Roman J Israel, Esq. (Inner City) (2017)

Roman J Israel, Esq. (2017)
Inner City

Puan Like 7.5 / 10 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler Dram, Suç
Yönetmen
Ülke
Kanada
Süresi
122 dakika
.Simurg Roman Israel, Esq. Denzel Washington'ı Los Angeles merkezli bir hukuk araştırmacısı olarak karşımıza çıkarıyor. Liberal bir avukat olan Roman J. Israel, akıl hocasının ölümünün ardından hukuk firmasının başına geçmek zorunda kalır. Fakirlere ve evsizlere yardım eden firmada bu amaca ters düşen şeyler yapıldığını fark eden Israel, kendisini ekstrem şeyler yapmasını gerektirecek bir krizin içinde bulur.

Yorumlar

Hollyy profil resmi
Hollyy
Denzel Washington'nun oyunculuğu bu filmde devleşmis mükemmel oyunculuk sergilemis.
1 yıldan fazla önce
M.Naci profil resmi
M.Naci
Uzun yıllar her türlü eşitsizliğe sesini yükseltmiş, hukuk sistemindeki çarpıklıklarla mücadele etmiş ve mevcut sisteme önemli kazanımlar sağlamış idealist bir avukattır Israel. Tabi biraz farklı bir kişiliğe sahiptir. Her koşulda ve şartta asla geri adım atmadan doğru bildiğini söyler ve sonuna kadar savunur. Sonuçlarını düşünmez çünkü doğru olan budur. Birgün ortağının, yoldaşının bitkisel hayata girdiği haberini alır. Sahip oldukları büronun da ortağı tarafından bir başkasına bırakıldığını öğrenir. Devralan kişi Isreal ile çalışmayı istemesine rağmen olumsuz cevap alır. Yeni iş arayışına giren kahramanımız bu süreçte gördüğü ve yaşadığı bazı olaylardan sonra uğruna büyük mücadeleler verdiği ilkeleri sorgulamaya başlayacak ve görüşleri değişecektir. Birgün kendisinden hiç beklenmeyecek bir hata yapar ve olaylar içinden çıkılmaz bir hal alır. Sizi içerisine çeken, aforizmalarla yüzünüze birçok gerçeği tokat gibi çarpan, olayların dolu dolu iz bırakarak akıp gittiği bir yapım. İdealleri olan insanların toplumun çarpıklığı içerisinde nasıl kaybolup gittiklerini, insanların doğru kalabilmek adına nasıl mücadele ettiğini de gösteriyor film bize. Ve en sonunda yargılamanın sadece mahkemelerde değil, ilk olarak insanın kendi içinde başlaması gerektiğini vuruyor yüzümüze. Anlattıklarıyla oldukça etkili bir film. Tabi filmin bu denli etkili olmasında Denzel Washington'ın payı da çok büyük. Efsane bir oyunculuk sergilemiş. Böyle bir karakter ancak bu kadar güzel canlandırılabilirdi. Mimiklerine hayran kaldım. Özellikle düşüncelerini savunurken takındığı tavrı çok başarılı buldum. Çöküş yaşadığı dönemki psikolojisini de çok iyi yansıtmış. Bir de o gülüş şekli var tabi. Hani derler ya bir gülüşü var... :D Filmin müziklerinden de güzel bir liste çıkarmayı düşünüyorum. Özetle çok beğendiğim, değerli düşüncelerle dolu bir film. İzlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum. Şimdiden iyi seyirler :)
1 yıldan fazla önce
tugberto profil resmi
tugberto
Bir adamın yoldan çıkış hikayesi, fazla abartılması gerektiğini düşünmüyorum.
1 yıldan fazla önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Zaaf çatışmasını işeleyen güzel bir film olmuş. Denzel Washington deseniz o jest ve mimikleriyle harika bir oyunculuk sergilemiş.
1 yıldan fazla önce
Mine.Ce profil resmi
Mine.Ce

Denzel Washington her zaman olduğu gibi ,bu yıl da tek başına bir filmi daha sırtlamış götürmüş. Harika oyunculuk filmi izletiyor.
1 yıldan fazla önce

Roman J Israel, Esq. filmini beğenenler

Roman J Israel, Esq. filmi hakkında ilgi çekici içerikler