Rocky Balboa (2006) afişi

Rocky Balboa (2006)

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
102 dakika
KerseL Bir zamanların İtalyan Aygırı Rocky Balboa, eski karısının ismini verdiği Adrian’s adlı retoranındaki müşterilerine eski hikayelerini anlatıyor. Oğlunun kendi hayatını yaşamaktan ona ayıracak vakti yok. Zaman, Rocky’yi güçten düşürdü, yumruklarını zayıflattı, omuzlarını çökertti, geriye anlatılacak hikayelerden başka bir şey kalmadı ama o kalbinin derinliklerinde hala aynı adam, hala bir savaşçı. Mason “The Line” Dixon, ağır siklet boks şampiyonu, hiç kendini gerçekten ispatlamak zorunda kalmadan, dişe dokunur rakiplerle karşılaşmadan aldı bu ünvanını. Hayranları tarafından çok yetenekli ve kalpsiz, ama spor dünyasında gerçek bir geleceği olamayacak bir adam olarak görülüyor. Bir bilgisayar simülasyonu Rocky Balboa ile Mason Dixon’I karşı karşıya getirir. Hangisi kazanacaktır? Dixon’ın tekniği ve ayak oyunları mı yoksa Rocky’nin azmi ve kaba yumrukları mı? Dixon’ın menajeri bunu müşterisinin kariyerini ilerletmek için bir fırsat olarak görür ve halkın ilgisinin tekrar ağır siklet maçlarına çevrilmesinden yararlanır. Önce sonucun bir şaka olduğu zannedilir. Ama Rocky, rakibinin neredeyse iki katı kadar yaşlı olmasına rağmen kazanır. Ama Dixon’ın gerçek bir maç istemesi üzerine, vücudu değişse de kalbi daha da güçlenmiş olan Rocky, kendini sevdiklerine tekrar kanıtlamak için eline geçen bu milyarda bir şansı değerlendirebilmek için çalışmalara başlar.

Yorumlar

esarialtin profil resmi
esarialtin
Serinin en iyi, tek iyi filmi. Cıvıtan ve intikam alma arenasına dönüşen serinin diğer filmlerinin aksine, iyi bir derli toplu bir spor filmi edasında. Gerek müziği, gerek temposuyla kesinle izlenmesi gereken bir yapım. Bir dönem popüler kültür endüstrisinin sembol işi olması da değerini arttıran farklı bir durum.
1
2 yıldan fazla önce
EDITOR profil resmi
EDITOR
ROCKY NOSTALJİSİ Sylvester Stallone hayatı boyunca Rocky nin rantını yedi. Rocky bir iki...derken, bu da nostaljik bir bakışla geriye bir gözatmaca olmuş. Duygusal yanı daha ağır basıyor.
0
neredeyse 3 yıl önce
cinemarty profil resmi
cinemarty
Serinin son filmi. Tüm filmlerde, yarısında Rocky'den hayat dersleri vermesini diğer yarısında da unutulmaz dövüş müsabakalarını izledim. :)
"Dünya günlük güneşlik değil. Çok vahşi ve kötü bir yer ve ne kadar sert olursan ol, izin verirsen sana diz çöktürüp sonsuza dek seni orada tutar. Kimse hayat kadar sert vuramaz. Ne kadar sert vurduğun önemli değil. Ne kadar sert darbe alırsan al ilerlemeye devam etmen önemli. Darbe alıp ilerlemek. Bu şekilde galip gelinir." Rocky Balboa
2
3 yıldan fazla önce

Rocky Balboa filmini beğenenler

Rocky Balboa filmini içeren raflar

Rocky Balboa filmi hakkında ilgi çekici içerikler