Rüzgarın Hatıraları (2015) afişi

Rüzgarın Hatıraları (2015)

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler
Yönetmen
Ülke
Türkiye
Süresi
124 dakika
Seda.. Hükümete muhalif bir gazete çıkartan, gayrimüslüm yazar Aram'ın İstanbul'da küçük bir matbaası vardır. İkinci Dünya Savaşı sırasında Türkiye'de de artan yabancı düşmanlığı Aram'ı ve gazetesini bulur. Ödeyemeyeceği bir varlık vergisi yükümlülüğü ile arananlar listesine giren Aram, çareyi yakın arkadaşının yardımıyla kaçmakta bulur. Sovyet Gürcistan'ın sınırına gelmeden, Karadeniz ormanlarında saklanacak bir kulübe bulur. Burada sınıra geçeceği günleri sabırla beklerken, sürgünde yazmaya ve geçmişini unutmamak için çizmeye devam eder. Bu sürgün hiç bitmeyecek gibidir... "beyazperde alıntı"

Yorumlar

Seda.. profil resmi
Seda..
dingin bir film, garip bir huzuru var. sinematografisine, müziklerine, oyunculuklara, atmosfere kapıldım gittim..
2
24 gün önce
Asli. profil resmi
Asli.
yalnız kaldıkça zihnimiz ruhumuzun derinlerindeki sırları ortaya çıkarır, çırılçıplak kalırız kendimizle. bekleyişler sessizdir, zamansa kan..
bu film de Aram'ın bekleyişlerinin, anılarının karanlık tarafının ve savaşın görünmeyen yönlerinin müthiş bir hikayesi. film fazla sessiz ilerliyor fakat; bazı zamanlar konuşmak gereksizdir, sessizlikler anlatır söylemek istediklerimizi. ve bazen bir "yok bir şey" cümlesine ne kadar fazla anlam sığdırabileceğimizi görürüz.
ve Onur Saylak ne muazzam bir oyuncu!
2
2 yıl önce
totkymotky profil resmi
totkymotky


Yine de muhteşem bir film izledik. Müziğiyle, görselleriyle, oyunculuk yetenekleriyle.. Hemşerim diye demiyorum ama zaten Özcan Alper yapınca oluyor :)
2
2 yıl önce

Rüzgarın Hatıraları filmini beğenenler

Rüzgarın Hatıraları filmini içeren raflar

Rüzgarın Hatıraları filmi hakkında ilgi çekici içerikler