Gizli pencere (Secret Window) (2004) afişi

Gizli pencere (2004)
Secret Window

Puan Like 420736f74984641283fb4653fb9afe852723a183e63bea64e60fbd53aa48904e 7.4 / 9 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler Gizem, Gerilim, Şaşırtan
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
96 dakika
TAGUT Başarılı yazar Mort Rainey (Johnny Depp) en sevdiği koltuğunun üzerinde günde 15 saat uyumaktadır. Acı verici bir boşanmanın ortasındadır ve bu ayrılığa ilişkin her şey çirkin ve tatsız bir hal almıştır. Bu durum tüm enerjisini emmiş ve yaratıcılığını alıp götürmüştür. Mort Rainey kendisini tek bir satır bile yazamayacak duruma getiren büyük çaplı bir yazamama sendromuyla baş başa kalmıştır. Sonra bir gün, işler artık daha da kötüleşemez gibi görünürken, John Shooter (John Turturro) adında psikopat bir yabancı Rainey'nin kapısına gelir, onu kendi hikâyesini çalmakla suçlar ve bunu telafi etmesini ister. Rainey'nin kendisini yatıştırma çabalarına karşın, Shooter git gide daha ısrarlı ve düşmanca bir tavır takınarak, soğukkanlı bir cinayet dahi içerebilecek tuhaf bir adalet kavramından söz eder. Akıl almaz bir kedi-fare oyunu oynamak zorunda bırakılan Rainey, hayal bile edemeyeceği bir kurnazlık ve kararlılığa sahip olduğunu keşfeder. Sonunda ise, Shooter'ın onu kendisinden bile iyi tanıyor olabileceğini anlar. Son "mısır" sahnesi ile film iyi bir sona sahip.

Yorumlar

melihkk1 profil resmi
melihkk1
Çok aman aman diyemeyeceğim bir film. Gerilim türünün klişe öğelerini bol bol görüyoruz. Ama depp abimiz kurtarmış filmi
2
3 ay önce
kaptankaptanim profil resmi
kaptankaptanim
Kusura bakmayın ama böyle bir filmin beğeni kazanması potansiyelimizi gösteriyor. Nerede izlerken sonunu tahmin edemediğimiz film var hemen üstüne atlıyoruz. Önemli olan sonuç diyerek senarist zaten hepimizle alay ediyor. Film yetersiz olsa da koyun gibi izliyorsunuz ama sonuçta benim oluyorsunuz diyor film. Ya hiç efsane okumadınız ya da muhteşem, harika gibi kelimelerin anlamını bilmiyorsunuz ki bu şekilde eleştiriyorsunuz. Daha karakterlerin isimleri ile belli ediyor oysa sonunu. Kimsenin göremediği sadece kendisinin bakabildiği bir pencere yaratarak dahi mi olunuyor O zaman atomu parçalayana haksızlık etmiş olmaz mısınız? Kitaplarda okuduğumuz bir bölümün bizim bilmediğimiz, sadece yazarın bildiği ya da anlatmak istediği bir alt metin anlatabileceği düşüncesi dışında yaratıcı olmayan basit bir hikaye. Ama başarısız bir yazarın, kariyerinin mahvolmasından başkalarını sorumlu tutması ve bunun kompleks ve bu sürecin ardından saplantıya dönüşmesi durumu hayattan bir kesitti. Gene de etkilenmedim, gerilmedim hatta bazı bölümleri gülerek izledim. Sinema farklı bir şey söylemeli başka bir şey yakalamalı. Gerçek yaşam zaten gözümüzün önünde. 1408 gibi basit bir Stephen King hikayesiydi. Eğer birden fazla eleştiriyi değerlendirmek isterseniz bunu da göz önünde bulundurun.
1
5 ay önce
HznKryl profil resmi
HznKryl
Siz bir dahisiniz Bay King
1
10 ay önce
mels profil resmi
mels
Kitabını okumamıştım, bilimkurguyu severim ama Stephen King'in kitapları bana pek hitap etmiyor. Filme gelincee... Depp'in oyunculuğuna lafım yok ama kurgu eksik kalmış sanki. Ya da diğer oyunculara pek ısınamadım. O da olabilir. :) Bir de ben pek gizemli bulamadım doğrusu. Filmin yarısına gelmeden bütün olaylar çözülmüştü benim için. Son yarıyı boşuna izlemiş gibi hissettim. Boş zamanlarda izlenebilir ama çok da büyük beklentilere girmeyin. 6/10
2
10 ay önce
Brook profil resmi
Brook
Güzel ve akıcı bir filmdi. Depp farkı ile keyifli seyirleriniz olacaktır. İzleyin mutlaka.
6
1 yıl önce
mlhkya profil resmi
mlhkya
(spoiler içeriri) s.kingin her hikayesini film yapalım güzel olur mantığını bırakamadılar bi, gizem eksikti film boyunca karakterın ne kadar ezık oldugunu dusundum durdum, sonrada katıl kendısı cıktı bana pek mumkun gelmedı yazarın katıl cıkmıs olması. altı dolsaydı sahnelerın derınlestırılebılseydıler sahnelerı o hıssı daha ıyı alabılırdık bence.
0
1 yıldan fazla önce
jupiterinuydusu profil resmi
jupiterinuydusu
Johnny Depp kesinlikle dünyaya oyuncu olmak için gelmiş, evet :D Stephen King'in romanından uyarlama dersem, nasıl bir film olduğunu anlatmış sayılırım zaten. Stephen King tarzını sevenler için gayet güzeldir. ben çok sevdim.
1
neredeyse 3 yıl önce
eskon profil resmi
eskon
sizi başka dünyalara götürecektir. ıssız bir yazarın ıssız bir ormandaki gerilimli hikayesi.
1
3 yıldan fazla önce
burakakgun profil resmi
burakakgun
coni dep, ama berbat.
0
3 yıldan fazla önce
UnknownUser00 profil resmi
UnknownUser00
ne yazsak spoiler olabilir, tek diyeceğim müthiş bir filmdi...bittikten sonra canım mısır çekti.))
5
3 yıldan fazla önce
EmreA. profil resmi
EmreA.
Kesinlikle harika bir film
0
3 yıldan fazla önce
furkandr profil resmi
furkandr
off harikaydı
0
3 yıldan fazla önce
unique profil resmi
unique
Cok iyiydi...
2
3 yıldan fazla önce
TARIK59 profil resmi
TARIK59
Karısından acı bir şekilde ayrılan korku-gerilim yazarı Mort Rainey,göl kenarındaki evinde hiç beklenmedik bir biçimde John Shooter adındaki tehlikeli bir yabancıyla karşılaşır.Rainey'nin onun kısa hikayesini çaldığını iddia eden psikopat Shooter adalet istemektedir.Shooter'ın talebi tehditlere ardından cinayetlere dönüştüğünde Rainey yardım için özel bir dedektife başvurur.Kontrolden çıkan olaylar zinciri ve korku dolu anlar durdurulamaz bir hale gelir ve Rainey artık hiç kimseye güvenemeyeceğini anlar.Hatta kendine bile.
0
3 yıldan fazla önce
TAGUT profil resmi
TAGUT
Boş veer hem eski hemde izlediğim en dandik konuya sahip film hiç kıyısından köşesinden bile geçme...
Ama benim vaktim var diyorsan vakit senin ;)
2
neredeyse 4 yıl önce

Secret Window filmini beğenenler

Secret Window filmini içeren raflar

Secret Window filmi hakkında ilgi çekici içerikler