Ask ve gurur (Pride & Prejudice) (2005)

Ask ve gurur (2005)Pride & Prejudice

Puan 8.5 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
Fransa
Süre
129 dakika
737
30
2100
377
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Başka uyarlamalarını izlemedim ama film çok güzeldi. Keira, zaten dönem filmlerin demirbaşı... Dönem filmlerini oynamayınca insan bir yadırgıyor. Filme geri dönersek o duygu çok güzel yansıtılmış. Ekran karşısında onu hissettiriyor.
error_outline
11 ay önce
rume profil fotoğrafı
rume
Herşeyi ile ne kadar da harika bir filmdi bu böyle ! BAYILDIM
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
Laylaylom profil fotoğrafı
Laylaylom
Ben bunu sürekli izlerim. Ne güzel bi sinematografi, nasıl güzel oyunculuklar. Duyguyu bana çok güzel verdiler. Beğenmedim, BAYILDIM.
error_outline
3 yıldan fazla önce
Selenora profil fotoğrafı
Selenora
Ne güzel bir dönem filmi ! Bu ne zarafet, asilliktir ! O müzikler, danslar, kostümler, mekanlar, rüzgar bile apayrı güzellikteydi. Aşk sadece gözlerle anlatılabilirmiş dedirten oyunculuklar da cabası. Bu kadar seveceğimi hiç düşünmemiştim :)
error_outline
5 yıldan fazla önce
AsliKt profil fotoğrafı
AsliKt
dizisi çok daha güzeldi .
error_outline
5 yıldan fazla önce
eminuk profil fotoğrafı
eminuk
Aşk meşk sahnesi yok denecek kadar az olan aşk filmi. Çünkü gerçek odur ki, aşkın içinde çoğu zaman meşkten ziyade gurur olur. Erkeklik ve kadınlık gururu üzerine şekillendiririz romantik ilişkilerimizi. Filmin daha doğrusu kitabın en güzel yanı da dünyanın sonuna kadar gerçekliğini sürdürecek aşkta "gurur ve önyargı" temasını en iyi şekilde okuyucuya/izleyiciye sunması. Kitap ve filmi ayırmak istemedim, çünkü film de kitap gibiydi. Hiçbir ayrıntı atlanmamıştı. Kitabını okuyalı uzun zaman oldu, mutlaka kaçırdığım noktalar vardır ama film sonrası kitabı yeniden okumuş kadar oldum. Gerçekten cok başarılı. "Kitap izlemek" ifadesini bu filmle tecrübe edebilirsiniz.
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
mylethe profil fotoğrafı
mylethe
gurur ve önyargı aslında gerçekten en uygun isimmiş. En kısa zamanda romanını da okuyacağım. Konusu , oyuncular , dönemi yansıtan mkan ve kıyafet seçimi her şey çok güzel ayrıca gerçekten matthew macfadyen hakkını vermiş ya o sabırsızlıkla konuşmaya çalıştığı sahne muhteşemdi.Adamın içinde yaşadığı savaşı , tutkuyu karşı koyulamaz heyecanını ben bile hissettim .Ben doyamadım tekrar izleyeceğim.
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
starch profil fotoğrafı
starch
Harikaydı. Jane Austen eserlerini dizi halinde de izlediğim için bunu izlemediğimin farkında bile değildim. Tekrar izlerm. Her yönüyle mükemmel bir film olmuş.
error_outline
7 yıldan fazla önce
SuaY profil fotoğrafı
SuaY
Aynı filmin başka başka ülkeler tarafından çekilmesine karşıyım arkadaş. Bu konuda önceden izlediğim film olmasa bunu daha fazla seveceğimden eminim. Yinede bu tarzda sevdiğim nadir filmler arasında yerini aldı. İzleyinm derim..
error_outline
7 yıldan fazla önce
b.u.r.c.u profil fotoğrafı
b.u.r.c.u
Tutku,gurur ve çatışmanın içinden geçerek güçlü ve büyülü bir aşka dönüşen duyguları adım adım gösteren ve yaşatan bir başyapıt..nefret ve sevgi iki güçlü duygudur ve bazen birbirine açılan iki büyük kapıdır.hiçkimse dışarıdan göründüğü gibi olmayabilir.içini açıp bakma cesaretini gösterdiğiniz kişide mutluluğu bulabilir ve sebepsizce mrs.darcy olabilirsiniz..son sahne özellikle muhteşemdi..kesinlikle izlenmeli
error_outline
7 yıldan fazla önce
megung profil fotoğrafı
megung
vıcık vıcık filmlerden gına geldiyse düşünmeden izleyebilirsiniz efenim asaleti yeter :)
error_outline
7 yıldan fazla önce
Sezgii profil fotoğrafı
Sezgii
Keira Knightley kesinlikle dönem filmi oynamak için yaratılmış. Bir karakter bu kadar oturur. Aşk ve Gurur'u okurken aklımda oluşan tiplere çok uyuyor iki ana karakter. Asil, baştan sona Austen mürekkebi kokan bir film.
error_outline
neredeyse 8 yıl önce
yoyi94 profil fotoğrafı
yoyi94
Jane Austen'ın Aşk ve Gurur romanın adeta canlamış hali. Özellikle Mathew Macfadyen'in oyunculuğu çok çok iyi
error_outline
neredeyse 8 yıl önce
hezarfen profil fotoğrafı
hezarfen
1995 yapımı mini dizinin yanından bile geçmez..
error_outline
yaklaşık 8 yıl önce
yabann profil fotoğrafı
yabann
Dünya klasiklerinden Jane Austen ' in Aşk ve Gurur romanından uyarlanan film tam bir başyapıt. Mutlaka izlenmeli ve raflarda yerini almalı . Tekrar izlemek isteyeceğiniz güzel filmlerden .
error_outline
8 yıldan fazla önce