Ilk korku (Primal Fear) (1996)

Ilk korku (1996)
Primal Fear

Puan Like 8.5 / 13 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler Gizem, Şaşırtan
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
129 dakika
Numenor Kendine çok güvenen, başarılı avukat Martin Vail (Richard Gere), bir psikoposun öldürüldüğü cinayet davasında yargılanan ve cinayet bölgesinden kaçarken yakalanan Aaron'u (Edward Norton) savunmaya karar verir. Medyanın da ilgi odağı bu davadadır. Dava aynı zamanda bir takım yolsuzlukları da ortaya çıkarabilecektir ve davanın savcılığını da Martin'in eski kız arkadaşı yapmaktadır. Martin'in bu davayı kazanması hukuk çevrelerince imkansız gibi görülmektedir. Dava görgü tanıklarının odada üçüncü bir kişi olduğu yönündeki çelişkili ifadelerinden dolayı daha da karmaşık bir hal alır. Hukuk sistemini sorgulayan 'adalet' 'suçlu' 'masum' kavramlarının gerçekliğini araştıran Edward Norton'a bu filmdeki performansından dolayı birçok filmin kapısını açacak olan 'İlk Korku' sinema tarihinin en iyi filmlerinden biridir.

Fragman bulunamadı.

Yorumlar

VforKukuletta profil resmi
VforKukuletta
Sen 12 Angry Men izliyorum sanırsın film Fight Club çıkar ya... Öyle bir şey. Muhteşem bir film muhakkak izleyin
2 ay önce
Sefa profil resmi
Sefa
Konusu ve oyunculukları muhteşem olan her dakika sizi şaşırtmayı başaran çok güzel bir film. Kesinlikle izlenmeli.
9 ay önce
raziyeozenli profil resmi
raziyeozenli
Nasıl gözden kaçar böyle bir film? İnanamıyorum.Oyunculukları övmek yetmez geçiyorum o kısmı.Senaryo müthiş,gereksiz uzatılmış seyirciyi yoran tek bir sahne yok.Her şey dört dörtlüktü.Ters köşeli olması daha da keyifliydi.Çoktandır film yorumlarımda kullanmadım bu cümleyi:Şiddetle tavsiyedir!!!
10 ay önce
slymndgn profil resmi
slymndgn
Ters köşe olduğum Edward Norton'un bomba gibi geleceğini müjdeleyen harika bir yapım..
1 yıldan fazla önce
manonthemoon profil resmi
manonthemoon
Edward Norton'un muhteşem oyunculuğu
1 yıldan fazla önce
mrtks89 profil resmi
mrtks89
Edward Norton'a hayranlık uyandıran ve kendisinin en sevdiğim aktörler arasına girmesine vesile olan filmdir bu film. Zaten diğer yorumlarda belirtildiği üzere rol aldığı ilk film. Hayranlık duymamak elde değil.
2 yıldan fazla önce
Arcadia profil resmi
Arcadia
Yüzlerce film izleyelim bu akışı avucumuzun içinde asla tutamayacağız. Bu film de 96 yılının gözden kaçırdıklarımızdan. Mükemmel oyunculuk, kurgu ve işleyiş.. Bknz: Edward Norton niçin Fight Club'ta oynadı sebebi bu filmde gizlidir
neredeyse 3 yıl önce
bukowski profil resmi
bukowski
ters köşe edward Norton.Muazzam oyunculuğunun başlangıcı.
neredeyse 3 yıl önce
Emirze profil resmi
Emirze
Edward Norton 'un oyunculuğun kitabını yazdığı film...
3 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Güzel bir mahkeme, dava filmi. Aynı zamanda da Edward Norton'ın ilk filmi ve sinema dünyasına çok hızlı ve kaliteli bir başlangıç yapmış. 8/10
3 yıldan fazla önce
vae4victis profil resmi
vae4victis
Edward Norton'un Fight Club'a seçilmesini sağlayan film.
3 yıldan fazla önce
BlackPeter profil resmi
BlackPeter
aslında fena değil ama müzik seçimleri hoş olmamış bana göre,edward norton hatrına izledim ama bence vasat bir filmdi.
4 yıl önce
BlueLyfe profil resmi
BlueLyfe
Primal Fear Edward Norton'un ilk filmi olmakla beraber, gelecekte nasıl iyi bir aktör olacağını gösterdiği yapımdır. Edward Norton'un yanında donemin popüler isimlerinden Richard Gere ve başarılı oyuncu Laura Linney'de yer almakta.
Senaryo o kadar etkileyici hazırlanmış ki filmi izlerken hep bir şüphe halinde olacaksınız, olayları kendiniz çözmeye çalışacaksınız. Filmdeki repliklerde usta işi cidden filmden sonra aklınızda kalacak birkaç replik olacağını şimdiden belirtmiş olalım. Edward Norton'u da ayrıca tebrik etmek lazım bu filmle birlikte yani ilk filmiyle birlikte Oscar'da en iyi yardımcı erkek ödülüne aday olmuş ve Altın Küre'de en iyi yardımcı erkek ödülünü kazanmıştır.Filmi zevkle seyrediceksiniz ve seyrettiğinizede pişman olmuyacaksınız bence 7.9/10

4 yıldan fazla önce
semih421 profil resmi
semih421
Mükemmel oyunculuklar mükemmel bir film
4 yıldan fazla önce
starch profil resmi
starch
Edward Norton yine şahaneydi.
4 yıldan fazla önce
biologist profil resmi
biologist
Edward Norton'u sinema dünyasına kazandıran, ilerde American History X ve Fight Club'ta hastası olacağımız oyunculuğunun ilk izlerini gördüğümüz fim. Kurgusu ve müzikleri ile muhteşem ötesi bir film. Kesinlikle izlenmeli..
4 yıldan fazla önce

Primal Fear filmi hakkında ilgi çekici içerikler