Halk düsmanlari (Public Enemies) (2009)

Halk düsmanlari (2009)Public Enemies

Puan 7.8 (10 kullanıcı)
Senin Puanın
Etiketler Aksiyon, Gerçekçi, Suç
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
140 dakika
499
26
1638
731
.Simurg profil resmi
.Simurg
Christian Bale (en), Johnny Depp sevdiğim iki oyuncunun aynı filmde yer almalsına çok sevinmiştim ama filmde beraber sahneleri olmasına rağmen hiç aynı karede yer almamaları dikkatimi çekmişti. Acaba çekimler ayrı ayrı mı yapıldı nedenini hala merak ediyorum.
report_problem
1 yıldan fazla önce
M.Naci profil resmi
M.Naci
1933 yılı Amerikasına kısa bir gezintiye ne dersiniz? Mekanlar, kostümler, müzikler ve ah şu klasik arabalar... Muhteşem bir dönem filmi. Efsaneleşmiş bir suçlu hatta şöyle mi demeliyim "Halk Düşmanı" ve karşısında inatçı bir ajan. Konusu klasik gibi gelebilir ancak film sadece bundan ibaret değil. Yaşadığı dönemde gerçekten efsaneleşmiş bir banka soyguncusu, John Dillenger'ın gerçek hikayesini konu ediniyor. Aslında biyografik bir film olmasına rağmen klasik polisiye filmlerinden hiç de aşağı kalmayacak boyutta aksiyon içeriyor. Böylesine büyük bir suçlunun gerçek bir aşık olarak karşınıza çıkması ve yaşadığı ikilemlerle de dolu bir film. 30'lu yılları bu kadar başarılı yansıtması sebebiyle de bana günümüz polisiye filmlerinden kat kat daha fazla zevk verdiğini söyleyebilirim. Bence kaçırmayın. İzleyin! :)
report_problem
2 yıldan fazla önce
Feedback profil resmi
Feedback
Hep oyuncu, senaryo ve yonetmen mi gececek on plana. Makyaj, dekor ve kiyafetlerin harika oldugu tam bir baş yapıt..
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
eskon profil resmi
eskon
Amerikan suç tarihinden nadide bir parçayı kameraya alan filmde belki de en unutulmaz sahne ''Halk Düşmanı'' John Dillinger'ın polis merkezinde elini kolunu sallayarak gezmesidir...
report_problem
4 yıldan fazla önce
EDITOR profil resmi
EDITOR
JOHNNY DEEP İN DÜŞÜK PERFORMANSI Aksiyonu beklenenin çok altında. Konu inandırıcı değil. Sahneler çokça vasata ancak ulaşıyor...Hayal kırıklığı!
report_problem
4 yıldan fazla önce
dogukan.e profil resmi
dogukan.e
Johnny Depp,Cristian Bale...Hollywood'un en önemli aksiyon yönetmenlerinden Michael Mann...30ların suç cenneti Amerikasının en büyük suçlularından John Dilinger'ı kovalamaca...
kurgusu,aksiyonu,süper oyuncuları ile hollywood'un son zamanlardaki ender iyi suç filmlerinden...
report_problem
neredeyse 5 yıl önce
burakakgun profil resmi
burakakgun
Muhteşem.
report_problem
5 yıldan fazla önce
yabann profil resmi
yabann
tarihi filmlerden hoşlananlar için güzel bir film .. tavsiye ederim .
report_problem
5 yıldan fazla önce
Ovuzo profil resmi
Ovuzo
Halk Düşmanları filminin konusu yine Amerika tarihinden bir kesit. Amerika'da iç savaşların yaşandığı ve mafyaların kol gezdiği dönemde görevli bir FBI ajanının suç örgütü mensuplarını yakalama çalışmalarını anlatıyor. Konusu itibari ile Halk Düşmanları, Amerikan Gangsteri filmini çağrıştırabilir ve kalite olarak aynı kalitede bir film diyebiliriz. Filmin oyuncu kadrosu (afişteki Johnny Depp sizi yanıltmasın) göz kamaştıran cinsten.
report_problem
5 yıldan fazla önce