Sarmaşık (Ivy) (2015)

Sarmaşık (2015)Ivy

Puan 8.8 / 10
Senin Puanın
Etiketler Dram, Gerilim, Gerçekçi
Yönetmen
Dil
Türkçe
Ülke
Türkiye
Süre
104 dakika
263
2
429
139
umrant profil fotoğrafı
umrant
Çok şaşırdım bu kadar iyi psikolojik gerilim çıktığına ülkemizden.Beklemiyordum açıkçası.Oyunculuklar da efsane.Müthiş içine çekti.
error_outline
11 ay önce
serkan2335 profil fotoğrafı
serkan2335
Her yönüyle mükemmel bir film olmuş.Hepimiz aynı gemideyiz.
error_outline
1 yıldan fazla önce
trespih profil fotoğrafı
trespih
bu kadar geç izlediğime pişman olduğum bir film. içinde bulunulan psikolojik durumdan nasıl etkilenilir,nasıl çıkılır,neler yaşanır çok çok iyi anlatılmış.
error_outline
2 yıldan fazla önce
Ecemkayaa profil fotoğrafı
Ecemkayaa
izlenir. yer yer güldüm, düşündüm ufak gizem de vardı. Bizden bu filmin çıkması şaşırttı. Yeni farketmem de beni üzdü
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
arifcicek profil fotoğrafı
arifcicek
Son yıllardaki en iyi yerli psikolojik gerilim filmidir. Bir gemi, bir kaptan, beş mürettabat, yaklaşık 50-60 gün.. Oyuncular çok iyi, Nadir Sarıbacak aşırı sağlam bir oyunculuk yapmış. Gişede istenileni yapmamış ama sosyal medya beklenen değeri vermiştir.

error_outline
neredeyse 3 yıl önce
Didooo profil fotoğrafı
Didooo
Tolga Karaçelik'in Kelebekler filmini de beğenmiştim ama bu filmi ayrı bir güzel olmuş. 6 karakter üzerinden bir ülkeyi, iktidarı ve isyanı anlatmış. Oyunculukların hepsi birbirinden harikaydı, özellikle Nadir Sarıbacak'ın oyunculuğu izlemeye doyamadıklarımdan oldu...
error_outline
3 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Çok çok etkilendim diyemem ama hoş filmdi. İlk yarısı fazlasıyla durağan ve günlük hayatta karşılaşılacak diyaloglarla dolu olsa da gemide zaman geçirdikçe ilginç bir hal alıyor. Sonradan ise bambaşka bir şeye dönüştü film. İzlenilir yerli yapımlardan 7,4/10
error_outline
3 yıldan fazla önce
slymndgn profil fotoğrafı
slymndgn
Sen bana or*spu çocuğu dedin ya, or*spu çocuğu gibi indireceğim seni.
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
Insomniac profil fotoğrafı
Insomniac
İster istemez urpertiyor insani filmin atmosferi. Psikolojik gerilim tarzinda izlenilesi bir yerli yapim olmus. Turu sevenler bir goz atsin derim.
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
filmkolaj profil fotoğrafı
filmkolaj
berbat bir film bommboşşş her 2 sözden birisi küfür nesini begendiniz sırf Türk filmi diye abartmıs izleyenler su film amerikan filmi olsa yuzune bakmazsınız öyle boş bir filmm sakın izlemeyin
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
trevor profil fotoğrafı
trevor
bekletmeden izleyin. kalplediğim türk filmlerini genelde, türk filmleri içinde başarılı olduğu için beğenirim. ama sarmaşık konusunda şu yönden mutluyum; bu film türkçe, bundan da öte yadırgadığımız karakterler yok, her gün sokakta gördüğümüz tipler. bence çok şanslıyız :) bilmiyorum tolga karaçelik'e sahip olduğumuz için çok sevindim. evet oyunculuklar, senaryo çok iyi ama tolga karaçelik en iyi yönetmen ödülünü de boşuna almamış. çoook sevdim çok. :)
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
Merveg. profil fotoğrafı
Merveg.
Film öyle güzel işlenmiş ki ben dümdüz filmi izlicem diyende sonucunda bir mesaja varabilir, yok hayır ben alt metin metafor çözücem diyende apayrı mesajlara varabilir. 6 karakterde o kadar incelikli oluşturulmuş ki minimal ölçekte Türkiye tasviri niteliğinde. Oyunculuklar harika ötesi Nadir Sarıbacak'ın önünde saygıyla eğilmekten öteye gidemiyorum. En son masum dizisinde bu kadar gerilmiştim, hatta o kadar gerildim ki son dakikalarında filmi durdurup bi nefes alma gereksinimi bile duydum. Çok çok çok başarılı mutlaka izlenmeli...
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
Aaisha profil fotoğrafı
Aaisha
Gaye Taşkan'ın filmle ilgili makalesinden alıntıyla ballandıracak olursak : "Su-sarmaşık ve salyangoz metafor üçlemesi; su ile beslenip yayılan sarmaşıkların arasında karanlığa başkaldıran kabuğundan sıyrılmaya çalışan çıkan salyangoz imgelerini ince ince işleyen bir film olmuş.. aslında bu üç metaforun ardı ardına gelmesi ve birleştirilmesi çabası seyircinin düş gücünü oldukça zorlamıyor değil..
Aynı zamanda geminin vermiş olduğu mekânsal desteği yerinde ve kuvvetli olarak kullanan yönetmen bir nevi zor durumda kalmış olmanın verdiği inanılmaz dönüşümleri KAFKA vari bir tavırla seyirciye sunuyor.. "
o kadar iyi yorumlar yapılmış üstüne eklenecek bir şey kalmamış... küfürler beni rahatsız etti ancak filme gölge düşürmedi tabi. gerisi sizde ;) Holly'e filmi bir güzel övdüğü için teşekkürler :))
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
ringhiogennaro profil fotoğrafı
ringhiogennaro
Bu filmden sonra Nadir Sarıbacak'a bir kez daha hayran olabilirsiniz.
error_outline
5 yıldan fazla önce
Hollyy profil fotoğrafı
Hollyy
Gemide kalan 6 kişinin psikolojik durumlari okadar iyi yansıtılmış ki birebir yaşadım diyebilirim.Oyunculuklarda cok iyiydi.Tek kelime ile harika.
error_outline
5 yıldan fazla önce