Yedi (Se7en) (1995)

Yedi (1995)
Se7en

Puan Like 8.6 / 38 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
127 dakika
Aaisha profil resmi
Aaisha
mükemmel bir zeka ürünü yapım.. OMG!!!! İMDB 10 olmalıymış da bir hata filan etmişler herhalde.
1 yıldan fazla önce
Hollyy profil resmi
Hollyy
Muhtesem bir basyapit. Her dakikasini heyecanla seyrettiren simdi neolucak diye merakla seyrettiginiz ve finalde yok artik dedirten film
2 yıl önce
Selenora profil resmi
Selenora
Yorumlar ve tavsiye üzerine fırsat bulduğumda ilk işim filmi izlemek oldu. İyi ki de izlemişim. Bence çok fazla yorum yapmaya gerek yok. Sadece izleyin. Mükemmeeel !
2 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Üç muhteşem oyuncuyla unutulmaz bir film. Ağır tempoda gidip finalde inanılmaz bir darbe indiriyor. Tabi bu ağır işleyiş de sıkıcı değil de merak uyandıran ve zaman zaman insanı geren bir tempoda. Bugüne kadar izlediğim en iyi polisiye filmlerden biri olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Ayrıca her Brad Pitt filminde buna takılıyorum Freeman ve Spacey oyunculuğuyla bir çok kez ön plana çıksa da kariyerlerinde Brad için söylenen genelde oyunculuk değil de karizması ve çekiciliği üstüne oluyor. Bence bu adamın muhteşem bir oyuncu olduğu gerçeğini geri plana atıyor. İzlediğim en iyi oyunculardan biri olduğunu söyleyebilirim.
2 yıl önce
M.Naci profil resmi
M.Naci
Morgan Freeman ve Brad Pitt.. Üstüne bir de ilk defa "The Usual Suspects" filminde izlediğim ve o günden beri hayranı olduğum Kevin Spacey.. (İzlemediyseniz o filmi de kesinlikle kaçırmayın derim.) İncil'de geçen 7 ölümcül günahı referans alarak cinayet işleyen bir seri katil ve onun peşinde ordan oraya koşturan iki dedektifin macerasını izliyoruz. Kesinlikle hafife alınmayacak bir film. Olaylar tam bir yere gidiyor derken beklenmedik bir şey oluyor ve filmin seyri bir anda başka bir tarafa yöneliyor. İzlerken "Noluyo la?!" gibisinden bi tepki vermeden edemedim. Sürükleyici ve merak uyandırıcı bu hikayesinin yanında müzikleri olsun, filmin geçtiği ortamlar olsun bence çok güzeldi. Başıyla, ortasıyla, sonuyla muhteşem bir film. Aynı zamanda çok geç kaldığım bir film. Siz de benim kadar bekletmeden izleyin! :)
2 yıl önce
sezgo profil resmi
sezgo
Benim gibi biraz düşündürsün bir şeyler çözmeye çalışayım mantığıyla açacak olursa, çok o tarz bir film değil de sanırım biraz sırtınızı geriye yaslayıp etkilenerek izleyebileceğiniz bir film. Ve efsaneee!!
2 yıl önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Filmin karanlık başlangıcından sonra teoriler üretmeye devam ederken tam sonunda aydınlandık dememle vurucu darbe ile o şaşkınlıkla tokatı yedim sanırım. Öyle böyle de tüm bunları haketmemek için yaptıklarımızla birlikte dünü unutup, bugünden için bakalım nereye kadar yaşayabiliriz sorgulamasından sonra olan her şey normal ki.. O normallikle unuta unuta yaşamaya devam ediyoruz işte şimdi olduğu gibi.
neredeyse 3 yıl önce
Feedback profil resmi
Feedback
Bir filmin adinin filmle ozdeslesmesi bence cok onemli, ve filmin konusuyla, finaliyle, surpriziyle oyle bir butunlesmiski 7 aksamleyin isiklari sondurun, kahvenizi ve cerezlerinizi hazirlayin sonrasi zaten harika gecen zamandan baska bisey degil..
