Bir Rüya Için Agit (Requiem for a Dream) (2000)

Bir Rüya Için Agit (2000)Requiem for a Dream

Puan 8.6 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
102 dakika
1515
73
3742
554
serkan2335 profil fotoğrafı
serkan2335
İzleyeciyi çeken güzel bir yapım.Film çok güzel, Etkileyici ama müzik ondanda güzel.8.4
error_outline
3 ay önce
MehmetYurdakul profil fotoğrafı
MehmetYurdakul
Müzik muhteşem ...
Bağımlılıklar, medya maymunlukları, tüketim toplumu, hiç edilen değerler üzerine güzel bir isyan olmuş...
ve izlemeyi kaçırdığım filmler arasında kalmış.
10/9
error_outline
1 yıldan fazla önce
Themoon profil fotoğrafı
Themoon
Müziği, kurgusu , olay örgüsü vs. gerçekten iyiydi. Bağımlılıkların insanın hayatını ne şekilde çıkmaza soktuğunu oldukça iyi ele almış. Özellikle finali etkileyiciydi. 7.5\10
error_outline
1 yıldan fazla önce
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Bir kere başlandın mı, devamı gelire örnek, bağımlılığı iyi bir şekilde analiz ederek irdeleyen bir yapım. Müzikleri derinden etkiler insanı. Oyuncularına şapka çıkarttırır. Yönetmene saygılar...
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
uyscuti profil fotoğrafı
uyscuti
Her karakterin hikayesi çok güzeldi fakat annenin hikayesi bambaşkaydı. O kadar güzel oynamış ki oyuncu resmen içime işledi. Muazzam bir film.
error_outline
2 yıldan fazla önce
HrnOzkn profil fotoğrafı
HrnOzkn
kısaca uyuşturucu, bağımlılık üzerine insanların kendilerini nasıl kaybettikleri, insanlıktan çıktıklarını gözler önüne seren sert, gerçekci bir film. Soundtrack efsane, oyunculuklar güzel ama bana göre wow dedirtecek bir film değil.
error_outline
2 yıldan fazla önce
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Uyuşturucuyu hangi amaçla alındığının önemi olmaksızın insanların hayatlarına olan etkisinin göstergesi olan muhteşem bir film. Oyunculuklarıdan müziğine kadar harika bir yapım. 8/10
error_outline
2 yıldan fazla önce
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
Türünün hakkını o kadar iyi veren bir yapım ki, hem beynim hem kalbim hem de midem düğümlendi izlerken, oyunculuklar o kadar iyiydi ki her karakter gerçekten var olan ve bunları yaşayan bir insanmış gibiydi, yaşananlar o kadar gerçekçi verilmiş sanki yan komşum bunları yaşadı ve ben tanıklık ettim. İzlenmesi gereken ama kesinlikle düzgün bir zamanda düzgünce izlenmesi gereken çok iyi bir yapım.
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
Ecemkayaa profil fotoğrafı
Ecemkayaa
arkadaşlar her şeyin fazlası zarardır, bağımlılık kötü bir seydir, bu hayattaki zevk veren şeylere kendinizi kaptırmamanız için yapılan ağır işlenmiş bir filmdir. bu mesaj anca böyle bi kurguyla verilebilirdi. beğendim
error_outline
3 yıldan fazla önce
zeyyn profil fotoğrafı
zeyyn
Ağır bir film, her vakitte izlenmez. Müzikleri ayrı, kamera çekimleri ayrı güzeldi. Finale doğru midem düğümlendi, psikoloji bozabilecek düzeyde sarsıcı bir filmdi.
error_outline
3 yıldan fazla önce
Insomniac profil fotoğrafı
Insomniac
Finaliyle dağıttı adeta. Üzerine uzun bir sohbet yapılacak türde bir film. Uyuşturucu bağımlılığı, dayatılmış güzellik algısı, doyumsuzluğun ittiği farklı arayışların neticesini oldukça iyi anlatmış. Sahne geçişleri insanı yoracak cinsten. Aranofsky insanı boğan bir ruh haline sokuyor. Ne hayatlar var dedim ve izlerken yoruldum, epey kasvetliydi... . Efsane müziği ile de insanı içine çekiyor. İzlenesi...
