Phantom Thread (2017)

Phantom Thread (2017)

Puan 7.2 / 10
Senin Puanın
Etiketler Dram, Romantik
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
130 dakika
53
4
126
54
arifcicek profil fotoğrafı
arifcicek
fazla sanat filmi. ağır ilerliyor, sıkılma ihtimali yüksek ama sanat filmi sevenler filmi beğenecektir. adam bana göre fazla planlı programlı neredeyse takıntılı bu konuda, kadınsa direkt soğuk seri katiller gibi :)
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
İşine aşırı bağımlı belki de tek tutkusu iş olan titiz,otoriter bir adamın aşk'a bakış açısının ''pamuk ipliğine'' bağlı olduğu düşüncesi ...İyi de ne kadar direnebilirsin be güzel adam 😊 Etkileyici gerçekten hele ismi o kadar güzel uymuş ki ,özenle dikilen bir kıyafetin üzerindeki hoş bir broş gibi 😍
error_outline
2 yıldan fazla önce
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
genel anlamda kendini izlettiren bir film olsa da çok durağan çok tek düze bir yapımdı , sürekli bir şeyler olacak her halde diye izledim filmi sürekli. ama bir şey olmadı :) beni tatmin etmedi , bir kaç sevdiğim nokta olsa da genel anlamda vasat bir yapımdı .
error_outline
2 yıldan fazla önce
Bhrpst profil fotoğrafı
Bhrpst
konuştuğum kişiyi görmek isterim
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
phoebe profil fotoğrafı
phoebe
Film durağan ama kendini izlettiriyor.
error_outline
3 yıldan fazla önce
eminuk profil fotoğrafı
eminuk
Paul Thomas Andersen'in filmlerini seviyorum. Olaylardan ziyade kişilere odaklı filmler her zaman favorim olmuştur. Bu filmde artı olarak kostümler ve dönem gürüntüleri çok iyiydi. Hastalıklı olmasına karşın Reynolds karakteri çok seksi geldi bana. Alma da her ne kadar zayıf bir aurayla başlasa da, sonrasında Reynolds'a ne kadar uygun olduğunu görmüş olduk. Bu ikilinin diyalogları bazen sinir bozucu bazen de çok çekiciydi. Nedense ilginç bir elektrik aldım filmden.
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
Lalaith profil fotoğrafı
Lalaith
Ne beğendim ne beğenmedim. Paul Thomas Anderson'dan beklendiği üzere yine hastalıkĺı iki insanın uzuuun mu uzuuuun, kasvetli mi kasvetli hikayesini izledik. ilk 1 saat ünlü, zengin, takıntılı iç sıkıcı orta yaşlı bir adam ve onun yörüngesindeki genç bir kadını izledik ki çok bildik bir hikaye. 1 saat sonunda genç kadın hamlesini yaptı yapmaya da neye yaradı 1 saat daha hastalıklı mızmız adamla hastalıklı istekli kadının çekişmesini izlemeye devam ettik. Velhasıl karakterlerden çok sıkıldım. Sırf kostüm ve görüntü yönetmenliği için de film izlenmez bana göre. Ama işte işin içinde Daniel Day- ﹰLewis olunca tamamen de kaldırıp atamadım filmi.
error_outline
4 yıldan fazla önce
fir profil fotoğrafı
fir
sarıp sarmalayalım bu filmi zira daniel day lewis'in son filmiymiş duyduğuma göre.. üzdü
error_outline
4 yıldan fazla önce
BirKusOlsam profil fotoğrafı
BirKusOlsam
Kimisi hayatını işine adamak ister kimisi ise bir insana...İnsan ilişkilerine dair birçok film izlemişimdir ancak bu filmdeki gibisine daha önce rastladığımı hatırlamıyorum. İkilinin arasındaki aşk o kadar tuhaf bir aşk ki izledikten sonra kafanızda bu iki karakterin analizini yapmak zorunda kalıyorsunuz. Böyle davranmalarının altındaki nedenleri sorgulatıyor. İlginçti diyebilirim. Aynı zamanda bir dönem filmi olmasıyla görselliği ile de ön plana çıkan bir yapım olmuş. Oyunculuklara diyecek söz yok zaten. Süre olarak bana biraz uzun geldi, sonlara doğru sıkıldığımı hissettim. Durağan filmlerden hoşlanmıyorsanız bu filmden keyif alabileceğinizi düşünmüyorum. Benim genel itibariyle beğendiğim bir yapım oldu. 7/10
error_outline
4 yıldan fazla önce
eskon profil fotoğrafı
eskon
Giyilen şık kıyafetler, inanılmaz dekor ve kostümler. Eskinin Londrasının zarafeti ve parlak yüzü... Bu arada 'şık' kelimesini Day Lewis duymasın :)
error_outline
4 yıldan fazla önce
starch profil fotoğrafı
starch
Filmi beğendim ama bana çok yavaş geldi. Dört günde bitirebildim. D.D Lewis, Ablası ve Alma rolündekiler çok başarılı oynamışlar.
