Rembetiko (1983)

Rembetiko (1983)

Puan Yeterli oy sayısına ulaşılamadı
Senin Puanın
Etiketler Müzikal, Sanat Eseri, Kült
Yönetmen
Dil
Yunanca
Ülke
Yunanistan
Süre
110 dakika
17
0
36
32
Sekyazar profil fotoğrafı
Sekyazar
Müzikal film sevmem fakat bu filmin müziklerinin tamamı muhteşemdi, filme başlamadan şarkıları geçerim süre uzun diyordum film sırasında dandik altyazıdan sözleri anlamlandırmaya çalıştım. Filmin senaryosu biraz dağınık hem Marika' nın hayatından kesitler sunuyor hem bir ülkenin tarihine değinmeye çalışıyordu buna rağmen başarılı bir film
error_outline
4 yıldan fazla önce
otekiben profil fotoğrafı
otekiben
atlaya zıplaya ilerleyen gişe işi bir dram. kötü denilemez ama başarılı demek de zor benim açımdan. ilgiyle izleten ama onca dokunaklı olaya rağmen etkileyemeyen bir çerezlik.
aslında film marika üzerine ama arka plana o kadar çok şey sığdırmaya çalışınca dağılmış gibi. yunanistan'ın tarihi, filme ismini veren rembetiko, mübadele, dünyada dönemin siyasal gelişmeleri vs...vs...
son olarak, aralara neden siyasal tarihten görüntüler serpiştirmişler anlamadım. döneme ışık tutma olayı bu kadar basit mi!
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
Elifimou profil fotoğrafı
Elifimou
Yunan müziklerini seven, merak eden aşina olan herkesin mutlaka izlemesi gereken bir film. Bir süre sonra kendinizi onlarla Thomas'ın yerinde hissedeceksiniz. Ya sou vre Rembetiko :)
error_outline
6 yıldan fazla önce