Bitirim ikili (Rush Hour) (1998)

Bitirim ikili (1998)
Rush Hour

Puan Like 7.2 / 5 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler Aksiyon, Komik, Çerezlik
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
98 dakika
Sezgii Dedektif ve Müfettiş Lee, Hong Kong polisine bağlı uzak doğu dövüşleri konusunda rakip tanımayan son derece başarılı bir polis memurudur. Hayatta en çok değer verdiği varlık ABD'ye Çin Konsolosu olarak atanan çok saygı duyduğu bir bürokratın 11 yaşındaki kızı Soo Yung'dur. Soo Yung içinde Lee, en iyi dostu ve koruyucu meleğidir. Fakat, Çin Konsolosu, ABD'ye gidip yeni görevine başladıktan kısa bir süre sonra, Soo Yung kimliği belirsiz kişiler tarafından kaçırılır. Bunun üzerine Lee, Amerika'ya gönderilerek Soo Yung'u bu kişilerin elinden kurtarmakla görevlendirilir. Lee, Amerika'da hiç ummadığı bir durum ile karşılaşır. FBI, LAPD dedektiflerinden biri olan James Carter'ı da bu iş için görevlendirmiştir. Carter, sorumsuzluğu, vurdumduymazlığı ile çalıştığı kişiler için bir kabustur. Fakat FBI'ın amacı bir yabancı olan Carter'ı kendi işlerine karıştırmamaktır. Bu operasyonda Carter, aslında esas görevinin Lee'ye göz kulak olup, onu olaylardan uzaklaştırma olduğunu öğrenince çok bozulur fakat üstlerine karşı çıkamaz. Fakat, Lee, Carter'a rağmen olayın peşini bırakmaz. Kısa bir süre sonra Carter'da bu olayın adam kaçırmadan daha derin bir olay olduğunu öğrenir. Birbirinden uzak iki ülkenin, birbirinden farklı karakter yapılarına sahip iki dedektifi, küçük bir çocuğu kurtarmak için kolları sıvar. Kendi kafalarına göre hareket ettiklerinden, FBI ile de bozuşurlar. Ama küçük kızı kurtarmaya kararlı iki dedektif, bunun için her şeyi yapmaya hazırdır.

Yorumlar

kaptankaptanim profil resmi
kaptankaptanim
İlk filmde Yekta Kopan ikinci filmde Murat Şen daha da bir şey demiyorum.
1 yıldan fazla önce
Sefa profil resmi
Sefa
Tekrar tekrar izlemekten hiç sıkılmadığım aksiyonu , komedisi dozunda harika bir film. Kamera arkası görüntüler Chan'in her film sonundaki gibi harika.
1 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Hem komedisi hem de aksiyonuyla harika bir film. Filmi beğenmeseniz bile sırf sondaki kamera arkasını izleyip şoka girmek için dahi izlenir :D
3 yıldan fazla önce
ufukercetin profil resmi
ufukercetin
yıllar sonra bugün yine izledim ilk 98 de izlemiştim .. ve yine çok güzel geldi hiç sıkmadı ..uyumları harika .. bu arada chris tucker nasıl yükselemedi daha iyi yerlerde olmadı anlamıyorum !!! harika adam !
neredeyse 4 yıl önce

Rush Hour filmini beğenenler

Rush Hour filmini içeren raflar

Rush Hour filmi hakkında ilgi çekici içerikler