error_outline
4 yıldan fazla önce
M.Naci profil fotoğrafı
M.Naci
Gerçek bir hikayeden esinlenilmiş ilginç ama hoş bir film. 1950lere doğru ufak bir zaman yolculuğuna çıkıyoruz. Oldukça meşhur ve yakışıklı bir terzi birgün hayatını değiştirecek bir kadınla tanışır. İlişkileri başından itibaren tuhaf bir şekilde başlar ve birbirlerini tanıdıkça daha da tuhaf bir hal alır. Aslında çekilmez denebilecek düzeyde kaba ve takıntılı bir adama aşık olmuştur genç kızımız. İşini sanatsal boyutlara taşımış ve son derece özenle çalışan bir sanatçının sevgi gibi narin bir şeyi nasıl bu kadar özensiz karşıladığına anlam veremez tabi. Ama zamanla o da kendi yöntemlerini devreye sokarak sevdiği adamın kalbinde kalıcı bir yer edinmeye çalışacaktır. Filmin olay örgüsü, akışı bence güzeldi. Sıradan bir aşk filmi gibi başlayıp bambaşka bir boyuta atladı benim gözümde. Konusu da o kadar ilgi çekici gelmemişti açıkçası. Böyle başarılı bir senaryo ile karşılaşacağımı düşünmemiştim. Filmin olay örgüsünün güzelliğine ek olarak karakterlerin orjinalliği de bu denli başarılı bir iş çıkarılmasında büyük etken. Daha önce görmediğiniz tarzda bir aşk hikayesine ve biraz da drama tanıklık edeceksiniz. Karakterlerin iç dünyasını çözmeye çalışırken olayların akışı, müzikler, filmin o tarihi dokusu, kostümler, mekanlar ve daha niceleri sizi alıp ordan oraya götürecek. Sonra bir bakmışsınız ki film bitmiş ve ağzınızda daha önce hiç tatmadığınız bir lezzet bırakmış. Oyunculuklara bakacak olursak Daniel Day Lewis muhteşem bir iş çıkarmış. Canlandırdığı karakterin soğuk, takıntılı, stresli, duygusal, romantik kısacası her halini son derece başarılı bir şekilde yansıtmış. Adamı çözmeye çalışırken ne hissedeceğimi şaşırdım desem yeridir. Bazen seversiniz bazen ağzını burnunu kırasınız gelir öyle bir duygu karmaşası yaşattı bana bu karakter. Bir başkası oynasa böyle hissedebilir miydim emin değilim. En iyi erkek oyuncu dalında bu yıl bence çok iddialı bir aday. Vicky Krieps ise darmadağın halleriyle ön plana çıkmış bence. Filmin başlarında yansıttığı duyguların saflığı, ilerleyen kısımlarda ise yavaş yavaş takıntı halini alan bir takım halleri ve dağılmış görüntüsüyle bence iyi bir iş çıkarmış. Lesley Manville de bence filmin ilginç karakterlerinden birini canlandırıyor. Son derece kontrollü ve doğal tavrı beni film boyunca etkiledi nedense. Çok ama çok başarılı buldum kendisini. Sonuç olarak birbirinden ilginç karakterleri ve o eski dönemlere uzanan harika atmosferiyle bence sizin de hoşunuza gidecek orjinal bir yapım. İzlemenizi tavsiye ederim. Şimdiden iyi seyirler :)
error_outline
4 yıldan fazla önce
Hollyy profil fotoğrafı
Hollyy
Yönetmen Paul Thomas Anderson olunca beklentim çok yüksekti ve o beklentim hayal kırıklığına uğramıyor.Oyunculuklar,müzikler ,kıyafetler herşey mükemmel ötesiydi benim için.Çok beğendim.
error_outline
4 yıldan fazla önce
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Yansıtılan dönem olsun, muazzam kıyafetler ve müzikleriyle güzel bir film olmuş. Filme yer yer "Nedir bu adamın, kadınla ve hayatla derdi?" desem de filmin sonunda kafamda şimşekleri çaktırdı.
error_outline
4 yıldan fazla önce