Philadelphia (1993)

Philadelphia (1993)

Puan 6.7 / 10
Senin Puanın
Etiketler Dram
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
125 dakika
210
5
675
276
kaptankaptanim profil fotoğrafı
kaptankaptanim
Tom Hanks'in şapşal gülüşünü bu filmde görmedim çok daha etkileyici bir oyunculuk gördüm. Filmin konusu biraz ırkçılık ve din ayrımcılığı çok yapıldı bir de bu ayrımcılığı cinsel seçim üzerinden çekelim diyerek bulunmuş gibi geldi ama bu filmi kötü bir film yapmaz elbette. Denzel Washington'un da hakkını yememek lazım çünkü gelgitli bir kişiliği olmasına rağmen karakteri çok iyi yansıttığını düşünüyorum. Oyunculukların yanı sıra şunu da söylemek istiyorum siyahi insanların tarihini düşündüğümüzde kendilerine yapılan adaletsizliklerle karşılaşıyoruz ve bir siyahın cinsel seçim ayrımcılığına maruz kalan birini savunması gerçekten çok yaratıcı bir fikir. Oyunculuğu için kültürünü kullanışlı bir hale getirmiş ve kendi faşist düşünceleri ile sonuca ulaşması ve toplumun düşüncesini eleştirmesi şimdiye dek gördüğüm en yaratıcı karakter fikriydi. Sağı solu belli olmayan karakterleri severim bu kadar basit yazmak istemezdim ama böyle ifade etmek hoşuma gidiyor; bu karakterleri oynamak çok zor ama kişiliğinden ödün vermeden şüpheye düşmeyi gözlerle oynayarak, gerçekçi durumları yaşayarak vermek daha da zor. Bu sebeple bunu başaran oyuncuları ayakta alkışlıyorum. İzleyin diyorum. Sıradanın altı yorumuna katılmıyorum.
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
melihkaya profil fotoğrafı
melihkaya
film sanırım yaşanmış bir hikayenin üzerine kurulu ama çok da keskin ve vurucu olmayan bir hikaye, avukatta zaten film esnasında bu duruşmanın filmlerdeki gibi olmayacağını söylüyor bir kahramanlık hikayesi veya ateşli duruşmaların yaşandığı sahneler yaşanmıyor film durağan yapısında kendini bir şekilde izletiyor, zaman akıyor. nitekim bunda denzel w. ve tom hanksinde sempatisi var heleki denzel w. nın kendi sinema karakterine son derece ters düşen bir rolde olması beni dahada heyecanlı kıldı. onca sert ve özgüvenli karakteri oynadıktan sonra gay birini savunan avukat ve sakin aile babası imajını iyi oynamış.
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
alicancam profil fotoğrafı
alicancam
İzlicem izlicem diye yıllarca erteledim. En sevdiğim iki oyuncunun başrollerini paylaştığı bir film. Ortalama bir film.
error_outline
6 yıldan fazla önce
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Kendisini izlettirebilen bir film eşcinsellik ve insanların önyargılarını anlatan bir film. Zamanında insanların cinsel tercihlerinin hayatlarını işlerini nasıl etkilediğini güzel vurgulayan bir film. İzlenilebilir
error_outline
7 yıldan fazla önce
EDITOR profil fotoğrafı
EDITOR
ANLATMAYA ÇALIŞILAN İYİ ANLAŞILAMIYOR Film ne demek istediğini çok net söyleyememiş. Hem karmaşık hem düşük tempolu.
error_outline
8 yıldan fazla önce
eskon profil fotoğrafı
eskon
eşcinsel mücadele. sıradanın biraz altı. izlenmese de olur
error_outline
8 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Normalde mahkeme sahneleri beni çok sıksa da bu filmde bunu hiç yaşamadım. Tom Hanks yine çok başarılı bir oyunculuk çıkarmış. Role bizi çok inandırıyor ve böylelikle olacakları da bekliyor insan sıkılmadan mahkemede bile :) Tom Hanks sevenler için harika bir film diyebilirim. Onun dışında ie oldukça güzel bir film.
error_outline
neredeyse 9 yıl önce