Resident Evil 5: Intikam (Resident Evil: Retribution) (2012) afişi

Resident Evil 5: Intikam (2012)
Resident Evil: Retribution

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
Almanya
Süresi
96 dakika
KerseL Umbrella Corporation'ın ölümcül T virüsüyle, insanları insan eti yiyen zombilere dönüştürme planıyla dünyamızı tehdit etmeye devam ediyor. İnsan ırkının son ve tek umudu, Alice (Milla Jovovich) Umbrella'nın en gizli operasyon planlarını keşfer ve kendi geçmişine dair bilinmeyenleri de açığa çıkarır. Sığınacak bir yeri olmaksızın Alice Tokyo'dan New York, Washington DC ve Moskova'ya kadar süren kovalamaca içinde bu dehşeti başlatanları avlamaya devam eder... Bu kovalamacada daha önce doğru bildiği her şeyi yeniden sorgulamak zorunda kalacaktır. Yeni arkadaşlar ve destekçilerin eşliğinde Alice uçurumun kenarındaki bu dünyadan kaçabilmek ve hayatta kalabilmek için savaşmak zorundadır. Geri sayım başlar...

Yorumlar

Lioness profil resmi
Lioness
Bana mı öyle geldi yoksa serinin en berbat filmi bu muydu... Hiç keyif almadım malesf 4 den sonra pik yapan serinin hazin düşüşü. Belki final chapter ile toparlar.
2
1 yıldan fazla önce
PaRaNoYa7 profil resmi
PaRaNoYa7
Leon S. Kennedy rolü için ilk önce Jensen Ackles düşünülmüş fakat bu rol daha sonra Johann Urb’ın olmuş.
0
neredeyse 2 yıl önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
Şu ana kadar ki en kötü bölümdü. Görsel efektler ve aksiyon filmi belli bir yere kadar taşıyabiliyor maalesef. Senaryo ve oyunculuk yerlerdeydi adeta. Birçok mantık hatası ve saçmalık vardı. Düşman askerlerin zekaları oyundaki yapay zekadan bile beterdi böyle salaklık görmedim ben. Finalini merak ediyorum umarım yine böyle bir film olmaz. Biraz daha üzerine düşseler güzel olur.
2
2 yıldan fazla önce
muzi0606 profil resmi
muzi0606
Devamını bekliyorum heyecanla :)
0
3 yıl önce
otekiben profil resmi
otekiben
hep ayni be... her seferinde daha bi sacmalasiyor...
0
3 yıldan fazla önce
TARIK59 profil resmi
TARIK59
Umbrella Şirketi'nin Dünya'yı yıkıma uğratmaya devam eden ölümcül T-Virüs'ü, dünya nüfusunu, et yiyen yaşayan ölüler ordusu haline dönüştürmektedir. İnsan ırkının son ve tek umudu Alice [Milla Jovovich], Umbrella'nın en gizli operasyonlar tesisinin kalbinde [ya da merkezinde] uyanır ve Alice'in, bu kompleksin altını üstünü getirmesiyle kendi gizli geçmişinin perdesi kalkar.

Güvenli bir sığınak olmaksızın, salgından sorumlu olanları avlamaya devam eden Alice, kendini Tokyo'dan New York, Washington-D.C. ve Moskovo'ya götüren bir yolculukta bulur. Alice'in gerçek olamayacağını düşündüğü, onu her şeyi en baştan düşünmeye zorlayan bu yolculuk, İnsanın aklını başından alacak bir açığa çıkışla sonuçlanır. Keşfedilen yeni müttefiklerin ve eski tanıdık dostların yardımıyla Alice, unutulmaya yüz tutmuş düşmansı bir dünyaya kaçmak için, yeterince uzun süre hayatta kalıp savaşmak zorundadır. Geri sayım başladı.
0
3 yıldan fazla önce

Resident Evil: Retribution filmini beğenenler

Resident Evil: Retribution filmini içeren raflar

Resident Evil: Retribution filmi hakkında ilgi çekici içerikler