Zamanin Ötesinde (Predestination) (2014)

Zamanin Ötesinde (2014)
Predestination

Puan Like 8.5 / 16 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
Avustralya
Süresi
97 dakika
cinemarty Film; zamansal ajanımızın 'Fiyasko Bombacısı' olarak bilinen ünlü bir teröristi aramasıyla başlıyor. Fiyasko Bombacısı, binalara bombalar kurup yüzlerce insanın ölümüne sebep olan bir teröristtir. Ajanımız bombanın patlamısını engellemiş ama oluşan küçük patlamada yüzü tanınmaz hale gelmiştir. Fiyasko Bombacısı kaçmış ama zamansal ajan bilinmeyen bir kişinin yardımıyla zaman makinesiyle 1992 yılına gitmiştir. Bu ajan gizemli bir departman için çalışmaktadır ve bu departman Fiyasko Bombacısını yakalamak için zamanda yolculuklar yapan ajanlarla patlamaları önlemeye çalışmaktadır.

Yorumlar

Ned profil resmi
Ned
"Ben demin ne izledim?" diye sorduruyor adama. Neden bu kadar geç izledim?!
10 ay önce
Rainbow profil resmi
Rainbow
Gayet sakin kafayla izlenmeli :))Şaşırdık mı evet,etkilendik mi evet,düşündürdü mü eveet ki hala düşünüyorummm ...Ama açıkcası Sarah Snook'tan bu kadar güzel bir oyunculuk beklemiyordum o beni ayrı şaşırttı ..
1 yıl önce
raziyeozenli profil resmi
raziyeozenli
ne oldu?ne bitti?o kim? bu kim?ne alaka ya?..derken film bitti.film bi yere kadar beyin yaksa da,''off yoruldum''dedirtmeden ortaya çıkıyo her şey(desem de inanmayın).Güzell!!kesinlikle güzel film!tekrar açıp izlenilecek ve eminim ilk izlenimdeki keyfi,heyecanı bozmayacak filmlerden:)
1 yıl önce
Astronom profil resmi
Astronom
insan, başlangıç ve bitiş noktası denen kavramlar illa ki var olmak zorunda diye düşününce, beyni yakan film.

paradokslar bir çember gibidir. herhangi bir başlangıç veya bitiş noktası bulunmaz. tüm hikayeyi alıp öylece kurgulayıp kabul etmeniz gerekir.

bunun olabilmesi için ilahi bir gücün o sistemi kurgulayıp başlatması gerekiyor. bu filmde neyi başlatıyor peki? zamanı. çünkü sistemi kuran kişi zamandan bağımsız. gidiyor ve hikayenin yaşandığı yılların içerisine bir çember yerleştiriyor. paradoks meselesi bundan ibaret. bu paradoksun içine girip oradan çıkmaya çalışan her türlü açıklama da daha en başından çöker.

filmde neyi izledik peki?
bu çemberin olay örgüsünden oluşmuş bir tam turunu.

elinize bir kalem ve kağıt alıp her detayı not ederek, zamanda yapılan ileriye/geriye sıçramaları öncelikle kronolojik, ardından mantıksal açıdan sıralayarak, elde ettiğiniz bulguları da adeta bir bilimadamı edasıyla değerlendirerek izlemeniz gereken; zaman, geçmiş, gelecek ve kader gibi insanoğluna hükmeden fenomenlerin farklı açılardan irdelendiği bilim kurgu filmi.

yani öyle bir film ki; bunu sinemada izleyip, tek seferde her şeyi açık ve net anlayabilen insanları toplayıp koruma altına almak gerek. devletimize buradan çağrıda bulunuyorum; ortaokullarda ve liselerde gençlerimize bu filmi izletin. filmin yarısını bile doğru anlamış olanları özel sınıflarda, özel eğitimlere tabi tutun. emin olun faydasını göreceksiniz.

ha şunu da gözlemlemiş olduk ; fantezi bir kurgusu olan böyle filmlerde her zaman mantık arayan einstein'lar var ülkemizde.

