Vahsi zarafet (Savage Grace) (2007) afişi

Vahsi zarafet (2007)
Savage Grace

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
İspanya
Süresi
97 dakika
sisyphos77 Sosyeteden bir hatun olan Barbara Daly Baekeland'ın gerçek hayat hikayesinden uyarlama. Brooks zengin koca. Barbara zengin kocayı avlamış dengesiz kadın. Antony tek oğulları. Brooks Antony'nin sevgilisiyle birlikte olur ve onları terk eder. Barbara'yla Antony baş başa kalırlar. Antony zaten sorunlu (hikayenin gerçeğinde şizofreni teşhisi konulmuş), Barbara'nın da yükünü alınca şahken şahbaz olur. Sapkınlıklar, ensest ilişkiler... En nihayetinde de dramatik son. Filmden sonra meşhur 3'lü sahneyle ilgili Samuel Adams Green bir yazı yazmış: "It is true that almost 40 years ago I did have an affair with Barbara, but I certainly never slept with her son...Nor am I bisexual. ... She started telling people she had had an incestuous relationship with her son as a way of "curing" him of homosexuality... But I don't believe she had sex with Tony. I think she simply enjoyed shocking people."

Yorumlar

Lioness profil resmi
Lioness
Çok çarpık bir film asıl şok ise gerçek hayattın bir parçası olması :/ Bir çocuğun hayatı nasıl karartılır!! İnsan kızamıyo da...
Eddie Redmayne izlemeye bayılıyorum harika bir oyuncu ve yine çok dozunda oynamış..
0
13 gün önce
slymndgn profil resmi
slymndgn
Trajik ve hazmı zor bir filmdi herkese göre değil durağan olmasıda konunun bu şekilde işlenmesiye alakalı bir durum durağan film kötü film değildir bunu anlatamadık..Yaşanmış bir hayattan alınmış olması nasıl hayatlar var dedirtiyor insana..
0
1 yıl önce
sisyphos77 profil resmi
sisyphos77
Gerçek hayat hikayesinden uyarlama ve Julianne Moore olduğu için merak ettim de izledim. Epeyce kötü film, hiç gerçekçi de değil. Hikayeyi alıp abartmışlar da abartmışlar gibi gözüküyor.. Çirkin ve sakil..
0
neredeyse 3 yıl önce

Savage Grace filmini beğenenler

Savage Grace filmi hakkında ilgi çekici içerikler