Er Ryan'ı Kurtarmak (Saving Private Ryan) (1998)

Er Ryan'ı Kurtarmak (1998)Saving Private Ryan

Puan 8.6 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
169 dakika
1731
44
5313
636
serkan2335 profil fotoğrafı
serkan2335
Gerekli tüm yorumlar yapılmış.İzlemeyen kesinlıkle izlesin.Muhteşem.9.7
error_outline
6 ay önce
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Harika kadrosu ve oyunculuklarıyla her sahnesi etkileyici muhteşem bir savaş-kurtarma filmi. Bayıldım. Özellikle kule sahnesi çok iyiydi. Mutlaka izlenmeli.
error_outline
12 ay önce
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
Uzun süresi gözlerinizin önünde o kadar güzel akıp gidiyor ki zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. Her açıdan harika bir film. Duygular, insanın içinde bulunduğu durum, o kadar güzel aktarılmış ki, karakterle özdeşleşiyorsunuz. Tom Hanks için ne desek az zaten.
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
Couldhard profil fotoğrafı
Couldhard
Filmin tek kötü yanı gereksiz uzun olması.. Patlama, çatışma sahneleri ve konunun işlenişi harikaydı
error_outline
3 yıldan fazla önce
husevni profil fotoğrafı
husevni
İlk 25 dakikasını her gün seyredebilirim.
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
tugced profil fotoğrafı
tugced
Empati kurarak bahsetmek gerekirse evet gayet güzel ve başarılı bi yapım olmuş fakat sıradan bi gözleme dayanarak söylemek gerekirse fazla uzundu 2 saati aşması bilemiyorum fazla detay gibime geldi ama gerçekçiliği yansıtmak için doğrusu bu olabilir. Mimikler hal ve hareketler en çok beni çeken kısımlarıydı.
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
Celestine profil fotoğrafı
Celestine
Gerek savaş sahneleriyle gerekse askerlerin kendi aralarındaki konuşmalarıyla, yüzlerindeki korku ile gerçek bir savaş filmiydi. Gerçeği söylemek gerekirse amerikalı kahraman filmi bekliyordum. Bu yüzden izlemeyi bu kadar ertelemis olabilirim. Ama beklediğim gibi değilmiş (az biraz vardi ama o da olsun o kadar) Tom Hanksi Tom Hanks yapan filmlerden.Bunu yazmaya gerek yok gerçi ama yazmadan da duramayacağım Tom Hankscim gercekten de cok iyiydi. Ama diger oyuncular onun golgesinde kalmasın onlar da gercek bir savasin ortasindaydilar sanki. Film süresi uzun olmasına rağmen kendini izlettirdi. Hala izlemeyen varsa bekletmesin, saygılarrrrr
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
Oznurr profil fotoğrafı
Oznurr
İzlemediğim her gün, her ay, her yıl için pişman ettirdi. İzlediğim her saniyeye de değdi. Her saniyeyi mücadeleyle geçerken bile güldürdü. Ama en çokta ağlattı. Bütün karakterlerini sevdirtiyo ve ölümlerinde ağlatıyo.Şu ana kadar izlediğim savaş sahnelerininn,filmlerin en iyisi,en,en,en...
error_outline
7 yıldan fazla önce
Feedback profil fotoğrafı
Feedback
Bu filmi savaşı ve savaş araçlarini bilen biri gozuyle izledigim icin oncelikle cok sansliyim, sahnelerin tamami nerdeyse kurallara uygun. patlamalar atışlar herşey. Sanki bir film degilde bbc belgeseli gibiydi. harikaydi ve gercekciydi..
error_outline
7 yıldan fazla önce
Brook profil fotoğrafı
Brook
Sinema salonunda izlediğim ilk filmdi :D Vay arkadaş zaman ne çabuk geçiyor. Hala aklımda bir sürü sahnesi kalabilen bir film! Henüz izlemeyen var mı merak etmedim değil :) Güzel bir filmdi mutlaka izlenmeli. Tom Hanks'i Yeşil Yol'da daha çok sevdim ama bu bir gerçek :D
error_outline
7 yıldan fazla önce
Poker profil fotoğrafı
Poker
Bu filmi efsane rafına almamdaki en büyük sebep savaş sahneleridir. Konusu ve filmin ilerleyişi de fena değildi sonuçta yönetmeni Spielberg ama savaş sahneleri neydi be arkadaş. İnanılmaz bir işçilik, muazzam bir çalışma. Tam Steven Spielberg'lük bir iş. Puanım 10/8.
error_outline
yaklaşık 8 yıl önce
yakup11 profil fotoğrafı
yakup11
Evet diğer arkadaşlara katılıyorum gerçekten harika film sürükleyici ekip olarak iyi iş çıkarmışlar. Ne yalan söyleyeyim Tom Hanks ile Matt Damon sırf ikisi var diye izledim iyi ki de izlemişim her kese tavsiye ediyorum DiYoT İmza ..
error_outline
yaklaşık 8 yıl önce
EDITOR profil fotoğrafı
EDITOR
SAVAŞ FİLMLERİNİN BELKİ DE EN İYİSİ En azından daha inandırıcı sahneler başka hiçbir filmde yok. Savaşın kötülüğü tüm çıplaklığıyla ortada. Uzun belki biraz ancak sıkmıyor. Tek kusuru saçma bir Amerikan pozisyonunun üzerine kurgulanması! (konu:savaşta oğullarını kaybeden bir anneye son oğlunun canlı olarak getirilmesi!)
error_outline
8 yıldan fazla önce
alicancam profil fotoğrafı
alicancam
"Er Ryan yaşamalı. Sekiz askerin hayatı pahasına olsa bile." Konusu ve film çok hoş ya. uzun bir film ama keşke daha uzun olsa.
error_outline
8 yıldan fazla önce
CANERAHMET profil fotoğrafı
CANERAHMET
bi ryan uğruna ya rab ne güneşler batıyor
error_outline
neredeyse 9 yıl önce