SPOILER EFENIM UZAK DURUNUZ !!!

ayrıca benim filmden anladığım, hayatımızı mahvetmiş gibi görünen olaylar aslında bizi daha iyi bir geleceğe götürüyor. ve aşık olduğumuz, nefret ettiğimiz, özlem duyduğumuz, öğrendiğimiz, öldürmek istediğimiz kişi kendimizden başkası değil.
1 yıldan fazla önce
M.Naci profil resmi
M.Naci
Değerlendirmeme şöyle başlamak istiyorum, "Böyle filmleri hangi kafayla yazıyorsunuz arkadaş!!" Herkesin mutlaka izle dediği ama uzun bir süre ertelediğim filmdir kendileri. Hikayesi beyin yakan cinsten. Olay örgüsü derler ya hani bu filmde olaylar örgüden de öte nakış gibi işlenmiş, kusursuz inci bir kolye gibi dizilmiş. Tüm dikkatinizi filme vermediğiniz takdirde bazı noktaları kaçıracağınıza garanti verebilirim. O yüzden sakin kafayla ve yüzde yüz filme odaklanarak izlemenizi tavsiye ediyorum. Şaşırtıcı bir sonu var ama ben aşırı şaşırmadım diyebilirim. Karakterlerin kimliğini biraz erken çözdüm sanırım o sebeple aşırı şaşırmadım desem yalan olmaz. Ya da film hakkında çevremden aldığım yorumlar sebebiyle beklentim çok yüksekti o yüzden bana öyle geldi. Oyunculuklara gelecek olursak Sarah Snook sen muhteşem bir detaysın..Bu kadar iyi bir oyunculuk beklemiyordum. Önyargılarımı ezdin geçtin be kadın! Bence benim kadar geç kalmayın, bir an önce izleyin! :)
1 yıldan fazla önce
MehmetYurdakul profil resmi
MehmetYurdakul
SPOILER - SPOILER - SPOILER Filmin başlangıcında, bir zaman ajanımız bombanın patlamasıyla yüzü yanıyor, bombacı kaçıyor fakat başka bir adam gelip bu ajanımıza yardım ediyor, tamam öğrendik bu adam Robertson yani ana karakterimiz; yüzü yanan adam ise John/Jane olmalı yani John'un yüzü yanıp Robertson'a dönüşüyor, filmin sonunda John'un zaman ajanı olmaya başladığını görmüştük bu da demek oluyo ki John bir görevde 1992 yılında yani yüzünü yaralıyor, bu sırada hareket bile edemezken biri gelip makineyi önüne koyuyor bu adam ise kendisinin gelecekteki hali, John yüzü yandıktan sonra ameliyat oluyor hatta annem bile tanıyamaz vs. diyor, bence bunu göreve gideceği için diyor, filmin sonunda müthiş bir şarkı giriyor ve olaylar sırasıyla diziliyor, taşlar yerine oturuyor: John=Jane=Robertson, Robertson filmin sonunda "You see, i love her too" onu ben de seviyorum diyor, sonra başka gelecekteki yazı yazdıktan sonra ayağa kalkarken vücudundaki kesikleri görüyoruz. Yani denklem şöyle; Jane > John > Robertson. Kafanızda olayları baştan sona doğru canlandırırsanız, mantıklı olanın bu olduğunu hatta doğrusunun bu olduğunu anlarsınız. filmin inanılmaz bi hikayesi var paradoks sınırsız düşünebilirsin yolun sonu yok. Ben de Predestination filminin finalinin açıklamasını araştırdım, okuduğum hikayeye göre böyle. Kendi kuyruğunu yiyen yılan döngüsü ile, tek bir karakterden 3 kişi çıkarılan film yoğğ amğ dedim ama dünyanın en iyi bilim kurgu filmlerinden biridir. ;)
1 yıldan fazla önce
Onrmrtsck profil resmi
Onrmrtsck
Çok güzel bir özetini buldum. Hikayeyi tam kavrayamayan arkadaşlar okusun.
neredeyse 2 yıl önce
muratalkas profil resmi
muratalkas
Yorumlara katıldığım doğrudur (:
neredeyse 2 yıl önce
Selocan profil resmi
Selocan
