Duvar (Pink Floyd: The Wall) (1982)

Duvar (1982)Pink Floyd: The Wall

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
İngiltere
Süre
95 dakika
167
8
406
213
Melkor profil resmi
Melkor
Pink Floyd bilen ve sevenler için bulunmaz bir zevk.
report_problem
1 yıldan fazla önce
eminuk profil resmi
eminuk
Açıkçası Pink Floyd bu belgeseli izlemeden önce benim için sadece solistinin adını bildiğim İngiliz müzik grubuydu. "Another Brick in the Wall"şarkısının bu gruba ait olduğunu biliyordum ama nedense Korn'dan dinlemeyi tercih ediyordum. Bu belgeselle birlikte Pink Floyd u farklı bir açıdan görme şansım oldu. Aslında tam olarak bir grup belgeseli değil, yani bu belgeseli izleyip Pink Floyd hakkında pek bir bilgiye sahip olamazsınız. Tek yapmanız gereken şarkılardaki mesajları almak ki hepsi gayet açık. Böyle bir dünyada delirmemenin elde olmadığını, eğitim, aile, politika ve daha niceleriyle nasıl sindirildiğimizi inanılmaz güzel illüstrasyonlarla anlatmış. Evet sizi bir duvarın içine hapsediyor ve çıkışınızın pek mümkün olmadığını ima ediyor. "Ben zaten o kafadayım." diyenler izlemesin.
report_problem
3 yıldan fazla önce
mhmtayz profil resmi
mhmtayz
Pink Floyd severler izlemeli mutlaka biraz konser tadında ama güzel.PF sevmeyenler ve bu müziğe aşina olmayanlar kesinlikle uzak dursun çünkü güzelim grupla, benim için düyanın en iyi grubuyla yanlış şekilde tanışmanızı istemem.Ayrıca tam olarak Pink Floyd un kurulmasını anlatan bir film olsaydı müthiş olurdu.Fakat yok :((
report_problem
4 yıldan fazla önce
melikebf profil resmi
melikebf
İyiydi,hoştu,güzeldi, değişikti ama başım ağrıdı arkadaş konserden çıkmış gibiyim şu an... İlk yarısını ikinci yarısına kıyasla daha çok sevdim, bayıldım hatta. Ayrıca biliyorum müzikal ama yarım saat kırk dakika kadar sessiz modda izledim, öylesi bir başka müthişti,baktınız olmuyor kapatın sesi. (Rock dinleyicisi olmayanlar için diyorum bunu :) )
report_problem
4 yıldan fazla önce