Pompeii (Pompeii) (2014)

Pompeii (2014)
Pompeii

Puan Like 5.0 / 5 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler Fantastik, Romantik, Aksiyon
Yönetmen
Ülke
Kanada
Süresi
105 dakika
KerseL Milattan önce 79 yılında, Vesuvius volkanı şiddetli bir patlamaya sahne olur ve bulunduğu antik Pompeii şehrini tehdit altına alır. Gemilerde köle olarak çalışan Milo, Naples'e gidecek olan gemide çalıştığı esnada bu patlama anına tanık olur. Olayın canlı tanığı olan Milo, bu dehşet anına ve sonrasında yaşananlara baktığında bildiği tek dünyanın, ateş ve küller nedeniyle yıkıma uğradığını fark eder. Öte yandan aşık olduğu Flavia da artık harabeye dönen bu olağanüstü güzellikteki şehirde hayatta kalmak için, patlamanın doğurduğu yıkıntıların arasında sığınacak bir yer aramaktadır. Flavia Roma komutanıyla evlenmesi için baskı altında tutulsa da Milo aşkı için savaşmaktan vazgeçmemiştir. Milo, Pompoii'ye geri dönüp hem gerçek aşkını hem de en yakın arkadaşını kurtarmaya karar verir.

Yorumlar

kaptankaptanim profil resmi
kaptankaptanim
Tarihi kurgu dışında her şeyi koymuşlar filme. İçinde Roma var diye Gladyatör savaşları eklemek zorundalar tabii. Kötü bir Senatör bir sağ kol; film bu mu ya? İyi çekilmiş tamam efektler de fazla sırıtmıyordu ama her zaman olduğu gibi gereksiz ve sahte bir romantik yaklaşım tüm gerçekliğin içine etmiş. Vespasianus ya da Titus görmek isterdim tarihi anlamda hiçbir detay yoktu filmin başındaki Kelt ayaklanması dışında. Biraz katliam, biraz intikam ve biraz da ihtişam. Yemek yapılır gibi film yapılmaz. Filmi alelade yapar bu.
3 ay önce
tugberto profil resmi
tugberto
pompeeii'de geçen gladyatör çekmişler.
10 ay önce
Trillmatic profil resmi
Trillmatic
Meh... Kötü bir film değildi, ama yeterince iyi de değildi. En azından Oz'un Adebisi'si, Game of Thrones'un Jon Snow'u ve 24'un Jack Bauer'ini aynı filmde görmek hoşuma gitti.
3 yıldan fazla önce
Alesta profil resmi
Alesta
İzlenmese de olurmuş.
neredeyse 4 yıl önce
ufuuk03 profil resmi
ufuuk03
günah şehri değilmiydi pompeii o konu üzerinden gitmemişler
neredeyse 4 yıl önce
Ovuzo profil resmi
Ovuzo
Yönetmenin daha önceki filmlerinde olduğu gibi ne idüğü belli olmayan karakterler, ilham kaynağı belli olmayan bir senaryo ve bitmek bilmez boş diyalogları bu filmde de buluyorsunuz. Diğerlerinden farklı ve 100 milyon dolarlık bütçeye bağlı haklı olarak volkan ve volkanın patlaması efektlerine şükrederek filmi bitiriyorsunuz. Bir filmi kurtarır kılabilecek efektler bile işe yaramıyorsa filme rahatlıkla kötü yaftasını yapıştırabilirsiniz. Film neye benzeyeceğini bilse belki seyir zevki verecek ama aksiyon mu aşk hikayesi mi yoksa savaş filmi mi arada derede kaldığından hiçbirinin hakkını veremiyor ve 102 dakikanızı haczetmekle kalıyor.
4 yıl önce
ironikali profil resmi
ironikali
Filmin konusu gayet başarılı ama yapımcılar filme boyut kazandıramamış. Birkaç sahne dışında beklentinin çok altındaydı.
4 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Eh işte. Bana oldukça sıradan ve ilgi çekici olmayan bir film gibi geldi. Pek severek izlemedim hatta sıkıldım. Bazı güzel sahneleri vardı fakat ondan daha çok kötü sahneleri de vardı.
4 yıl önce
Rubeus profil resmi
Rubeus
Yüu dönt eniting cön sünöw.
4 yıldan fazla önce
AriGold profil resmi
AriGold
siradan, yavan bir film olmus.hayalkirikligi.
4 yıldan fazla önce

Pompeii filmini beğenenler

Pompeii filmi hakkında ilgi çekici içerikler