Olağanüstü bir film. Çok yorum yapıp filmin büyüsünü kaçırmaya gerek yok.. Fazlasıyla düşündürücü, etkileyici ve gerçekten ''Vay Be'' dedirttiren bir film. Filmlere yorum yaparken uzun uzun cümleler kurabiliyordum ama öyle bir etki bıraktı ki yorum bile yazamıyorum.
Kaliteli bir film izlemek istiyorsanız kesinlikle ama kesinlikle izleyin..
2 yıldan fazla önce
patlican profil resmi
patlican
Zatenn benim neyime bole filmler izlemek :))) heyecanla izledim ama simdi çıkan sonucu saçma bulunca sıkıntı bastı.. beyniyle mucade etmek isteyenler için guzel :)
2 yıldan fazla önce
Onrmrtsck profil resmi
Onrmrtsck
Eskiden mementoya karışık derdim bu onuda geçti. Spoiler veriyim desem açıklayana kadar gene karıştırırım. Tek diyeceğim kesinlikle izlenilmesi gereken bir film olduğu.
2 yıldan fazla önce
muratdnmz profil resmi
muratdnmz
Memento dan sonra kafa karıştırıcı bi film daha nihayet :) izle izlettir evt
2 yıldan fazla önce
gamzedelen profil resmi
gamzedelen
Olağanüstü bir senaryoya sahip. Filmin süresi 97 dakika gibi görünse de adeta 197 dakika sürüyor. İzlediğim en iyi filmlerden biriydi.
2 yıldan fazla önce
sezqincakir profil resmi
sezqincakir
Beynim koşarak uzaklaştı.
2 yıldan fazla önce
FtHPLDmR profil resmi
FtHPLDmR
beyin yakan bir film olay zaman paradoksu ise bu film bir efsane
2 yıldan fazla önce
GokhanOkutan profil resmi
GokhanOkutan
beyin yakan filmleri her zaman sevmişimdir haliyle bunu da çok sevdim . filmin diğer güzel tarafı da hikayenin anlatılışı idi. genelde beyin yakan filmler, filmi olduğundan daha karmaşık hale getiren -aksiyon gibi- hilelere başvurur. ama bu filmde zaten hikaye en yalın haliyle çözülmesi imkansız bir bulmaca olduğundan bu hilelere ihtiyaç duymadan roman tadında anlatım yakalanmış. izleyin izlettirin efenim.
2 yıldan fazla önce
Brook profil resmi
Brook
İzlerken bir ara kendimi kaybettiğim doğrudur. Aynı kayboluşu yaşamak için ara ara izlemek lazım zira bu hayat çekilmez olmaya başladı :) Muhteşem bir filmdi. Tekrar tekrar izlenir.
neredeyse 3 yıl önce
digigirl profil resmi
digigirl
“Ben nereden geldim biliyorum da ya siz zombiler, ya sizler nereden geldiniz?”
neredeyse 3 yıl önce
mels profil resmi
mels
Çok ilginç, beyin yakan filmlerden. Sonunda ağzınız açık kalacak ve bu paradokslar zincirinde boğuluyor gibi hissedeceksiniz. Korkmayın "Predestination" izliyorsunuz. :D
neredeyse 3 yıl önce
gilmoursolosu profil resmi
gilmoursolosu
Bilim kurgudan öte bir şeydi. Hayatımda izlediğim en iyi bilim kurguydu.
neredeyse 3 yıl önce
melezx profil resmi
melezx
zaman kovboyları diyesim geldi ama olay bayağı iç içe gelişiyor yoklukta izlenir ..
neredeyse 3 yıl önce
Porpolog profil resmi
Porpolog
love yourself, fuck yourself, born yourself, kill yourself .
neredeyse 3 yıl önce
bria profil resmi
bria
"Paradoks nedir?" sorusunu tanımlamaya çalışan film ancak bunu kavramak, anlatmak veya açıklamak zor olduğundan dolayı filmin ayrı bi çekiciliği var.
neredeyse 3 yıl önce
burrju profil resmi
burrju
tam kafayı yemelik :D
neredeyse 3 yıl önce
MarinalAdam profil resmi
MarinalAdam
Bi insanın nasıl beyni error verir anlamak için izleyin.
neredeyse 3 yıl önce
oorhunturan profil resmi
