergilemiş.Çok güzeldi..
3 yıl önce
Mine.Ce profil resmi
Mine.Ce
Çok iyi bir uyarlama olduğunu ben de tekrar etmek istiyorum. Anne Elliot'ın yanlızlığı, başkaları tarafından verilen yanlış kararlar yüzünden yaşadıkları, mütevazılığı içinize işleyecek. İki başrolde çok iyi bana göre. Rupert Penry-Jones'u daha önce Whitechapel dizisinde canlandırdığı obsesif dedektif rolünde hayranlıkla izlemiştim, bu filmde tekrar görmek güzel oldu. Jane Austen hayranlarına kesinlikle tavsiye ediyorum. İyi seyirler...
3 yıl önce
EsraG. profil resmi
EsraG.
Pride and Prejudice'ten sonra izlediğim en iyi ikinci Jane Austen uyarlamasıydı.
3 yıldan fazla önce

Persuasion filmi hakkında ilgi çekici içerikler