Sarmaşık (Ivy) (2015)

Sarmaşık (2015)Ivy

Puan 9.0 (40 kullanıcı)
Senin Puanın
Etiketler Dram, Gerilim, Gerçekçi
Yönetmen
Dil
Türkçe
Ülke
Türkiye
Süre
104 dakika
229
2
365
134
Didooo profil resmi
Didooo
Tolga Karaçelik'in Kelebekler filmini de beğenmiştim ama bu filmi ayrı bir güzel olmuş. 6 karakter üzerinden bir ülkeyi, iktidarı ve isyanı anlatmış. Oyunculukların hepsi birbirinden harikaydı, özellikle Nadir Sarıbacak'ın oyunculuğu izlemeye doyamadıklarımdan oldu...
report_problem
1 ay önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Çok çok etkilendim diyemem ama hoş filmdi. İlk yarısı fazlasıyla durağan ve günlük hayatta karşılaşılacak diyaloglarla dolu olsa da gemide zaman geçirdikçe ilginç bir hal alıyor. Sonradan ise bambaşka bir şeye dönüştü film. İzlenilir yerli yapımlardan 7,4/10
report_problem
5 ay önce
slymndgn profil resmi
slymndgn
Sen bana or*spu çocuğu dedin ya, or*spu çocuğu gibi indireceğim seni.
report_problem
11 ay önce
Insomniac profil resmi
Insomniac
İster istemez urpertiyor insani filmin atmosferi. Psikolojik gerilim tarzinda izlenilesi bir yerli yapim olmus. Turu sevenler bir goz atsin derim.
report_problem
1 yıldan fazla önce
filmbaz profil resmi
filmbaz
berbat bir film bommboşşş her 2 sözden birisi küfür nesini begendiniz sırf Türk filmi diye abartmıs izleyenler su film amerikan filmi olsa yuzune bakmazsınız öyle boş bir filmm sakın izlemeyin
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
trevor profil resmi
trevor
bekletmeden izleyin. kalplediğim türk filmlerini genelde, türk filmleri içinde başarılı olduğu için beğenirim. ama sarmaşık konusunda şu yönden mutluyum; bu film türkçe, bundan da öte yadırgadığımız karakterler yok, her gün sokakta gördüğümüz tipler. bence çok şanslıyız :) bilmiyorum tolga karaçelik'e sahip olduğumuz için çok sevindim. evet oyunculuklar, senaryo çok iyi ama tolga karaçelik en iyi yönetmen ödülünü de boşuna almamış. çoook sevdim çok. :)
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
hissettigimce profil resmi
hissettigimce
Film öyle güzel işlenmiş ki ben dümdüz filmi izlicem diyende sonucunda bir mesaja varabilir, yok hayır ben alt metin metafor çözücem diyende apayrı mesajlara varabilir. 6 karakterde o kadar incelikli oluşturulmuş ki minimal ölçekte Türkiye tasviri niteliğinde. Oyunculuklar harika ötesi Nadir Sarıbacak'ın önünde saygıyla eğilmekten öteye gidemiyorum. En son masum dizisinde bu kadar gerilmiştim, hatta o kadar gerildim ki son dakikalarında filmi durdurup bi nefes alma gereksinimi bile duydum. Çok çok çok başarılı mutlaka izlenmeli...
report_problem
neredeyse 2 yıl önce
Aaisha profil resmi
Aaisha
Gaye Taşkan'ın filmle ilgili makalesinden alıntıyla ballandıracak olursak : "Su-sarmaşık ve salyangoz metafor üçlemesi; su ile beslenip yayılan sarmaşıkların arasında karanlığa başkaldıran kabuğundan sıyrılmaya çalışan çıkan salyangoz imgelerini ince ince işleyen bir film olmuş.. aslında bu üç metaforun ardı ardına gelmesi ve birleştirilmesi çabası seyircinin düş gücünü oldukça zorlamıyor değil..
Aynı zamanda geminin vermiş olduğu mekânsal desteği yerinde ve kuvvetli olarak kullanan yönetmen bir nevi zor durumda kalmış olmanın verdiği inanılmaz dönüşümleri KAFKA vari bir tavırla seyirciye sunuyor.. "
o kadar iyi yorumlar yapılmış üstüne eklenecek bir şey kalmamış... küfürler beni rahatsız etti ancak filme gölge düşürmedi tabi. gerisi sizde ;) Holly'e filmi bir güzel övdüğü için teşekkürler :))
report_problem
2 yıl önce
ringhiogennaro profil resmi
ringhiogennaro
Bu filmden sonra Nadir Sarıbacak'a bir kez daha hayran olabilirsiniz.
report_problem
2 yıl önce
Hollyy profil resmi
Hollyy
Gemide kalan 6 kişinin psikolojik durumlari okadar iyi yansıtılmış ki birebir yaşadım diyebilirim.Oyunculuklarda cok iyiydi.Tek kelime ile harika.
report_problem
2 yıl önce
fir profil resmi
fir
o kadar güzel bir film ki ağlayasım geldi bu güzellik karşısında...
report_problem
2 yıldan fazla önce
robot profil resmi
robot
son zamanlarda yapılmış en iyi türk filmi tolga karaçeliğin bu yıl çıkıcak kelebekler filmine olan beklentimide yükseltti
report_problem
2 yıldan fazla önce
Rainbow profil resmi
Rainbow
ÇOK GÜZEL.. Hele filmdeki ara ara verilen şiirler gayet başarılı.. Alegorik bir anlatımla yönetmen bizlere güzel mesajlar vermeye çalışmış..
report_problem
2 yıldan fazla önce
shieldmaiden profil resmi
shieldmaiden
Nadir Sarıbacak'a saygı duruşu.
report_problem
3 yıldan fazla önce
ecemcelikkol profil resmi
ecemcelikkol
Kesinlikle harika bir film. Bütün karakterler ince ince işlenmiş. Dikkatli izlenirse çok fazla ders çıkarılabilecek, metaforlarla dolu, ağır ama izlenmesi gereken bir film.
report_problem
3 yıldan fazla önce