Cinayet Anilari (Salinui chueok) (2003)

Cinayet Anilari (2003)
Salinui chueok

Puan Like 8.2 / 6 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
Güney Kore
Süresi
132 dakika
Ricky.McFloyd “Cinayet Günlüğü” senaryosu gerçek olaylara dayanan bir polisiye. Başkent yakınlarındaki bir taşra kasabasında yağmurlu günlerde işlenen esrarengiz kadın cinayetlerini çözmeye çalışan iki polisin başından geçenler anlatılıyor. Bu polislerden ilki yakaladıkları şüpheliyi hemen suçlu olarak damgalamak isteyen ve şiddetle itiraf almaya çalışan “geleneksel” polis ve başkentten bu işin çözülmesine yardımcı olması için yollanan şüpheliden delile değil delilden şüpheliye ulaşmaya çalışan analitik düşünce tarzına sahip polis. Ancak olaylar çetrefilleştikçe yavaş yavaş rollerin değişmeye başladığını görürüz.

Yorumlar

Sefa profil resmi
Sefa
Asya filmi diye ön yargılı izlesemde sonrasında beni filmin içine çeken orijinal senaryosuyla harika işlenişiyle kendisini izlettiren muazzam bir yapım. Filmde bir çok anlamlı mesaj mevcut incelikleri yakalarsanız sizin için bir başyapıt bile olabilir.
1 yıldan fazla önce
eminuk profil resmi
eminuk
Başlangıçta oldukça güldürdü film beni ama giderek hüzünlü bir hal aldı. İki farklı karakter ve onların dönüşümü, belki de giderek birbirlerine benzemeleri sıradan filmlerden farklı yansıtılmış. Hem bu özelliği hem de gerçek olaylara dayanması filmi daha da etkileyici kılıyor. Tarantino 'nun en sevdiği 20 filmin içindeymiş bu arada.
2 yıl önce
Arcadia profil resmi
Arcadia
Açık söylemek gerekirse yoracağını düşünmüştüm. Filmin başlarında bir kasıntıyla izledim. Sonra bir şey oldu. Film kendisinin klasik değil de özgün bir senaryosu olduğunu gösterdi. Bu filmin derdi katilin kim olduğuyla ilgili değil dostlar. ;)
3 yıl önce
sabriayes profil resmi
sabriayes
sanat filmi ayarında bir polisiye, gerçeği cilalayıp parlatmadan, elini yüzünü düzeltmeden kameraya almışlar gibi. izleyeni boşlukta bırakıcak şahane bir finale sahip üstelik.
3 yıldan fazla önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
Tüm klişeleri ve olağanları alt üst eden ve suç filminin nasıl çekilmesi gerektiğini gösteren gelmiş geçmiş en iyi suç filmlerinden. Hiçbir zaman unutamayacaklarım arasında yerini aldı.
3 yıldan fazla önce

Salinui chueok filmi hakkında ilgi çekici içerikler