Kızıl Ejder (Red Dragon) (2002)

Kızıl Ejder (2002)Red Dragon

Puan 7.8 / 10
Senin Puanın
Etiketler Gerilim, Gizem, Korkutan
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
Almanya
Süre
124 dakika
263
7
1046
143
serkan2335 profil fotoğrafı
serkan2335
Hannibal serisine göre en zayıf halka bu filmdi.
error_outline
2 yıldan fazla önce
arifcicek profil fotoğrafı
arifcicek
Hannibal'dan bir tık daha iyi olan film ama burada katil dirayetsiz doktor daha keskin bir karaktere sahip değil. Aşık olup bütün canavarlığını unutuyor diyebiliriz.
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
slymndgn profil fotoğrafı
slymndgn
Serinin diğer filmlerine göre sönük kaldığını düşünüyorum pek tat alamadım
lezzetli değidi bişeyler eksikti kesinlikle..
error_outline
neredeyse 8 yıl önce
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
1986 Manhunter filminin her sahnesi , her konuşması aynı olan son sahneler hariç yeniden çekimden başka bir şey olmayan bir yapım. Ne yazık ki Hannibal arka planda ki ilk filmdeki ve kitapdaki gibi.Yinede popüler yüzlerle bizlere aktarılması güzeldi.
error_outline
yaklaşık 8 yıl önce
deryacengiz profil fotoğrafı
deryacengiz
İster istemez Dr.Lecter gölgede kalmış. Halbuki Silence of the Lambs gibi ilk 50 dk. diğer katilimizden bir görüntü yok bile. Yine Hannibal akıl hocalığı yapıyor (tabi aslında dalga geçiyor, sadece kendine meşgale yaratıyor, ama ona bile muhtaç FBI :), son yarıda katilin günlük hayatı ve yakalama süreci başlıyor.
Fakat son yarıda Ralph Fiennes öyle mükemmel oyunculuk sergilemiş ki onun için Hannibal'ı iconlaştırmış vatandaşlar bu filmi beğenmiyor bence. Tabi aksiyonlu Hollywood sahnelerine maruz kalmamız, psikolojik gerilimi azalttığından da beğeniler azalmış olabilir. Neyse bence 3 film de ayrı güzel.
error_outline
8 yıldan fazla önce
melikebf profil fotoğrafı
melikebf
Üzdü. Bir seri daha bozulmuş oldu böylece kesinlikle en zayıf halka buydu. Yine de iyi yönden bakayım Edward'ı gördüğüm için az da olsa mutluyum. Tatsız tuzsuz yemek gibiydi aynı(diğerleriyle kıyasladığımızda). Sen o kadar dakikayı kullanma git son 15 dakikada heyecan yarat...Ayrıca Hannibal'ı nasıl arka planda bırakırsınız!!!!!!
error_outline
8 yıldan fazla önce
yazcsefa profil fotoğrafı
yazcsefa
Üçlemenin en zayıf filmi olmasına karşı yine de harika bir filmdi. Edward Norton ve Ralph Fiennes performanslarıyla filme renk katmışlar ama yine de o ilk iki filmdeki heyecan ve sürükleyicilik yoktu.
error_outline
8 yıldan fazla önce