oorhunturan
filmi anlamak için yaptığım beyin jimnastiği sayesinde +5 IQ puanı kazandım.
neredeyse 3 yıl önce
Aaisha profil resmi
Aaisha
Kesin güzel bi filmdir ,bi de olayı anlayabilseydim iyiydi :/
3 yıl önce
arifcicek profil resmi
arifcicek
Beynim yandı ya la! Dede paradoksu bitirdi bizi, izlenebilitesi olan film
3 yıl önce
emrebo profil resmi
emrebo
Ters köşe çok iyi filmdir tavsiye ederim
3 yıl önce
Poker profil resmi
Poker
Öyle bir paradoks var ki filmin içinde, olayın başlangıcını bulmak neredeyse imkansız. Olayı çözmek için sadece 3 saat filmi sorguladım. Fakat yok abi bir yerde tıkanıyor. Ama izlenilmesi her insana inanılmaz keyif veriyor. İzledin mi en az 2 gün kendini sorgularsın. O derece bir film yani.
3 yıl önce
perdoso profil resmi
perdoso
Düşündüren film sevenler kesinlikle izlemeli
3 yıldan fazla önce
eskon profil resmi
eskon
İzleyenler ''Looper''e benzeteceklerdir hemen. Fakat Looper'den daha anlaşılık ve akıcı. Bilimkurgu- aksiyon severler için mükemmel bir fırsat. Süresinin de makulluğu (1.30) ile izlenmeyi hak eden bir yapım vesselam.
3 yıldan fazla önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Yorum açısından ucu açık bir film. Kendi kendinin soy ağacı. "Kuyruğunu yiyen yılan." hesabı devreleri yakabilir.
3 yıldan fazla önce
mervyazc profil resmi
mervyazc
kafa yormam gereken filmlere bayılıyorum bu filmde beklentimin çok üstündeydi paradoks içeren mükemmel bir film uçuk film severler kesinlikle izlemeli
3 yıldan fazla önce
Bartender profil resmi
Bartender
İzlediğim en iyi film olmayabilir ama açık ara en farklı film.Robert E. Heinlein adlı bilimcinin Dede paradoksu hikayesi üzerine kurgulanmış etkileyici bir baş yapıt.paradoks kelimesinin tam açıklaması; başlangıç yok bitiş yok sonsuz devinim güzeldi izlenmeye değer.
3 yıldan fazla önce
sabriayes profil resmi
sabriayes
hikayenin asli rene barjevel'in "dede paradoksu" na dayaniyor. ayni paradoksun farkli versiyonlari mevcut. bu filmde de jane versiyonunu izliyorsunuz. paradoks aslinda zamanda yolculugun zamanin ontolijisine aykiri oldugunu gostermek icin ileri surulmus. ayrica orjinal jane paradoksunun icerisinde bir bombaci olayi gecmiyor bildigim kadariyla. izleyenlerin kafasinin karismasi gayet dogal cunku neden-sonuc sirasinin birbirine girdigi bi kisir dongu durumu mevcut. sakin kafayla dusununce olaylari baslatan hareketin yine ayni olaylarin sonucu oldugunu farkediceksiniz ki bu durumda ilk hareketin olusmasi icin bu olaylar zincirin en az bir kez gerceklesmesi gerekiyor. e zinciri baslatan ilk sebeb bu olaylar zincirinin sonucu olduguna gore aslinda bu olaylarin hic baslamamis olmasi daha muhtemel.. :D neyse ilginc bi film izlemek istiyorum, sonunda biraz afalliim diyosaniz simdiden iyi seyirler.. yok ben izlemem ozet istiyorum diyosaniz michio kaku'dan paradoksun kendisi linkte mevcut. Michio Kaku: Zaman Yolcusunun Hikayesi: http://youtu.be/BUyt1dLR-N4
3 yıldan fazla önce
Gunes profil resmi
Gunes
