Tutku (Possession) (2002) afişi

Tutku (2002)
Possession

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
102 dakika
burcst Başarılı bir akademisyen olan Maud Bailey (Gwyneth Paltrow), Christabel LaMotte (Jennifer Ehle) adlı bir Viktorya dönemi şairinin hayatını ve çalışmalarını araştırmaktadır. Roland Michell (Aaron Eckhart) ise İngiltere'de ünlü şair Randolph Henry Ash (Jeremy Northam) hakkında araştırma yapmakta olan bir Amerikalı öğrencidir. Bir gün Maud ve Roland, Ash'ten LaMotte'ye yazılmış bir dizi aşk mektubu bulurlar. İkili izleri takip ettiğinde, aşık şairlerin bir asır önce Avrupada yaşadığı büyük aşkın etkisine girerler. Hem günümüz hem de Viktorya dönemi İngiltere'sinde geçen film, A.S. Byatt'ın aynı adlı kitabından yönetmen Neil LaBute tarafından beyazperdeye aktarılmıştır.

Yorumlar

burcst profil resmi
burcst
Tek kelimeyle bu filme bayıldım! Bu tarz içe dönük filmleri her zaman sevmişimdir,Gwyneth ve Aaron olunca daha da izlenesi olmuş.Çok sevdiğim ingiliz aksanı çok sevdiğim şiirlerle bütünleşince büyülü bi film ortaya çıkmış.Sanırım, sanatı, şiiri ve aşkı seven herkes bu filmi de sevicektir.Ayrıca kadın erkek ilişkilerine dair çok fazla duygu ve derinlik içeren cümle vardı..Duygusal ve estetik bi filmdi, izlemenizi tavsiye ederim..Aksiyon arayanlar uzak dursun.Ve tabi ki spoilersız olmaz
3
1 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Film benim için boğucu bir hal almadan çok da sıkılmadan bitmiş olsa da kendisine çok fazla da bağlamadı.Orta şekerin çok uzağında kalmadan altlarında bir film.
1
1 yıldan fazla önce

Possession filmini beğenenler

Possession filmini izlemek isteyenler

Possession filmini içeren raflar

Possession filmi hakkında ilgi çekici içerikler

^ En üste dön