Tabanca (Revolver) (2005)

Tabanca (2005)Revolver

Puan 8.2 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
Fransa
Süre
111 dakika
220
8
674
183
serkan2335 profil fotoğrafı
serkan2335
Jason stathamı izlediğimide her zaman full aksiyon beklenir.Bu filmin aksiyonu düşük ama anlamlı güzel mesajlar veren bir film.Çok iyi odaklanmak gereken bir yapım.Kesinlikle başarılı.7.4
error_outline
yaklaşık 1 ay önce
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Herkese hitap etmeyen ve değişik anlatımlara sahip psikolojik bir yapım.
error_outline
3 yıldan fazla önce
Lioness profil fotoğrafı
Lioness
Filmle ilgili bir şeyler söylemeden önce "Kesinlikle ama kesinlikle sakin ve boş kafayla izleyin" Yoksa kamyon çarpmış gibi hisetmeniz olası :) Gelelim filme sersem gibiyim daha yeni bitti. Anlatılan ne derken anladığınızdan emin olamıyosunuz süreklli bir alt mesaj var yakaladım derken kaçıyo :) Zor bi fim, zoru severim diyorsanız buyrun.
error_outline
4 yıldan fazla önce
M.Naci profil fotoğrafı
M.Naci
Satranç tahtası üzerinde her bir taşın ayrı ayrı dansını izliyorsunuz. Gizem, aksiyon ve zeka dolu bir film. Ego ile ilgili bilip bilmediğiniz onlarca şey bu filmde gizli. Ancak bu kadar güzel ve etkileyici anlatılabilirdi. Sadece var olduğunu bildiğimiz, kendimize hiç yakıştıramadığımız ancak her koşulda ve şartta ortaya çıkmayı bekleyen egonuzla tanışmaya ne dersiniz? Jason Statham'ın oyunculuğun zirvelerini zorladığı bu yapımı bence kaçırmayın. Özellikle psikolojiye merakı olanlar mutlaka ama mutlaka izlesin. Şimdiden iyi seyirler :)
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
eskon profil fotoğrafı
eskon
Ego yüksekliğini alt metnine yediren, hızlı mı hızlı bir film. Aslında popüler olması gerek, daha popüler olması. Günümüzün vasat sinema ortamına bir can suyu gibi yetişebilecek bir film.
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
szymek profil fotoğrafı
szymek
Film uç noktalarda . Eğer konusuna iyice odaklanmayıp absürt aksiyon beklerseniz 'bu ne be saçma sapan film ' der yarıda kapatırsınız filmi. Eğer filme kendinizi verir sonuna kadar ana karakterle bütünleşip olayı çözmeye çalışırsanız filme hayran olursunuz. Jason Stathamın bana göre en iyi filmi. Ego bu kadar muhteşem anlatılırdı ancak. Özellikle Psikolojik Film sevenlerin bayılacağı bir film
error_outline
neredeyse 8 yıl önce
EDITOR profil fotoğrafı
EDITOR
SIKICI ANLAMSIZ BİR FİLM Yarısında bırakma ihtimaliniz çok fazla. Mantık hatalarıyla beraber saçmasapan ilerliyor.
error_outline
8 yıldan fazla önce
gkhn. profil fotoğrafı
gkhn.
Alışılageldik bir Guy Ritche filmi.. Başlar başlamaz insanı içine çekip, ekrana kilitliyor. Film boyunca beyniniz müthiş bir fırtına yaşıyor ki bu da olayları sürekli canlı tutmanızı sağlıyor. Özellikle geçişlere bayıldım. Harikaydı! Psikolojik film severlere şiddetle tavsiye ederim
error_outline
neredeyse 9 yıl önce
NothingMan profil fotoğrafı
NothingMan
kesinlikle bir baş yapıt. Ego daha iyi anlatılamazdı. filmde bazı şeyleri sizin çözmeniz gerekecek. belki biraz sigmund freud okumanız gerecek. çünkü freud un bir çok teorisini filmde bulacaksınız en ince ayrıntılardan hep freud çıkıyor. bütün film baş rolün kendi kafasında geçiyor. kendiyle verdiği bir mücadele. flimdeki herkes ve her şey (kumarhane, poker, para, asansör, 7 yıl habis) kendi içindeki bir şeyi temsil ediyor. tekrar tekrar sıkılmadan izlenilecek bir film.
error_outline
neredeyse 9 yıl önce
UGRCNKR profil fotoğrafı
UGRCNKR
"Kural 1: Sadece daha zekilerle oynayarak daha zeki hale gelebilirsin."
error_outline
neredeyse 9 yıl önce
furkandr profil fotoğrafı
furkandr
sonunu çok erken tahmin ettim ama yinede çok güzel film
error_outline
yaklaşık 9 yıl önce
Astronom profil fotoğrafı
Astronom
hakkını vermek gerek film biraz karışık. sonunda ise her şeyin net açıklandığı bir film değil. yalnız dikkatle izlenirse içindeki felsefeyi anlamak zor değil. insanın en büyük düşmanı olan egoyu konu alan bir film. filmin bazı kısımları anlamsız ya da çözmesi zor bulmaca gibi gelebilir fakat böyle bir başyapıtın tüm sorulara cevabı olduğunu düşünüyorum.filmin herkese hitap etmeyeceği bir gerçek, bu konuya ilgi duyanlar içinse şaheser niteliğinde. konusu itibariyle de daha önce bir benzeri hiç çekilmemiş. bu haliyle benim için kesinlikle bir başyapıt. her izlediğimde hayata dair bazı şeyleri sorgulamama sebep oluyor. insanlara bakış açım değişiyor. kendi egoma "sen ben değilsin" diyorum. gerçek düşmanla yüzleşmek yerine içimdekiyle yüzleşiyorum. az da olsa.
error_outline
yaklaşık 9 yıl önce
kont.h.es profil fotoğrafı
kont.h.es
"en büyük düşman, en son bakacağın yerde saklanır."
error_outline
yaklaşık 9 yıl önce
TARIK59 profil fotoğrafı
TARIK59
Guy Ritchie’nin favori oyuncusu olarak bilinen Jason Statham, bir kumarbaz olduğu halde, kardeşinin ailesini kurtarmak için istemediği bir oyuna dahil olup 7 yıl hapis yatan Jake Green’i oynamaktadır. İçerideyken de kirli oyunlarına devam eden iki dolandırıcı ile aynı hücreye düşen Jake, tüm bu vakti kitap okuyarak ve her şeyin sorumlusu olarak gördüğü Dorothy Macha(Ray Liotta)’ya intikam duyguları besleyerek geçirmiştir. Tüm bu olanların altında ikisinin çıkara dayanan hikayesi yatmaktadır; Green fiyakalı kumarhanesinde Macha’nın masasına direkt bir hamle yapmış fakat bir tomar parasını kaybetmekle kalmıştır. Macha’nın bu hamlesini sürdürmek isteyen Green, her bir kuruşunu tefeci Avi ve Zach’a (Andre Benjamin ve Vincent Pastore) vermeye ikna olur ve oyun böylece devam eder.
Hapiste geçirdiği süre içerisinde yanındaki iki efsanevi dolandırıcıdan en esaslı üçkâğıtları öğrenmiş ve kumar masasında yenilmez hale gelmiştir. Artık intikam alma vakti gelmiştir
error_outline
yaklaşık 9 yıl önce