Resident Evil: Son Bölüm (Resident Evil: The Final Chapter) (2016)

Resident Evil: Son Bölüm (2016)
Resident Evil: The Final Chapter

Puan Like 6.4 / 22 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler Bilim Kurgu
Yönetmen
Ülke
İngiltere
Süresi
107 dakika
KerseL Resident Evil: The Final Chapter'ın hikayesi, 2012 yılında vizyona giren Resident Evil 5'in bıraktığı yerden başlayacak ve Alice'in hikayesini kaldığı yerden devam ettirecek. Ölülere karşı verilen savaşta insanlığın son umudu olan Alice, bu filmde tüm bu kabusun başladığı yer olan Raccoon City'e dönecek ve eski dostları ile bir araya gelerek hayatta kalan son insanları da yok etmek için hazırlanan Umbrella Corporation'a karşı savaşacak.

Yorumlar

PaRaNoYa7 profil resmi
PaRaNoYa7
Artık her devam filminde sanki diziymiş de yeni bölümünü izliyorum gibi hissediyorum. Bu kötü birşey değil benim için. En azından bu seri daha kredisini kaybetmedi bende. Akıcı, aksiyon dolu ve süresi de ideal bir devam filmi olmuş. 3D izlenmese de olur. Kadın dublörlerden birisi çekim esnasında kolundan çok kötü yaralanmış. Biraz daha dikkatli olunmalı. Sanırım artık devam filmi gelmeyecek ve dizisi çekilecek. Ben olsam oyundan uyarlardım diziyi.
6 ay önce
Ned profil resmi
Ned
İlk filminden beri tempo hiç düşmüyor. Aksiyon hep hat safhada. Alice hatununa çocukluğumdan beri hayranım. Bu hayranlık da kolay kolay bitmez. Seriyi tekrar tekrar izlememi sağlar sadece. Seriye yakışan bir sondu. Bayıldım!
1 yıldan fazla önce
breathtime profil resmi
breathtime
Sinemada izlediğimde karşımda bir anda Lee Joon Gi belirdi.. Kalbimin yerinden çıkacağını sandım.. :D
1 yıldan fazla önce
Sefa profil resmi
Sefa
Başından sonuna kadar hiç durmayan aksiyonuyla kendisini izlettiren bir yapım. Efsane seriye yakışan bir final olmuş ancak klişelerde mevcur. Hikaye bakımından ise bir çok boşluk doldurulmuş olsada 5. filmin sonundaki bağlantıdan eser yoktu. Yinede güzel bir finaldi.
1 yıldan fazla önce
mtufan profil resmi
mtufan
önceki filmlerin anlatım eksiklerini iyi kapatmış, alice hakkındaki gerçekler ile de beni şaşırttı. aksiyonu diğerleri gibiydi ama kule savaşı sahnesini ayrı beğendim. yeni film çekilmese bile alice in hikayesinin bitmediğini yapacağı işler olduğunu bilmek iyi bir ayrıntı. sonuçta kimse alice i iş başvurusu yaparken veya domates ekerken düşünemezdi. beklentimin ne altında ne üstünde, güzel bir son olduğunu düşünüyorum.
neredeyse 2 yıl önce
sabriayes profil resmi
sabriayes
iyi şaçmalamışlar. tekar üstüne tekrar sahneler hatta olaylar. bir önceki bölümle arasında büyük boşluk var. hikayenin devamlılığı açısında büyük darbe vurmuş filme. sırf önceki filmin finalinde vaat edilen büyük savaş için bekliyodum bu filmi, onu da bir cümleyle geçiştirmişler.
neredeyse 2 yıl önce
Jackup profil resmi
Jackup
Sevdiğim bir seriydi , bu son yakışmadı :( Resmen 1. ve 5. filmin devamı gibi , aradaki filmler sanki boşuna çekilmiş. Konu bütünlüğünü zaten sağlayamamışlardı şimdi tamamen konuyu değiştirmişler üstelik akılda da cevaplanmamış sorular bırakıyor. İlginç bir son olmuş ama beklentimi karşılamadı 6/10.
neredeyse 2 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Beklentisiz girsem de aksiyon sahnelerinden keyif aldım filmin. Jovovich çok karizmatik olsa da bir çok aksiyon filmi klişesi dolu gene filmde. Bir çok sahnenin benzerini muhtemelen daha önce çok kez izlemişsinizdir. Yine de türünü sevenler için iyi bir film olmuş. Gerilim sahneleri de başarılı. 6,5/10
neredeyse 2 yıl önce
Arcadia profil resmi
Arcadia
'' Benim Adım Alice ve Bu Benim Hikayemin Sonu ''
2002 yılında hayatımıza giren 15 senelik serüven son buldu bu filmle. Alice'in hikayesine şahit olduk. 68'de Night of the Living Dead, 78'de Dawn of the Dead, 85'de Day of the Dead yıllarına göre değerlendirildiğinde nasıl birer efsane ise Resident Evil da 2002'de çıtayı yükselterek bizlere seyir zevki sundu yıllarca. Daha farklı bir son sunulabilirdi ama yapılandan da çok rahatsız olduğum söylenemez. Ses efektlerinin baskın tutularak seyirciyi sürekli bir korkutma çabası içerisine sokulmasını ayrı tutaraktan tabiki de aksiyonu düşmeyen final diye nitelendirilebilecek bir film olmuş. Bir iki sahnede kamera açıları fazlaca zorlanmış. Sahnelerin tahmin edilebilirliği yüksek seviyedeydi ama ufak bir sürprizle gönlümü almayı başardı film. Geçmişe yapılan yolculuklardaki dokunuşlar tebessüm ettirdi. Seri içerisinde vasat bile sayılamayacak kötü filmleri oldu ama bütünüyle bakıldığında bir efsane olarak kalacak Resident Evil...
neredeyse 2 yıl önce
atillalkan profil resmi
atillalkan
Bir yumrugu 16 farklı yerden cekerek bize bütün dövüş sahnelerini izlettirmemeye yeminli olan yönetmeni tebrik ediyorum. sürekli ses efektiyle korkutmaya çalışmasındaki ısrarıda taktir ediyorum.klişelere hiç girmiyorum keske izlemeseydim .
neredeyse 2 yıl önce
Onrmrtsck profil resmi
Onrmrtsck
Gerçekten güzel bi nokta koydular seriye. Beklentimi fazlasıyla karşıladı. Tabi sonlara doğru hafif duygulandım. Koskoca 10 senelik bir efsanenin sonu. Aksiyon herzaman ki gibi abartılı ve kesintisizdi. Ani sıçrama sahneleri de fazlaydı. Ama benden tavsiye imkanınız varsa kesinlikle 3 boyutlu izlemeyin. Film zaten karanlık, gözlük takınca iyice kararıyor. Çoğu yeri pek seçemiyorsunuz. Ama müthiş film
neredeyse 2 yıl önce

Resident Evil: The Final Chapter filmini beğenenler

Resident Evil: The Final Chapter filmini içeren raflar

Resident Evil: The Final Chapter filmi hakkında ilgi çekici içerikler