Paradoksları kavramak zordur anlatmaya çalışmak daha da zordur. Filmde de çok bahsi geçen yumurta-tavuk sorusu ve doğanın ebedi döngüsünü ifade eden kendi kuyruğunu yiyen ouroboros kavramı irdelenmiş. Bence yapmaya çalıştıkları paradoks bir kaosa dönüşmüş.Senaryonun amacı geçmişe zaman yolculuğunun imkansız olduğunu kanıtlamak olabilir. Asıl karmaşa şurada oluşuyor. Geçmişe doğru diyorum, geçmiş artık yaşanmış ve seçilmiş anlardır.Belki de gelecek zamana yolculuk için hala şansımız vardır..
3 yıldan fazla önce
gangrel profil resmi
gangrel
Değişik konusu var ve sıkılmadan izledim. Tavsiye ederim.
3 yıldan fazla önce
Nnesli profil resmi
Nnesli
kafamda deli sorular dolanığ durdu bütün gece :)
3 yıldan fazla önce
Sezgii profil resmi
Sezgii
İlginç, üzerinde düşünülesi bir film. 'Eğer bir erkek, kadın halinden çocuk yapsa yine kendisi mi doğardı?'' tarzı bir şey çıkıyor ortaya. Karışık ama güzel :)
3 yıldan fazla önce
lumosmaximaa profil resmi
lumosmaximaa
filmi izlerken konusunu birkaç kere okumam gerekti :)
3 yıldan fazla önce
VforVandetta profil resmi
VforVandetta
Tam br paradoks filmi,fazla gerçeklik arayanlar sıkılabilir,şaşırmayı sevenler,beğenecektir.
3 yıldan fazla önce
bbeyza profil resmi
bbeyza
Bence her filmin anlatmak istediği bir alt metin olmalı. Bu filmde anlatılmak istenileni anlamadım. Bana biraz karmaşık olsun anlaşılmaz olsun film tutsun denilmiş bi film gibi geldi. Gizemini sevdim ama konudaki eksiklik çok rahatsız etti. Ama izlenmeyecek kadar kötü değil.
3 yıldan fazla önce
Peris profil resmi
Peris
Kötü senaryosunun izlerini silmek için kendini olduğundan daha karmaşık gösteren ucuz bir film. Etkileyici bir tek sahneye sahip(yemek sahnesi) oda eriyip gidiyor film hengamesinde :/
3 yıldan fazla önce
eness profil resmi
eness
tek izlemede çözenler orta seviyenin üstünde zekaları olduğunu düşünüyorum
3 yıldan fazla önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
İki kere izledim ve defalarca daha izlerim bence harika bir film
3 yıldan fazla önce
gangrel profil resmi
gangrel
Merak ettiğim bir film. İzleyelim bakalım övüldüğü kadar var mı?
3 yıldan fazla önce
alicancam profil resmi
alicancam
Sıradışı ve alışılmadık bir kurguyu mükemmel bir şekilde karşımıza çıkarmışlar. Basit birer izleyici olarak en ufak kötü yorum yapmaya hakkımızın olmadığını düşünüyorum. Kaldı ki şöyle bir filme ortalamanın altına bir yorum yapmak çok akıllıca değil. İnanı bana şimdiye kadar izlemediğiniz türde bir film. Kendinizi filme bırakın ve biraz dikkatlice izleyin.
3 yıldan fazla önce
SoulArt profil resmi
SoulArt
Vasattan hallice bir film. Sonunu gerçekten başından belli ediyor. bazı kısımlar biraz zorlama olmuş. Az daha zorlayip senaryoda az daha oynasalardi tadindan yenmezdi ve ayrica cok kısa geldi bana
3 yıldan fazla önce
Geotitan profil resmi
Geotitan
Film güzelde biraz saçma amaç tam olarak belli değil bombacıyı durdurmakmı yoksa bombacı yaratmakmı saçma ama izlettirdi açıkcası :)
3 yıldan fazla önce
ufukercetin profil resmi
ufukercetin
biraz önce yeni çıkan filmlerde gördüm yorumlar her yerde çok iyi ..izleneceklere eklendi
3 yıldan fazla önce
SuaY profil resmi
SuaY
Nerdeyse bütün yorumlara katılıyorum. Ekleyecek pek birşey yok. Ama arkasında birsürü ama bırakıyor :))
3 yıldan fazla önce
MehmetUysal profil resmi
MehmetUysal
