Gece uçusu (Red Eye) (2005) afişi

Gece uçusu (2005)
Red Eye

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
85 dakika
seraytaylan Lisa Reisert uçak yolculuğundan nefret eden bir kadındır. Miami'ye yapmak zorunda kaldığı gece uçuşu sırasında terörün yanıbaşında olduğunu fark edecektir. Uçağın havalanışından kısa süre sonra Lisa'nın yanındaki koltukta oturan Jackson adlı bir adam, gayet nazik bir ses tonuyla bu yolculuğa çıkışının gerçek sebebini açıklar. Çok zengin bir işadamını öldürmekle görevlendirilmiş gizli ajandır. Lisa ise onun başarısının anahtarı olacaktır. Eğer işbirliği yapmayı kabul etmezse genç kadının babası bir suikastçi tarafından derhal öldürülecektir. Bu cinayet için Jackson'ın bir telefonu yeterli olacaktır. Yeryüzünden 10.000 metre yüksekteki uçağın içinde tuzağa düşen Lisa'nın kaçacak yeri yoktur. Babasının hayatını ve kendi hayatını tehlikeye atmamak için çevreden yardım istemeye de cesaret edemez. Saniyeler hızla ilerlerken zamanın azaldığını bilmektedir. Çaresizlik içindedir. Kendisini rehin alan acımasız kişiyi alt etmenin ve olası bir cinayeti önlemenin yolunu bulmaya çalışır. (imdb:6,5)

Yorumlar

elifaltin profil resmi
elifaltin
Eminim bu filme bir göz attıktan sonra Cillian Murphy'yi ve Wes Craven'ı görüp beklentisini yükseklere çıkarmayan kişi yoktur. Ben de filmin başlarında böyle düşündüm, konusu da heyecanlı gibi duruyordu ama filmin içine tam olarak girince sanki bir düşüşe geçti. Her filmden ana olayın her ayrıntısını vermesini beklemem şahsen, bunun eksikliği kapatılabilir ama bu film için öyle olmamış sanki. Neyse uzatmadan, beğenmedim. Hatta izlerken Wes Craven'ın yönettiğini bile unuttum o kadar az tatmin ediciydi. Bu arada filmin aksine oyunculuklar iyiydi. Bu yüzden bunun hatrına çok boş zamanda izlenmeyecek bir film değil.
0
1 yıldan fazla önce
seraytaylan profil resmi
seraytaylan
güzeldi tavsiye ederim
0
1 yıldan fazla önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
Güzel giden bir gerilimdi. Zaten uçak içi gerilim filmlerine ayrı bir ilgi duyuyorum ama dediğim gibi güzel gidiyordu ta ki film uçak dışına çıkana kadar sonra her şey yavaş yavaş klişe olmaya başladı ve gözümden düştü. Her şeye rağmen güzel izlenebilir bir filmdi. Oyuncular ve performansları da başarılıydı.
3
2 yıldan fazla önce
cinemarty profil resmi
cinemarty
Yönetmen Wes Craven, bu sefer, seyircisini kanlı sahneler yerine gerilim dozu yüksek bir filmle buluşturuyor
0
3 yıldan fazla önce

Red Eye filmini beğenenler

Red Eye filmini içeren raflar

Red Eye filmi hakkında ilgi çekici içerikler