3 yıldan fazla önce
SentetikYazar profil resmi
SentetikYazar
En son söylemem gerekeni ya da belki de hiç söylememem gereken birşeyi bu kez söylemeye karalıyım ve ilk başta söyleyeceğim. Filmin sonuna kadar kafamızda teoriler üreterek yanıtlamaya çalıştığımız katilin kim olduğu sorusuna odaklanmışken, filmin gidişatını ve kaçırmamanız gereken anahtar noktaları kaçırmayıp filmden maksimum keyif alabilmek için katilin, filmin ana karakterleri Dedektif David Mills ( Brad Pitt ), ya da Dedektif Lt.William Somerset ( Morgan Freeman )olmadığını belirtmek isterim. Katilin her zaman ana karakterlerin içinden çıktığı gerçeği ile izleyicinin kafasını bulandıran filmlerin etkisiyle bu iki ana karaktere şüphe ile yaklaşırken, konuştukları, yaptıkları her hareketin altından bir sonuç çıkarmaya çalışmayın bırakın dedektifler kendi işlerini yapsın ve katili yakalamak onlara kalsın. Siz oturduğunuz yerden filmin içine dalıp keyfini çıkarmaya çalışın. Yönetmen David Fincher’ın da istediği sizin katili bulmaya çalışmaktan ziyada filme odaklanmanız, çünkü filmin sonunda size düşünecek ve kendinizi sorgulayacak oldukça fazla olgu zaten kalacak.
3 yıldan fazla önce
Onrmrtsck profil resmi
Onrmrtsck
Unutulmaz filmler arasındadır benim için. Brad Pitt ve Morgan Freeman çok iyi ikili olmuş. Olay örgüsü çok iyi bi şekilde dizilmiş. Ve Kevin spacey tam bir psikopat olmuş. Adamın içinde var demekki
3 yıldan fazla önce
muratalkas profil resmi
muratalkas
Ne izlesem acaba dediğimde aklıma gelen ilk filmlerden EFSANE...9,5/10
3 yıldan fazla önce
mels profil resmi
mels
"Bir filmde Morgan Freeman ve/veya Brad Pitt varsa o film kesinlikle izlenmelidir" hipotezimi kanıtlar nitelikte olan film. :D Bu filmde 2si bir arada.:)
3 yıldan fazla önce
Brook profil resmi
Brook
Bu film ciddi anlamda iyi bir filmdi. Konusu muhteşem. İnsanın kendisini ve çevresini sorgulamasına neden olabilir. Adeta puzzle etkisi yaratmadı değil bende :D Finali ayrı güzeldi ayrıca. Sıkılmazsınız asla. İzleyin mutlaka.
3 yıldan fazla önce
tanju.20 profil resmi
tanju.20
bir bu film bir de Kuzuların Sessizliği filminden bu kadar etkilenmişimdir heralde helal olsun adamlara valla süper filmler yapmışlar...
3 yıldan fazla önce
burcst profil resmi
burcst
Karanlık,yağmurlu,suçla dolu ama merak uyandıran ve her dakikasını izlettiren bir film.Morgan Freeman'ın ses tonu,tavırları konuşmaları filme başlı başına "sözünü dinlettirir" bi anlam yüklüyor,Brad Pitt ise o pis konuşma şekli ve tavırlarıyla rolünün hakkını sonuna kadar vermiş.İçinde ince sistem eleştirileri barındıran,7günaha bağlanan olay örgüsü içinde bize birtakım kavramları sorgulatan ve finaliyle unutulmazlara adını yazdıran bi film.Kendi kendime kalkıp da polisiye film ve suç filmi izlemem genelde,o yüzden bu filmi öneren ve izlettiren arkadaşlarıma ayrıca teşekkürlerimi sunarım :)
3 yıldan fazla önce