error_outline
4 yıldan fazla önce
M.Naci profil fotoğrafı
M.Naci
Geçici heveslerin kapı araladığı bağımlılıklar ve bunların bıraktığı kalıcı hasar.. Muhteşem bir film. Etkisinden çıkmak oldukça zor. Film uyuşturucu ağırlıklı olsa da aslında bağımlılık dediğimiz şeyin sadece uyuşturucu bağımlılığından ibaret olmadığını da gösteriyor. Bunlar öyle bağımlılıklar ki farkında olmadan etkisi altına alıyor. Bu zamana kadar kaç kere televizyona veya yemeğe olan bağımlılığınızı düşündünüz? Atıştırmalar olmadan geçirdiğiniz bir günü hayal edin ya da televizyon izlemediğiniz bir günü.. Film öyle bir etkiye sahip ki hayatınızı sorgulamanıza sebep oluyor. Her türlü bağımlılığı, uğruna vazgeçtiklerimizi ve en az bir o kadar daha göze aldığımız sayısız kaybı gözler önüne seren bir yapım. Tüm bunların dışında filmi bu kadar etkili kılan şeylerden biri de tabi ki oyunculuklar. Özellikle Ellen Burstyn kelimelerle ifade edilemez. Hayatım boyunca gördüğüm en ama en sağlam oyunculuklardan birini izledim. Oynadığı her sahnede hayranlığım katbekat arttı. Gerçekten tebrik etmek gerekiyor. Aday olmasına rağmen o yıl oscar alamaması bence saçmalığın dibi. Bu kadına değil oscar sırf bu oyunculuk için Nobel verseler yeridir. Filmin bence açık ara farkla yıldızıdır kendileri. Bir diğer ayrıntıya geçecek olursak efsane müziklere ve geçiş sahnelerine sahip bir yapım. Filmin soundtrack'ını ilk duyduğunuz anda "Ya bu müzik burdan mı çıkmış?!" diye şaşırabilirsiniz. Geçiş sahneleri dışında zaman ve mekan üzerine ufak oynamalarla muhteşem açılar yakalamayı başarmışlar. Size şöyle söyliyim izlerken tadına doyulmaz bir haz veriyor. Ayrıca aynı anda çift açı kullanılan sahneler de filme güzel bir aroma katmış diyebilirim. Ne kadar geç kalmışım, neden bu kadar çok beklettim diye diye başımı duvarlara vurduğum efsane bir film daha oldu.. Mutlaka izleyin! İzlettirin!
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
TheBride profil fotoğrafı
TheBride
Filmi izlemden önce kitabını okumuştum. Kitabı çok etkileyiciydi ve bence film de kitabı kadar başarılı. Uyuşturucu bağımlılığını ve sonuçlarını çok etkileyici bir şekilde gözler önüne seriyor. Filmi izlemeden önce kitabını okumanızı tavsiye ederim.
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
jalapeno profil fotoğrafı
jalapeno
Senden o kadar nefret ediyorum ki Requiem for a Dream. Az önce kafamda yaptığım küçük hesaplara göre en nefret ettiğim 3. filmsin. Sadece şişirilmiş bir balonsun, aldığın övgülerin hiçbirini haketmiyorsun. Kendi çapında bir konuya tutunmuşsun ama onu da işlemeyi becerememişsin. Tüm nöronlarım ağladı seni izlerken, uç beyinim senin gibi sahip olmaz olsun bana böyle tercihler mi yaptırıyorsun dedi. Sinir sistemimi üzmemek adına bir daha karşıma çıkma Requiem for a Dream.
error_outline
6 yıldan fazla önce
Hollyy profil fotoğrafı
Hollyy
Efsane müzikler,muhteşem oyunculuklar ve insanı derinden etkileyen bir hikaye. Ellen Burstyn in 2001 yılında Requiem for a Dream deki oyunculuğuyla Oscar a aday olup müthiş oyunculuğuyla ödül alamamasıda enteresan.
error_outline
6 yıldan fazla önce