Annemle Geçen Yaz (Que Horas Ela Volta?) (2015)

Annemle Geçen Yaz (2015)
Que Horas Ela Volta?

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Dram
Yönetmen
Ülke
Brezilya
Süresi
112 dakika
Ricky.McFloyd Saõ Paulo’da zengin bir evde hizmetçilik yapan Val, mükemmel kanepeler hazırlamaktan evin yeniyetme oğluna dadılık yapmaya kadar, işini son derece ciddiye almaktadır. 13 yıl önce kızını büyükannesi ile bırakıp iş bulmak için Sao Paulo’a gelen Val’in hırslı ve akıllı kızının tekrar hayatına girişiyle evin hassas dengeleri alt-üst olur...

Yorumlar

marseak profil resmi
marseak
Aslında hep vardır böyle bir anne tipi etrafımızda, kendi çocuğunun özleminden başkasının çocuğuna anne olmuş şefkatli bir kadın figürü... Bu tarz annelerin çocuklarıda tıpkı filmde geçtiği gibi hep kendi başlarının çaresine bakmayı bilir, hırslı olur. Özellikle bir kız çocuğunun kaç yaşında olursa olsun anne desteğine, bir anneninde kaç yaşında olursa olsun kızı ile bir harmoni içerisinde yaşamasına ne kadar ihtiyaç duyduğunu görüyoruz sonlara doğru. Baş yapıt değil ama gayet içten bir film. Oyunculuklara söylenecek tek kelime yok. Özellike anne karakterine.
4 ay önce
eminuk profil resmi
eminuk
Ne güzel, ne doğal filmmiş! Uzun süredir konusunu okuyorum, okuyorum ama bir türlü izlemek içimden gelmemişti. Geciktirmekle hata yapmışım resmen. İçinde anne geçen filmlerde klişeler çoktur, demogoji hat safhadadır ve ben de ağlak ağlak izlerim diye başladım filme. Ama hiç filmin akışını bozan bir olay yaşanmadı.Ne bir aksiyon, ne bir dram, ne bir komedi... Akışı mükemmeldi. En güzel yanı da kime hak vermeniz gerektiğini düşündürerek, zihninizi canlı tutması. Bir an diyorsunuz "bu ne biçim kız böyle", diğer bir an da "anne de çok abartıyor canım" diye düşündürüp tembelleştirmiyor. Oyuncular da çok doğaldı. O annenin el kol hareketleri, Latin kadınlarına özgü mimikleri çok hoşuma gitti.
2 yıl önce

Que Horas Ela Volta? filmini beğenenler

Que Horas Ela Volta? filmini içeren raflar

Que Horas Ela Volta? filmi hakkında ilgi çekici içerikler