Film, hakkında yapılabilecek her türlü yorumu izleyiciye bırakıyor.Bu açıdan alışılmadık bir tarzı var denilebilir.Zaten bu yoruma açık tarafı fimi akılda kalıcı kılıyor.Açıklayamadığı büyük bir paradoksun içinde çıkmazları birbirine bağlıyor.Senaryoda fark ettiğim bir mantık hatası olsa da bu film kesinlikle akıllardan çıkmayacak.
3 yıldan fazla önce
ErayFuat profil resmi
ErayFuat
Paradoks böyle anlatılabilirdi, anlatmışlar, iyi de olmuş...
3 yıldan fazla önce
monty95 profil resmi
monty95
siz yorum yapmamışsınız direk filmi sabote etmişsiniz spoiler'dan geçilmiyor yorumlar
3 yıldan fazla önce
Cyflush profil resmi
Cyflush
Kafamda deli sorular. Bu arada başrolde DiCaprio(ki bence kadına daha çok benziyor iyi olurdu.) olsa filmin puanı 9,0 dan düşük olmazdı İMDB de...
neredeyse 4 yıl önce
beyincik profil resmi
beyincik
hayatımda izlediğim en narsistik senaryoydu, insan kendini böyle mi sever, böyle mi tanrılaştırır.
neredeyse 4 yıl önce
CagoTR profil resmi
CagoTR
doğru zamanda doğru yerde zamanı bükebilirseniz herkes olabilirsiniz.
neredeyse 4 yıl önce
bicererdem profil resmi
bicererdem
izlemeyen ve beğenmeyen ölsün bence :) bide şu kafamda oluşan bulanıklığı bir atabilsem :/
neredeyse 4 yıl önce
Porpolog profil resmi
Porpolog
Bu tarz film önerisi olan arkadaş var mıdır acaba?
neredeyse 4 yıl önce
eminuk profil resmi
eminuk
Einstein olduğumdan değil de neredeyse en başlardan kendini ele veren bir filmdi.Dikkatlice takip ederseniz küçük küçük bir sürü ipucu vardı filmde. Yani izleyiciye yardım ediyordu ve gecenin bir vaktinde izlemeye başladığım için çok da işime geldi bu yüzden de sevdim:) Buna vakit kaybı diyen Hunger Games'e ne diyordur Allah bilir. Bence izleyin güzel vakit geçirir, sonrasında da aynı filmi bir de kafanızda çevirir, başrolüne kendinizi koyarsınız, oh miss:)
neredeyse 4 yıl önce
enesdalyan profil resmi
enesdalyan
Bu film beynimi allak bullak etti, en başından sonuna dek merak içinde izledim. Bittikten sonra da etrafa -tabiri caiz ise- mal gibi baktım durdurdum, izlemeniz kesinlikle tavsiye olunur...
neredeyse 4 yıl önce
heyyybrotherr profil resmi
heyyybrotherr
tek bir gerçek var filmin sonunda beyin terk :)
neredeyse 4 yıl önce
GzmSari profil resmi
GzmSari
Filmden sonra ki ilk tepkim "WTF????". beyin yanması isteyenler bu filmi izlemeyi ciddi şekilde düşünmeliler.
neredeyse 4 yıl önce
FutureX profil resmi
FutureX
Peki ya hayatını mahveden adamı ayağına getirebilseydim?Eğer yanına kâr kalacağını garanti edebilseydim,onu öldürür müydün ?
neredeyse 4 yıl önce
Senemini profil resmi
Senemini
Nolan cakmasi bir film olmus. Paradoksa soktu beni izlerken.
neredeyse 4 yıl önce
Numenor profil resmi
Numenor
Zor anlaşılan ve amaçsız bir film. İzlenir ama izlemezseniz de bir şey kaybetmezsiniz.
neredeyse 4 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Enteresan ve başarılı bir film. Bir çok kez hayrete düşürüyor insanı. Yılın en iyilerinden izlediklerim arasında tabi.
neredeyse 4 yıl önce
ufuuk03 profil resmi
ufuuk03
sokayım paradoksunuza dedirten film
neredeyse 4 yıl önce
mehmetsn profil resmi
mehmetsn
çok çok enteresan
neredeyse 4 yıl önce
dai profil resmi
dai
