Çavdar Tarlasındaki Asi (Rebel in the Rye) (2017)

Çavdar Tarlasındaki Asi (2017)
Rebel in the Rye

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
106 dakika
Sophie Amerikan edebiyatının en yetkin, edebiyat dünyasının en gizemli isimlerinden J.D. Salinger yıllarca gözlerden uzak durdu; okurlarının, hayranlarının ve öğrencilerinin ulaşamayacağı bir şekilde kendini dış dünyadan soyutladı. Dünya prömiyerini Sundance Film Festivalinde yapan Çavdar Tarlasındaki Asi, hem Salingerın kariyerinin hem de dünya edebiyatının başyapıtlarından Çavdar Tarlasındaki Çocuklar romanını yazışı ekseninde yazarın gençlik yıllarını ve pek de fazla bilinmeyen, ancak kendisine ağır bir travma kazandıran 2. Dünya Savaşı sırasında cephede geçirdiği günleri anlatıyor. Buffyden Gilmore Girlse birçok dizi ve filmde rol alan Danny Strongun yönettiği bu ilk filmde yazarı Mad Max:Fury Roaddan A Single Man / Tek Başına Bir Adama rol aldığı filmlerde parlayan Nicholas Hoult canlandırıyor.

Yorumlar

Raziye. profil resmi
Raziye.
Keyifle izledim.Nicholas Hoult çok beğendim oyunculuğu etkiledi ve kesinlikle bu adam harika yüz hatlarına sahip,çok farklı rollerde yer aldı hepsinde de cuk.Yazarla ilgili hiçbir fikrim yoktu,filmle beraber çok etkilendim,Çavdar tarlasındaki çocukları sevmemiştim uzun zaman önce ama ''galiba yanlış zamanda okudum'' diyerek hazır elimdeki kitap bitmişken bugün yeniden okumaya başladım.Mükemmel bir film olmasa da güzel biyografi olmuş izleyeni pişman etmez,dönem olması bir şekilde sevdiriyor sıkıcı sahneleri.
10 ay önce
eminuk profil resmi
eminuk
Öncelikle Nicholas Hault 'un bu rol için uygun olmadığını düşünüyorum. Salinger rolü için daha az baby face ama daha karizmatik biri seçilmeliydi.Hikaye de yazarı tanımak açısından yeterli olsa da, yazarın dönüşümünü anlatma konusunda eksik kalmış. Koştur koştur gitti her şey. Normalde "vay anasını " denecek bir hayata sahip Salinger için sönük kalmış bir film. Beni memnun eden tek kısım, artık Salinger'ı ana hatlarıyla tanıyorum diyebilirim.Mutlaka yeniden çekilmeli.
1 yıldan fazla önce

Rebel in the Rye filmini beğenenler

Rebel in the Rye filmi hakkında ilgi çekici içerikler