Özel bir kadin (Pretty Woman) (1990)

Özel bir kadin (1990)
Pretty Woman

Puan Like 8.1 / 8 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
119 dakika
Sezgii Zengin ve yakışıklı işadamı Edward etrafındaki kadınlardan ve hayatının tekdüzeliğinden çok sıkıldığı bir anda New York caddelerinde güzel Vivian ile tanışır. Beraber geçirdikleri büyülü bir geceden sonra aralarında bir anlaşma yaparlar. Bir hafta boyunca sevgili olacaklar ama bu haftanın sonunda herkes yoluna devam edecektir. Vivian geceleri tekrar yol kenarlarına, Edward da elit yaşamına... En lüks otellerde kalıp, zengin kıyafetler ile bambaşka bir hafta geçiren Vivian gönlünü kaptırmaya başladığı anda Edward'dan uzaklaşmaya karar verir. Zira hayat standartlarının farklılığının duyguların önüne geçeceğinden şüphesi yoktur. Fakat aşkın gücü onların bu rüya gibi bir haftalarını gerçek hayatla birleştirir. Ortada ne standart ne de bir fark kalır...Edward mutlu yaşama kavuşur.

Yorumlar

Rainbow profil resmi
Rainbow
Neredeyse 30 yıl olacak fimin çekimi ama hala özel ve güzel :)) İnsanı tekrar koltuğa bağlar,izlettirir :)
8 ay önce
Raziye. profil resmi
Raziye.
EFSANE güzel bir film,çok sevdim.Julia roberts hayranlarından biri olmamı sağladı,bir de(ne aptalım)saçmalayıp ertelemiştim hep.Ama biliyorum bir kere izlemeyle kalmayacak:)
1 yıl önce
Winchester00 profil resmi
Winchester00
Bir iki sahnesinde baya kahkaha attığım, izlemesi güzel bir film. Mağazada olanlar gerçekten her kapının para ile açılacağının göstergesi. bir mağazaya gidip şımartılmaya ihtiyacım var demek güzel olurdu :)
2 yıldan fazla önce
mervyazc profil resmi
mervyazc
''Hayal etmeye hep zaman vardır,o yüzden devam edin.''Klasik bir romantik komediydi ama sevdim, hayattan kopmak için arada bir masalımsı filmler izlemek güzel oluyo :)
3 yıldan fazla önce
Lioness profil resmi
Lioness
Neden hep erteledim izlemeyi bilmiyorum ama sonunda başardım.. Çok sevimli bir filmmiş ^^
3 yıldan fazla önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
Maalesef hiç benlik bir film değil. Klasik bir romantik komedi türün neredeyse tüm klışelerini barındırıyor. Ben romantik filmlerin neredeyse hepsinin aynı olduğuna inanıyorum tabiki bazı ilginç senaryolu filmler var. Bilindik sonu beklerken sıkıldım ve arada bir ileri sardım. Türü sevenler için iyi olabilir ama tekrar söylüyorum hiç benlik değil. Ama şunu da itiraf etmeliyim ki üst üste izlediğim ağır filmlerden sonra rahat bir nefes gibi oldu.
3 yıldan fazla önce
Sezgii profil resmi
Sezgii
Richard Gere karizması...
neredeyse 4 yıl önce
burcst profil resmi
burcst
Bunun üstüne romantik komedi tanımam, romantik komedinin çıkış noktasıdır bana göre.Nerde o eskiler dedirtir :) birbirine en yakışan ikiliden şahane bi peri masalı..
neredeyse 4 yıl önce
EDITOR profil resmi
EDITOR
ÖZEL BİR FİLM Türüne öncülük etmiş bir seyirlik. Şu an sokak kızı-beyefendi konusu eski gibi olsa da, sinemalarda gösterildiğinde 'Özel Bir Kadın' büyük sükse yapmıştı.
4 yıl önce
neway profil resmi
neway
Klasiklerden. İzledikçe mutlu ediyor insanı, hele sonu yok mu...
4 yıldan fazla önce
TARIK59 profil resmi
TARIK59
Vivian Ward, çok şanssız bir sokak kadınıdır. Ancak bu kötü şans onu yakışıklı, çok başarılı ve ünlü bir işadamı olan Edward Lewis ile karşılaştırır. İkili inanılmaz derecede güzel günler yaşamaya başlarlar
neredeyse 5 yıl önce

Pretty Woman filmini beğenenler

Pretty Woman filmi hakkında ilgi çekici içerikler