Yedi (Se7en) (1995)

Yedi (1995)Se7en

Puan 8.6 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
127 dakika
3205
27
7596
778
Ned profil fotoğrafı
Ned
Gerilimin yüksek olduğu çok güzel bir film. Bu kadar geç izlediğim için üzgünüm.
error_outline
7 ay önce
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
7 ölümcül günahın işlendiği harika bir gizem polisiye filmi. 3 usta oyuncu adeta döktürmüş. Muazzam bir başyapıt. 8.2/10
error_outline
8 ay önce
Eternity profil fotoğrafı
Eternity
Fincher'ın üst düzey işlerinden. 7 ölümcül günahı, Fullmetal Alchemist serisi ile birlikte en iyi işlemiş film ayrıca.
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
Laylaylom profil fotoğrafı
Laylaylom
10 puan. Yüzlerce binlerce kez 10 puan. 10 puan çok çok az bu film için. Ömrümün sonuna kadar izleyeceğim nadir yapımlardan. Bütün repliklerinin altı dopdolu. Daha da ne denebilir bilemiyorum.
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
dominiko profil fotoğrafı
dominiko
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
Genel anlamda işleyişi kurgusu oyunculukları ile çok güzel bir yapımdı sonu etkileyiciydi
error_outline
3 yıldan fazla önce
Aaisha profil fotoğrafı
Aaisha
mükemmel bir zeka ürünü yapım.. OMG!!!! İMDB 10 olmalıymış da bir hata filan etmişler herhalde.
error_outline
5 yıldan fazla önce
Hollyy profil fotoğrafı
Hollyy
Muhtesem bir basyapit. Her dakikasini heyecanla seyrettiren simdi neolucak diye merakla seyrettiginiz ve finalde yok artik dedirten film
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
Selenora profil fotoğrafı
Selenora
Yorumlar ve tavsiye üzerine fırsat bulduğumda ilk işim filmi izlemek oldu. İyi ki de izlemişim. Bence çok fazla yorum yapmaya gerek yok. Sadece izleyin. Mükemmeeel !
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Üç muhteşem oyuncuyla unutulmaz bir film. Ağır tempoda gidip finalde inanılmaz bir darbe indiriyor. Tabi bu ağır işleyiş de sıkıcı değil de merak uyandıran ve zaman zaman insanı geren bir tempoda. Bugüne kadar izlediğim en iyi polisiye filmlerden biri olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Ayrıca her Brad Pitt filminde buna takılıyorum Freeman ve Spacey oyunculuğuyla bir çok kez ön plana çıksa da kariyerlerinde Brad için söylenen genelde oyunculuk değil de karizması ve çekiciliği üstüne oluyor. Bence bu adamın muhteşem bir oyuncu olduğu gerçeğini geri plana atıyor. İzlediğim en iyi oyunculardan biri olduğunu söyleyebilirim.
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
M.Naci profil fotoğrafı
M.Naci
Morgan Freeman ve Brad Pitt.. Üstüne bir de ilk defa "The Usual Suspects" filminde izlediğim ve o günden beri hayranı olduğum Kevin Spacey.. (İzlemediyseniz o filmi de kesinlikle kaçırmayın derim.) İncil'de geçen 7 ölümcül günahı referans alarak cinayet işleyen bir seri katil ve onun peşinde ordan oraya koşturan iki dedektifin macerasını izliyoruz. Kesinlikle hafife alınmayacak bir film. Olaylar tam bir yere gidiyor derken beklenmedik bir şey oluyor ve filmin seyri bir anda başka bir tarafa yöneliyor. İzlerken "Noluyo la?!" gibisinden bi tepki vermeden edemedim. Sürükleyici ve merak uyandırıcı bu hikayesinin yanında müzikleri olsun, filmin geçtiği ortamlar olsun bence çok güzeldi. Başıyla, ortasıyla, sonuyla muhteşem bir film. Aynı zamanda çok geç kaldığım bir film. Siz de benim kadar bekletmeden izleyin! :)
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
sezgo profil fotoğrafı
sezgo
Benim gibi biraz düşündürsün bir şeyler çözmeye çalışayım mantığıyla açacak olursa, çok o tarz bir film değil de sanırım biraz sırtınızı geriye yaslayıp etkilenerek izleyebileceğiniz bir film. Ve efsaneee!!
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Filmin karanlık başlangıcından sonra teoriler üretmeye devam ederken tam sonunda aydınlandık dememle vurucu darbe ile o şaşkınlıkla tokatı yedim sanırım. Öyle böyle de tüm bunları haketmemek için yaptıklarımızla birlikte dünü unutup, bugünden için bakalım nereye kadar yaşayabiliriz sorgulamasından sonra olan her şey normal ki.. O normallikle unuta unuta yaşamaya devam ediyoruz işte şimdi olduğu gibi.
error_outline
6 yıldan fazla önce
Feedback profil fotoğrafı
Feedback
Bir filmin adinin filmle ozdeslesmesi bence cok onemli, ve filmin konusuyla, finaliyle, surpriziyle oyle bir butunlesmiski 7 aksamleyin isiklari sondurun, kahvenizi ve cerezlerinizi hazirlayin sonrasi zaten harika gecen zamandan baska bisey degil..
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
SentetikYazar profil fotoğrafı
SentetikYazar
En son söylemem gerekeni ya da belki de hiç söylememem gereken birşeyi bu kez söylemeye karalıyım ve ilk başta söyleyeceğim. Filmin sonuna kadar kafamızda teoriler üreterek yanıtlamaya çalıştığımız katilin kim olduğu sorusuna odaklanmışken, filmin gidişatını ve kaçırmamanız gereken anahtar noktaları kaçırmayıp filmden maksimum keyif alabilmek için katilin, filmin ana karakterleri Dedektif David Mills ( Brad Pitt ), ya da Dedektif Lt.William Somerset ( Morgan Freeman )olmadığını belirtmek isterim. Katilin her zaman ana karakterlerin içinden çıktığı gerçeği ile izleyicinin kafasını bulandıran filmlerin etkisiyle bu iki ana karaktere şüphe ile yaklaşırken, konuştukları, yaptıkları her hareketin altından bir sonuç çıkarmaya çalışmayın bırakın dedektifler kendi işlerini yapsın ve katili yakalamak onlara kalsın. Siz oturduğunuz yerden filmin içine dalıp keyfini çıkarmaya çalışın. Yönetmen David Fincher’ın da istediği sizin katili bulmaya çalışmaktan ziyada filme odaklanmanız, çünkü filmin sonunda size düşünecek ve kendinizi sorgulayacak oldukça fazla olgu zaten kalacak.
error_outline
7 yıldan fazla önce