Ölüm çigligi 2 ([Rec]²) (2009) afişi

Ölüm çigligi 2 (2009)
[Rec]²

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
İspanya
Süresi
85 dakika
seraytaylan The Blair Witch Project ile ortaya çıkan, Cloverfield ve The Last Horror Movie gibi örnekleriyle de devamı gelen standart el kamerası çekimiyle çekilen Ölüm Çığlığı filminin devam filmi olan Rec 2, ilk filmdeki çekim tekniğini çoklu kamera ile devam ettirerek ilk filmdeki heyecanı sürdürmeyi başarıyor... Karantinaya alınan binanın içinde kapana kısılmış insanlarla iletişimin kesilmesi üzerinden henüz bir kaç dakika geçmiştir. İçeride neler olduğunu kimse tam olarak bilemez. Dışarıda ise kargaşa hakimdir... Binaya girmek ve durumu incelemek Özel Harekat Birimi için çok basit bir görevdir aslında. Ama hepimizin bildiği gibi, görünürdeki durum yanıltıcıdır. Karantina altındaki binadan çıkış yasaktır ve ekip binada hiç bilmediği bir tehlikeyle baş başa kalır...

Yorumlar

PaRaNoYa7 profil resmi
PaRaNoYa7
İlk film korku filmleri içinde çok ayrı bir yere sahiptir benim için. Devam filminde dini motifleri odak noktası haline getirip saçma sapan bir hale getirmişler. Mantıksız sahneler çok fazlaydı. İzlerken gram korkmadım. Hatta çoğunlukla sıkıldım diyebilirim.
0
1 yıldan fazla önce
seraytaylan profil resmi
seraytaylan
bence ilk filmini beğendiyseniz kesinlikle izleyin gayet güzel olmuş..
0
1 yıldan fazla önce
bahmetp profil resmi
bahmetp
bazı filmler vardır devamı hiç çekilmemelidir bu seride öyle ilkini izleyip tadında bırakmak lazımmış. ikinci kez ısıtılıp servis edilmiş yemek gibi sadece konudan ufakça bi sapılmış ama büyük bi yenilik değil. korkmaktan çok insanı sinirlendiren bir film.
1
3 yıldan fazla önce

[Rec]² filmini beğenenler

[Rec]² filmi hakkında ilgi çekici içerikler