Rocky (1976)

Rocky (1976)

Puan 7.8 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
120 dakika
199
1
903
40
PorcoRosso profil fotoğrafı
PorcoRosso
Televizyonda bile ne zaman denk gelsem, yarısından da yakalasam, sonuna dek izlerim. Öyle sevdiğim, naif bir filmdir. Sonradan seriye bağlanması bu filmin değerini gözümde düşürmüyor.
error_outline
5 ay önce
umrant profil fotoğrafı
umrant
İlk başta kavgacı, kaba saba ,yoksulluğu buna bahane gösteren bir adam göreceğim sanmıştım ama dünyanın en naif en zarif boksörü çıktı Rocky iyi mi! :)Hele Adrien 'a olan aşkı ...Dünyanın en tatlı çifti gibilerdi!
error_outline
7 ay önce
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Herkesin boksör olmayı istemesini sağlayan bir boks filmi tarihin en iyisinden. En beğendiğim serilerden.
error_outline
1 yıldan fazla önce
zeftodeath profil fotoğrafı
zeftodeath
Yo yo yo, bu sadece amatör bir boksörün hikayesi değil. bu dünyanın en iyi ve en yalnız adamının hikayesi.
error_outline
5 yıldan fazla önce
KerseL profil fotoğrafı
KerseL
Amatör bir boksörün bir gösteri maçında altın kemer sahibi bir profosyonel karşısında ki yıkılmayışını heyecanla ve dramla karışık bir şekilde perdeye yansıtan Rocky,kültleşmiş bir klasik bir başyapıttır. Rocky efsanedir.
O yıl Oscar'ı alması gereken film olarak gösterilen Taxi Driver’i geride bırakıp en iyi film ödülünü almıştır.Taxi Driver (ben sevmesemde çoğu kişiye göre kült bi yapımdır) yerine heykelciğin Rocky'e gitmesine sevinenlerdenim.
Dipnot :2006 yılında Amerika Birleşik Devletleri Kongre Kütüphanesi tarafından "kültürel, tarihi ve estetik olarak önemli" filmler arasına seçilerek ABD Ulusal Film Arşivi'nde muhafaza edilmesine karar verilmiştir.

error_outline
neredeyse 6 yıl önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
En çok tekrar izlediğim seridir Rocky serisi. Benim için yeri bambaşkadır. Özellikle serinin ilk ve üçüncü filmleri diğerlerinden daha üstün olsa da her filmini ayrı bir keyifle izlerim.
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce