Tiksinti (Repulsion) (1965)

Tiksinti (1965)Repulsion

Puan 8.5 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
İngiltere
Süre
105 dakika
53
1
104
72
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Yaşanılan travmaların gün yüzüne çıkma sorunsalını işleyen usta yönetmen öylesine müthiş bir psikolojik derinlik sunmuş ki "cinnet" temasının anında tesiri altındasınız. Polanski insan psikolojisinden harbinden anlayan ve sinemaya en iyi şekilde yansıtan yönetmenlerden. Yılına bakıp es geçmeyin, kurgu, anlatım ve oyunculuk harika.
error_outline
1 yıldan fazla önce
cimcini profil fotoğrafı
cimcini
yillar once cocuk yasta izleyip eskolere saygi kussaginda tekrar izleyip 2 seferde de etlilendigim film. delilil tek kisilil azinliktir sozumum vucut bulmus hali. coculken-ben bir deliyim kabul edin- icinde yasamayi istedigim evi, deli hatunuyla benim col begendigim film.
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
eminuk profil fotoğrafı
eminuk
İsminin hakkını veren bir film olmuş. Gerilim unsurları ustalıkla kullanılmış. En önemlisi de kritik sahnelerde kullanılan sesler. Asıl gerilimi sahneler değil onlar veriyor. İzlemesi kolay değil ama denemeye değer.
error_outline
7 yıldan fazla önce
deryacengiz profil fotoğrafı
deryacengiz
Sesler bile iç gıcıklayıcı. Saatin tik takları, sineğin vızıltılı, 3 sokak çalgıcısı...
error_outline
8 yıldan fazla önce
smellycat profil fotoğrafı
smellycat
ensestin nasıl bir psikolojik travmaya yol açacağını konu alan, ve bunu gayet iyi aktarabilmiş, seyirciye o rahatsızlık hissini yaşatabilen bir film.izlenmeli ve üstüne şu yazı okunmalı diye düşünüyorum : http://filmanalizcileri.blogspot.com.tr/2013/05/tiksinti-repulsion-filmi-incelemesi.html
error_outline
8 yıldan fazla önce
colorful profil fotoğrafı
colorful
Daha açılış sekansıyla birlikte gerilmeye başladığınız bir Polanski klasiği. "Psikolojik-gerilim" tanımını bire bir karşılıyor film. Arşivlik- izleyiniz..
error_outline
yaklaşık 9 yıl önce