Onur (Pride) (2014)

Onur (2014)Pride

Puan 8.4 / 10
Senin Puanın
Etiketler Gerçekçi, Komik, LGBT
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
İngiltere
Süre
119 dakika
64
1
122
82
sisyphos77 profil fotoğrafı
sisyphos77
İnsana umut veren bir film kesinlikle. Güzel insanlar bir avuç olsa da fark yaratmayı başarabiliyorlar. Öfke ve önyargılar karşısında sakinliği koruyup ikna etmeye çalışmak, bunu yaparken de güzel ve vicdanlı olandan uzaklaşmamayı becerebilmek.
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
otekiben profil fotoğrafı
otekiben
başarılı bir direniş filmi olmasının yanında hoşgörü ve anlayışın dünyayı nasıl güzelleştirebileceğine ya da tersi yaklaşımların nelere yol açabileceğine dair de güzel bir film olmuş. ve evet bana da fazlaca yumuşatılmış geldi. yaşananlar biraz daha gerçeğe yakın -sert- haliyle aktarılsaydı güzel bir filmden daha fazlası olabilirdi sanki.
error_outline
6 yıldan fazla önce
neway profil fotoğrafı
neway
Epeyce yumuşatılmış bir şekilde anlatılmış olaylar, film yine de güzel olmuş. Bir tık üste çıkıp daha gerçekçi anlatılsa daha hoşuma gidebilirdi elbet ama bu haliyle de güzel, izlenilesi.
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Bence tüm baskılara rağmen muhafazakarlığın ön plana çıktığı bir dönemde dayanışma içerisinde zoru başarmışlar. Ön yargıyla ve kompleksle yaklaşan insanlara en başta izlettirilmeli. Özellikle o teyzelerin tatlılıkları ve destekleri harikaydı. Oyunculuklardan, kostümlere, aksanlarına .. her şey tek kelime ile harikaydı. İzlettirlmeli!
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
Lalaith profil fotoğrafı
Lalaith
Gerçek olaylara dayanan film gerçekte olanları epey hafif ve romantik bir üslupla anlatmış bence. Thatcher dönemi İngiltere'de muhafazakarlığın tavan yaptığı bir dönemdi ve müdahaleler de ziyadesiyle sertti ama filmde işin bu kısmı neredeyse yok gibi. dolayısıyla biraz romantik bi anlatım olmuş. ele aldığı meselenin ağırlığına kıyasla hafif bir film ama bazen de hafif anlatılmalı belki de ... beğendim sonuç olarak :)
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
Dileks profil fotoğrafı
Dileks
Güzel film. İzlenmesi tavsiye olunur.
error_outline
7 yıldan fazla önce
sinefilzeyn profil fotoğrafı
sinefilzeyn
Çok iyiydi film, izlerken aklıma biz (Türkiye) geldi. Acaba bizim Gay ve Lezbiyen arkadaşlarımız Soma için para toplasa ne olurdu diye düşündüm ve aklıma hiç iyi şeyler gelmedi. Biz çok tahammülsüz, boş eleştiren, kötü insanlar olma yolundayız, birbirimize saygımız yok ve bu film aksini çok iyi anlatmış, çok etkilendim.
error_outline
7 yıldan fazla önce
eminuk profil fotoğrafı
eminuk
Son zamanlarda izlediğim en iyi filmlerden. izleyin izleyin ve izleyin. ..
error_outline
7 yıldan fazla önce
bernausanmaz profil fotoğrafı
bernausanmaz
bu yıl izlediğim en tatlı film denebilir. dram sahneleri dahil her dakkasında izleyicinin içine pozitif enerji pompalıyor.
error_outline
7 yıldan fazla önce
Peris profil fotoğrafı
Peris
Dram ve komediyi çok güçlü bir hikayede birleştiren harika film. Benim için 2014'ün en iyilerinden. Neoliberal politikalar ve feodal baskılar arasında sıkışan insaların dayanışma öyküsü…. Keşke bizde de olsa :/
error_outline
7 yıldan fazla önce