Resident Evil: Son Bölüm (Resident Evil: The Final Chapter) (2016)

Resident Evil: Son Bölüm (2016)Resident Evil: The Final Chapter

Puan 6.3 / 10
Senin Puanın
Etiketler Bilim Kurgu
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
107 dakika
67
9
248
37
arifcicek profil fotoğrafı
arifcicek
Bu film serisini sadece Milla ablamız için izleyen ben miyim? Ergenliğim kırmızı elbisesiyle oynadığı o filmle beraber yürüdü gitti. Sonra her seriyi izlemek zorunda hissettim kendimi. Sonunda bitti, virüs yok oldu gitti. Ortalama bir aksiyon serisiydi. Yaşandı ve bitti.
error_outline
2 yıldan fazla önce
PaRaNoYa7 profil fotoğrafı
PaRaNoYa7
Artık her devam filminde sanki diziymiş de yeni bölümünü izliyorum gibi hissediyorum. Bu kötü birşey değil benim için. En azından bu seri daha kredisini kaybetmedi bende. Akıcı, aksiyon dolu ve süresi de ideal bir devam filmi olmuş. 3D izlenmese de olur. Kadın dublörlerden birisi çekim esnasında kolundan çok kötü yaralanmış. Biraz daha dikkatli olunmalı. Sanırım artık devam filmi gelmeyecek ve dizisi çekilecek. Ben olsam oyundan uyarlardım diziyi.
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
Ned profil fotoğrafı
Ned
İlk filminden beri tempo hiç düşmüyor. Aksiyon hep hat safhada. Alice hatununa çocukluğumdan beri hayranım. Bu hayranlık da kolay kolay bitmez. Seriyi tekrar tekrar izlememi sağlar sadece. Seriye yakışan bir sondu. Bayıldım!
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
breathtime profil fotoğrafı
breathtime
Sinemada izlediğimde karşımda bir anda Lee Joon Gi belirdi.. Kalbimin yerinden çıkacağını sandım.. :D
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Başından sonuna kadar hiç durmayan aksiyonuyla kendisini izlettiren bir yapım. Efsane seriye yakışan bir final olmuş ancak klişelerde mevcur. Hikaye bakımından ise bir çok boşluk doldurulmuş olsada 5. filmin sonundaki bağlantıdan eser yoktu. Yinede güzel bir finaldi.
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
mtufan profil fotoğrafı
mtufan
önceki filmlerin anlatım eksiklerini iyi kapatmış, alice hakkındaki gerçekler ile de beni şaşırttı. aksiyonu diğerleri gibiydi ama kule savaşı sahnesini ayrı beğendim. yeni film çekilmese bile alice in hikayesinin bitmediğini yapacağı işler olduğunu bilmek iyi bir ayrıntı. sonuçta kimse alice i iş başvurusu yaparken veya domates ekerken düşünemezdi. beklentimin ne altında ne üstünde, güzel bir son olduğunu düşünüyorum.
error_outline
5 yıldan fazla önce
sabriayes profil fotoğrafı
sabriayes
iyi şaçmalamışlar. tekar üstüne tekrar sahneler hatta olaylar. bir önceki bölümle arasında büyük boşluk var. hikayenin devamlılığı açısında büyük darbe vurmuş filme. sırf önceki filmin finalinde vaat edilen büyük savaş için bekliyodum bu filmi, onu da bir cümleyle geçiştirmişler.
error_outline
5 yıldan fazla önce
Jackup profil fotoğrafı
Jackup
Sevdiğim bir seriydi , bu son yakışmadı :( Resmen 1. ve 5. filmin devamı gibi , aradaki filmler sanki boşuna çekilmiş. Konu bütünlüğünü zaten sağlayamamışlardı şimdi tamamen konuyu değiştirmişler üstelik akılda da cevaplanmamış sorular bırakıyor. İlginç bir son olmuş ama beklentimi karşılamadı 6/10.
error_outline
5 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Beklentisiz girsem de aksiyon sahnelerinden keyif aldım filmin. Jovovich çok karizmatik olsa da bir çok aksiyon filmi klişesi dolu gene filmde. Bir çok sahnenin benzerini muhtemelen daha önce çok kez izlemişsinizdir. Yine de türünü sevenler için iyi bir film olmuş. Gerilim sahneleri de başarılı. 6,5/10
error_outline
5 yıldan fazla önce
Arcadia profil fotoğrafı
Arcadia
'' Benim Adım Alice ve Bu Benim Hikayemin Sonu ''
2002 yılında hayatımıza giren 15 senelik serüven son buldu bu filmle. Alice'in hikayesine şahit olduk. 68'de Night of the Living Dead, 78'de Dawn of the Dead, 85'de Day of the Dead yıllarına göre değerlendirildiğinde nasıl birer efsane ise Resident Evil da 2002'de çıtayı yükselterek bizlere seyir zevki sundu yıllarca. Daha farklı bir son sunulabilirdi ama yapılandan da çok rahatsız olduğum söylenemez. Ses efektlerinin baskın tutularak seyirciyi sürekli bir korkutma çabası içerisine sokulmasını ayrı tutaraktan tabiki de aksiyonu düşmeyen final diye nitelendirilebilecek bir film olmuş. Bir iki sahnede kamera açıları fazlaca zorlanmış. Sahnelerin tahmin edilebilirliği yüksek seviyedeydi ama ufak bir sürprizle gönlümü almayı başardı film. Geçmişe yapılan yolculuklardaki dokunuşlar tebessüm ettirdi. Seri içerisinde vasat bile sayılamayacak kötü filmleri oldu ama bütünüyle bakıldığında bir efsane olarak kalacak Resident Evil...
error_outline
5 yıldan fazla önce
atillalkan profil fotoğrafı
atillalkan
Bir yumrugu 16 farklı yerden cekerek bize bütün dövüş sahnelerini izlettirmemeye yeminli olan yönetmeni tebrik ediyorum. sürekli ses efektiyle korkutmaya çalışmasındaki ısrarıda taktir ediyorum.klişelere hiç girmiyorum keske izlemeseydim .
error_outline
5 yıldan fazla önce
.Morpheus profil fotoğrafı
.Morpheus
Gerçekten güzel bi nokta koydular seriye. Beklentimi fazlasıyla karşıladı. Tabi sonlara doğru hafif duygulandım. Koskoca 10 senelik bir efsanenin sonu. Aksiyon herzaman ki gibi abartılı ve kesintisizdi. Ani sıçrama sahneleri de fazlaydı. Ama benden tavsiye imkanınız varsa kesinlikle 3 boyutlu izlemeyin. Film zaten karanlık, gözlük takınca iyice kararıyor. Çoğu yeri pek seçemiyorsunuz. Ama müthiş film
error_outline
5 yıldan fazla önce