paradoks nedir? bknz: Predestination. filmin son repliğini anlarsanız filmi anlarsınız.
neredeyse 4 yıl önce
FactorX profil resmi
FactorX
Gerçekten de antik bir sembol olan ouroborus yani kendi kuyruğunu yiyen yılan repliği bu flmina na temasını açıklıyor ama kurgu bu senaryoya göre zayıf kalmış...
neredeyse 4 yıl önce
otekiben profil resmi
otekiben
bir taraftan doğru ya da yanlış zaman yolculuğunun o temel sorunuyla, paradoksla ilgili kafa kırdıran bir film. diğer taraftan klasik "ben yazdım, oldu" filmi. olanı biteni çok erken fark ettiriyor ve bunu telafi edebilmek adına sürekli level atlatıyor hikayenin dönüm noktalarında. sonunda şaşırtmayı başarıyor ama bunu yapabilmek adına ikna ediciliğinden ödün vermiş oluyor bence. bu yönüyle "Inception"a benzettim ben. o da ipin ucunu kaçırmıştı şaşırtmak adına.
neredeyse 4 yıl önce
forsis profil resmi
forsis
film bittikten sonra kendisini sorgulatma açısından matrix'i andırıyor aslında. hikayenin alttan verdiği mesajlar var. bazı dini kavramları zaman yolculuğu kavramlarıyla kendi çapında açıklamaya çalışmış. paradox, yumurta-tavuk ilişkisi gibi konulara da değinmiş. sürpriz öğesi fazlasıyla kullanılmış. zaman yolculuğu temasını sevenler için de inanılmaz bir film. belki tam kavranılamamasından ötürü bana göre yeterli puanı almamış ama sanki zaman geçtikçe bu filmi matrix gibi birkaç kez seyrettikten sonra değerlenecek gibi duruyor. soundtrack'i de filme yakışmış.
neredeyse 4 yıl önce
clower profil resmi
clower
2014ün izlenmesi gereken yapımlarından kaçırmayın derim. Yalniz yogun kafa patlatan film sevmeyenler izlemesin
neredeyse 4 yıl önce
fiskete profil resmi
fiskete
beynim sulandı :D ama harbi iyiydi, sevdim :D
neredeyse 4 yıl önce
yabann profil resmi
yabann
bugün izledim fakat inspection vari bu filmi pek beğenmedim . çok kafa karıştırıcı ve zamanda yaptıkları gel gitler geleceğe yeterince etki etmedi . zamanı olanlar mutlaka izlemeli yorumlarınızı beklerim .
neredeyse 4 yıl önce
furkandr profil resmi
furkandr
filmin süresi yaklaşık 1.5 saattir,film bittikten sonrada yaklaşık bir saat düşünürsünüz, yani film yaklaşık 2,5 saat falandır :)
neredeyse 4 yıl önce
gkhn. profil resmi
gkhn.
Sıkı filmdi.. Ne kadar dikkatli izlensede bir yerden sonra kopuyor. Şöyle bir video var anlayamayanlar, kafası karışanlar için. Henüz izlememiş olanlarda izleyebilir. https://www.youtube.com/watch?v=fGNtwpRZy-8
neredeyse 4 yıl önce
ENeMyPeAcE profil resmi
ENeMyPeAcE
Çok fazla beklentiye girmeden izlemiş olmak için izlenebilir..Sonuçta aldığı enteresan yorumlar filmi merak ettirecektir..inspection a benzetmeye çalışılan fakat yanından bile geçmeyen filmdir..bence zaman kaybıdır.
neredeyse 4 yıl önce
legendofr4m0n profil resmi
legendofr4m0n
kesinlikle ama kesinlikle izlemeli ... kurtlar vadisi modunda film izleyenler çabuk sıkılır baştan söyleyim.. Rekürsiyon ve paradoks nedir sorusunun cevabını bulacaksınız..
neredeyse 4 yıl önce
KARAGEYIK profil resmi
KARAGEYIK
Filmi herhalde en iyi "kuyduğunu yiyen yılan repliği" tarif ediyor.
neredeyse 4 yıl önce

Predestination filmini beğenenler

Predestination filmi hakkında ilgi çekici içerikler