Rüzgarın Oğlu (Race) (2016)

Rüzgarın Oğlu (2016)Race

Puan 7.6 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
Kanada
Süre
134 dakika
35
0
65
32
arifcicek profil fotoğrafı
arifcicek
iki taraflı yapılan ırkçılığın (siyah insanlar & yahudiler) sporun içerisine bu denli karıştığı bir ortamda owens'ın bu kadar çok sabretmesi inanılmaz... muhteşem bir biyografi olmuş, üstelik amerika övülmeyen tarafta... izleyin.
error_outline
4 yıldan fazla önce
Selenora profil fotoğrafı
Selenora
filmi izlerken en çok kullandığım cümle "ırkçılardan nefret ediyorum" oldu, Ama neyse ki içime su serpen olaylar oldu. Gururlandım, sevindim. Yaşanmış olayları izlemeyi daha çok seviyorum çünkü daha samimi ve hisli oluyor. Yine güzel bir film karşımızda.
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
film gerçekten çok güzeldi . yaşanmış bir hikaye olması da filmi daha etkileyici yapıyor . dram ağırlıklı bir macera,aşk,mücadele,ilham filmi . tarihi açısıyla da kesinlikle izlenmesi gereken bir film :)
error_outline
5 yıldan fazla önce
hezarfen profil fotoğrafı
hezarfen
filmin konusu çok farklı gerçekten yaşanmış şeyler olması ise inanılmaz Amerika'da ırkçılık mücadelesi veren genç nazi Almanyasındaki olimpiyatlara katılıyor güzel biyografi filmleri arasında izlenilmeli
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Çok çok beğendim. Siyahi insanların bir başarısı daha ve bu sefer ırkçılığın ülkesi olan Almanya'da. Tarafsız bir yapım olduğunu düşünüyorum çünkü iki tarafta birbirinden farkız olduğu söylendi konuşmalarda. Ben oldukça başarılı buldum filmi. Oyunculuklarda güzeldi. Gerçek hikaye olması gerçekten etkileyiciydi. İzlenmeli.
error_outline
6 yıldan fazla önce
tugberto profil fotoğrafı
tugberto
Çok güzel bir biyografi ?
error_outline
6 yıldan fazla önce
KerseL profil fotoğrafı
KerseL
muhteşem bi başarı öyküsü ...
error_outline
6 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Sporun ve olimpiyatların ne kadar önemli olduğunu gösteren etkileyici bir gerçek yaşam uyarlaması. Jesse Owens'ın bir siyahi olarak önce Amerika'da sonra da ırkçılığın o günlerdeki beşiği Almanya'da tüm dünyayı şaşkına çeviren başarılar elde edişinin hikayesi. Özellikle Jesse ve Luz Long'un sahnesi oldukça etkileyici. ki gerçekten alıntı olduğunu bilmek daha bi etkiliyor insanı. Oyunculuklar da oldukça başarılı Sudeikis'i ilk kez ciddi bir rolde izledim ve gayet başarılıydı. Biyografik filmler ve ya spor temalı filmler sevenler için çok güzel bir tercih olacaktır. Tabi haliyle 1936 Almanyası'nı da yakından görmek isteyenler için. 8/10
error_outline
6 yıldan fazla önce