Cinayet Anilari (Salinui chueok) (2003)

Cinayet Anilari (2003)Salinui chueok

Puan 8.0 (15 kullanıcı)
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
Korece
Ülke
Güney Kore
Süre
131 dakika
87
2
185
78
phoebe profil resmi
phoebe
Bu filmi beğenenler mutlaka bu diziye de göz atmalı : https://www.frameby.com/tv-series/teoneol-2017?si=262570 . Aynı konu işlenmiş aynı tarz ama dizi daha kapsamlı ve farklı olaylarda gelişiyor tabi aynı zamanda. Ben öncelikle diziyi izlediğim için film çok etkilemedi ama gene de güzeldi.
report_problem
6 ay önce
Sefa profil resmi
Sefa
Asya filmi diye ön yargılı izlesemde sonrasında beni filmin içine çeken orijinal senaryosuyla harika işlenişiyle kendisini izlettiren muazzam bir yapım. Filmde bir çok anlamlı mesaj mevcut incelikleri yakalarsanız sizin için bir başyapıt bile olabilir.
report_problem
2 yıl önce
eminuk profil resmi
eminuk
Başlangıçta oldukça güldürdü film beni ama giderek hüzünlü bir hal aldı. İki farklı karakter ve onların dönüşümü, belki de giderek birbirlerine benzemeleri sıradan filmlerden farklı yansıtılmış. Hem bu özelliği hem de gerçek olaylara dayanması filmi daha da etkileyici kılıyor. Tarantino 'nun en sevdiği 20 filmin içindeymiş bu arada.
report_problem
3 yıl önce
Arcadia profil resmi
Arcadia
Açık söylemek gerekirse yoracağını düşünmüştüm. Filmin başlarında bir kasıntıyla izledim. Sonra bir şey oldu. Film kendisinin klasik değil de özgün bir senaryosu olduğunu gösterdi. Bu filmin derdi katilin kim olduğuyla ilgili değil dostlar. ;)
report_problem
4 yıl önce
sabriayes profil resmi
sabriayes
sanat filmi ayarında bir polisiye, gerçeği cilalayıp parlatmadan, elini yüzünü düzeltmeden kameraya almışlar gibi. izleyeni boşlukta bırakıcak şahane bir finale sahip üstelik.
report_problem
4 yıl önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
Tüm klişeleri ve olağanları alt üst eden ve suç filminin nasıl çekilmesi gerektiğini gösteren gelmiş geçmiş en iyi suç filmlerinden. Hiçbir zaman unutamayacaklarım arasında yerini aldı.
report_problem
4 yıldan fazla önce