Halk düsmanlari (Public Enemies) (2009) afişi

Halk düsmanlari (2009)
Public Enemies

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Aksiyon, Gerçekçi, Suç
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
140 dakika
Turkeywood Public Enemies 2009 yapımı film. Bryan Burrough'un Public Enemies: America's Greatest Crime Wave and the Birth of the FBI, 1933-43 isimli kitabından sinemaya uyarlanmıştır. Yönetmenliğini Michael Mann yapmıştır. 1930'larda Büyük Bunalım döneminde geçen filmde FBI ajanı Melvin Purvis'in o zamanın ünlü suçluları John Dillinger, Baby Face Nelson, ve Pretty Boy Floyd'u durdurmaya çalışması anlatılacaktır. Christian Bale FBI ajanı Purvis'i oynarken, Johnny Depp Dillinger, ve Marion Cotillard Dillinger'ın kız arkadaşı Billie Frechette'i canlandıracaktır. Filmin çekimleri Columbus, Wisconsin'de on 17 Mart 2008'de başlamıştır.[1]Chicago, Illinois ve Wisconsin'de bazı yerlerde çekimler yapılmış ve filmin çekimleri Haziran'da sona ermiştir. [2] Film ABD'de 1 Temmuz Türkiye'de ise 10 Temmuz 2009'da gösterime girmiştir.

Yorumlar

Feedback profil resmi
Feedback
Hep oyuncu, senaryo ve yonetmen mi gececek on plana. Makyaj, dekor ve kiyafetlerin harika oldugu tam bir baş yapıt..
1
1 yıldan fazla önce
eskon profil resmi
eskon
Amerikan suç tarihinden nadide bir parçayı kameraya alan filmde belki de en unutulmaz sahne ''Halk Düşmanı'' John Dillinger'ın polis merkezinde elini kolunu sallayarak gezmesidir...
1
2 yıl önce
EDITOR profil resmi
EDITOR
JOHNNY DEEP İN DÜŞÜK PERFORMANSI Aksiyonu beklenenin çok altında. Konu inandırıcı değil. Sahneler çokça vasata ancak ulaşıyor...Hayal kırıklığı!
2
2 yıl önce
dogukan.e profil resmi
dogukan.e
Johnny Depp,Cristian Bale...Hollywood'un en önemli aksiyon yönetmenlerinden Michael Mann...30ların suç cenneti Amerikasının en büyük suçlularından John Dilinger'ı kovalamaca...
kurgusu,aksiyonu,süper oyuncuları ile hollywood'un son zamanlardaki ender iyi suç filmlerinden...
0
2 yıldan fazla önce
burakakgun profil resmi
burakakgun
Muhteşem.
1
neredeyse 3 yıl önce
yabann profil resmi
yabann
tarihi filmlerden hoşlananlar için güzel bir film .. tavsiye ederim .
0
neredeyse 3 yıl önce
Ovuzo profil resmi
Ovuzo
Halk Düşmanları filminin konusu yine Amerika tarihinden bir kesit. Amerika'da iç savaşların yaşandığı ve mafyaların kol gezdiği dönemde görevli bir FBI ajanının suç örgütü mensuplarını yakalama çalışmalarını anlatıyor. Konusu itibari ile Halk Düşmanları, Amerikan Gangsteri filmini çağrıştırabilir ve kalite olarak aynı kalitede bir film diyebiliriz. Filmin oyuncu kadrosu (afişteki Johnny Depp sizi yanıltmasın) göz kamaştıran cinsten.
0
3 yıl önce

Public Enemies filmini beğenenler

Public Enemies filmini izlemek isteyenler

Public Enemies filmini içeren raflar

Public Enemies filmi hakkında ilgi çekici içerikler

^ En üste dön