Kizgin Boga (Raging Bull) (1980)

Kizgin Boga (1980)
Raging Bull

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
129 dakika
starch Raging Bull orta sıklet bir boksörün dizginlenemez kariyer hırsının, boksörün hayatına olan etkilerine odaklanıyor. Her zaman en iyisi olmak için kendine zarar verecek derecede korkutucu bir hırs barındıran boksör Jake La Motta, bu agresifliğini sadece ringde rakipleri üzerinde değil; ring dışındaki özel hayatında da gösteriyor. Bu nedenle zamanla kariyerini kendi elleriyle un ufak ederken yakın çevresini de yavaş yavaş kaybediyor. Bu yükseliş ve düşüş hikayesini, bizlere boksörün kendi sesinden anlatan siyah-beyaz film, usta yönetmen Martin Scorsese imzalı ve özellikle başroldeki Robert De Niro’nun muazzam oyunculuğu daha uzunca yıllar hafızalardan silinmeyecek türden.

Fragman bulunamadı.

Yorumlar

BirKusOlsam profil resmi
BirKusOlsam
Her sinemaseverin mutlaka izlemesi gereken bir yapım olduğunu düşünüyorum. Gercek hayattan uyarlanan bir hikaye ancak bu kadar gercekçi, doğal ve samimi anlatılabilirdi. Sadece De Niro'nun muhteşem oyunculuğunu izlemek için bile izlenebilir.
4 gün önce
Melkor profil resmi
Melkor
Bkz: Biyografi filmi nasıl yapılır?
3 ay önce
Onrmrtsck profil resmi
Onrmrtsck
İnişli çıkışlı bir hayatı bütün çıplaklığıyla anlatan Scorsese filmi. Giriş ve sonuç bölümü güzel, ama gelişme bölümünde biraz sıkılıyorsunuz. Meşhur beklemeli diyaloglar sahneleri gereksiz uzatıyor. Robert De Niro film için düzenli olarak 20 kilo almış-vermiş. Yani o göbek gerçek :D sadece yüzünde plastik makyaj kullanılmış. Bu filmde en ilgimi çeken şey ise kullanılan açılar. Kendine bağlayıcı bir etkisi var. Külttür, izlenmesi farzdır.
neredeyse 2 yıl önce
eskon profil resmi
eskon
bu akıp giden biyografide dikkat çeken en önemli şey ROBERT DENIRO . adam film için 15 kilo mu ne almış.
4 yıldan fazla önce

Raging Bull filmi hakkında ilgi çekici içerikler