Schindler'in Listesi (Schindler's List) (1993)

Schindler'in Listesi (1993)Schindler's List

Puan 9.1 / 10
Senin Puanın
Etiketler Dram, Gerçekçi, Kült
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
195 dakika
3030
45
6552
1512
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Soykırım üstüne çekilmiş yüzlerce hatta zorlarsanız belki binlerce film çıkarabilirsiniz ama bunları eleyip en iyi beş film yaparsanız muhtemelen bu film de ilk yazılacaklardan birisi olur.
error_outline
12 ay önce
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Kesinlikle bir başyapıt. İnsanlık ayıbının yaşandığı dönemde umut olan bir insan. Harika bir yapım. Muhteşemdi. 9/10
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Bu mantaliteye sahip pek çok film izlememe rağmen bu film ayrı güzel ♡ Anlatılmak istenen çok iyi anlatıldığı için hep de ayrı olacak yeri.
error_outline
2 yıldan fazla önce
Eternity profil fotoğrafı
Eternity
Sinema tarihinin en çarpıcı ve en iyi filmlerinden. Spielberg filmografisinin de bana göre tepe noktasıdır. Uzun süresine rağmen defalarca izlemişimdir, hala etkileyici sahnelerini ara sıra açıp seyrettiğim olur. Filmi ilk izlediğimde, bir süre Ralph Finnes'ın bulunduğu hiçbir yapıma bakamamıştım. Ve Tom Hanks'i çok sevmeme rağmen, o yıl oscar'ın adı sadece final sahnesindeki performansıyla bile Liam Neeson olmalıydı derim hep.
error_outline
2 yıldan fazla önce
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
her açıdan oldukça güzel ve anlamlı bir yapımdı , yaşanmış olması ise insanı daha çok etkiliyor , mutlaka izlenmesi gereken filmlerden kesinlikle .
error_outline
3 yıldan fazla önce
Lioness profil fotoğrafı
Lioness
Süresi yüzünden ertelediğim izledikten sonra kend kendime lanet ettiğim o güzel film beni affet ^^ Her türlü duygu geçişini yaşadım. Öyle kızdığım zamanlar oldu, umutlandım finalde ne tuttuysam hepsi aktı gitti.. Listenizdeyse keinlikle zaman ayırıp izleyin pişman oluysunuz beklettiğinize, listenizde değilse 3 saatinizi ayırın gerçekten değicek.
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
KerseL profil fotoğrafı
KerseL
Steven Spielberg'in bir insanlık dramını gözler önüne seren Oscar ödüllü başyapıtı. Liam Neeson olağanüstü performansıyla En İyi Erkek Oyuncu dalında aday olmuştur (Philadelphia/1993 filmiyle Tom Hanks kazanmıştır). Ben Kingsley ve Ralph Fiennes'in (En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu adayı olmuştur ,The Fugitive/1993 filmiyle Tommy Lee Jones kazanmıştır) mükemmel oyunculuklarıyla, acımasızlığın ve çaresizliğin anlatıldığı, 3 saatin su gibi aktığı kült bir film.
error_outline
5 yıldan fazla önce
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Süresinden ötürü bu zamana kadar ertelemiştim. Birçok Yahudi katlimını işleyen film izledim ama izledikten sonra bambaşka yer edindi. İnsanın etkilediği birkaç sahne olur ya da içi yanar ya her anında içim yandı. Diyecek çok şey olsada Schindler'in dediği gibi "...bir insan daha kurtarabilirdim." Ne diyeyim...
"İnsan, insan derler idi
İnsan nedir şimdi bildim." dediğim ikinci bir film oldu.
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
M.Naci profil fotoğrafı
M.Naci
Bu liste hayatın kendisi ve kenar boşluklarında ölüm kol geziyor...
error_outline
6 yıldan fazla önce
tugaykoybasi profil fotoğrafı
tugaykoybasi
İzlemeyenlerin mutlaka izlemesi gereken salt dram filminin başyapıtı savaşın nasıl kötü olduğunu iyi ile kötüyü ayıran çizginin olmadığını bir kez daha göstermekte filmin son sahnelerinde çocukları alıp götürmeye çalışmaları kitlendiğim yerdir..
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
mrtks89 profil fotoğrafı
mrtks89
Bu filmi izlememin üzerinden yıllar geçti ama burada görünce yorum yazamadan duramadım. Ne yalan söyleyeyim, o izlediğim gün, film bittiğinde bende bitmiş olduğumu hissettim. Gözümün kenarından süzülen o bir damla yaşa engel olamadım. 3-4 gün boyunca da filmin etkisinden kurtulamadım. Hala izlemeyen, izlemeyi düşünen arkadaşlar varsa bu filmi sakın ertelemesin.
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
SNOWS profil fotoğrafı
SNOWS
uzun olduğu için sürekli erteledim keşke daha önce izleseydim. savaşın gerçek yüzünü göstermiş bir başyapıt...
error_outline
7 yıldan fazla önce
SentetikYazar profil fotoğrafı
SentetikYazar
Bu bir savaş değil, bu bir katliam... Nazi ordusu Yahudileri katletmiştir... Savaşın getirmiş olduğu bu ortamı kendi işi için kullanmak isteyen bir adam: Oskar Schindler. Yahudileri çok ucuz maliyete çalıştırıp, onların içinde bulunduğu durumu kullanarak fabrikasını işleten bir adam tarihe geçebilir mi? Tabi ki hayır ama nasıl olur da bir adam Yahudilerin en çok sevdiği birisi olarak tarihte anılır? Almanlar ülkedeki tüm Yahudileri birer birer katletmeye başlar ancak bir grup hariç: Schindler'in listesindekiler... Film yaşananları müthiş şekilde anlatmıştır. Liam Neeson, Ben Kingsley ve Ralph Fiennes muhteşem oyunculuk çıkarmışlar. Yaşanan acılar çok iyi aksettirilmiş ve insana o psikolojiyi hissettiriyor.Usta yönetmen Steven Spielberg yine unutulamayacak bir iş ortaya çıkarmış. Müzik, çevre, oluşturulan ambians, kıyafetler.. hepsi mükemmeldi. Savaşın içinde bir insanın hayatı o kadar güzel anlatılmış ki. Uzun soluklu bu filmi, çok uzun diye ertelemeyin ve bir yolunu bulup izleyin.
error_outline
neredeyse 8 yıl önce
DUA profil fotoğrafı
DUA
izlediğim en güzel film ... tek geçerim ...
error_outline
neredeyse 8 yıl önce
buketaktas profil fotoğrafı
buketaktas
Harikaydı.. Etkiledi resmen o günlere aldı götürdü o kadar güzel işlenmiş ki o konu yaşamış gibi oldum.. Vicdan insana neler yaptırırbu filmle görüyoruz mutlaka izleyin ...
error_outline
neredeyse 8 yıl önce