Küçük Papatyalar (Sedmikrásky) (1966) afişi

Küçük Papatyalar (1966)
Sedmikrásky

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Dram, Komik
Yönetmen
Ülke
Çekoslovakya
Süresi
74 dakika
Nergisg Çekoslovakya’da 1960’lı yıllarda çekilmiş en anarşik ve cesur film kabul edilen Küçük Papatyalar, yaşadıkları tüketim toplumuna duydukları tepki nedeniyle önlerine gelen her şeyi yıkmaktan ve bozmaktan zevk alan iki genç kızın öyküsünü anlatır. İkisinin adı da Mary olan kızlar yaşlı adamlara oyunlar oynayarak eğlenmekte, işsiz ve amaçsız olarak etrafta dolaşmaktadırlar. Çılgın bir güldürü niteliğindeki bu özgün ve avangard film ayrıca belirgin anti-militarist öğeler içermektedir.

Fragman bulunamadı.

Yorumlar

Tetsuo profil resmi
Tetsuo
Benzerini ancak 60'lı yıllarda görebileceğiniz bir biçim, öyle sanıyorum ki (evet cok emin değilim) tüketim toplumu eleştirisi ve anti izmlerle dolu bir içerik... Kesinlikle her zevke göre değil, ama bence sakıncası yok.
0
neredeyse 2 yıl önce
Peris profil resmi
Peris
Feminst-anarşist bir film diye izledim ama feministlere ve anarşistlere baya bi giydirmişler.Zamanında komünistlerin filmi yasaklaması resmen saçmalık.
2
2 yıl önce
eminuk profil resmi
eminuk
Oncelikle tık tak ve daktilo sesleri, kızların kikirdamalari ve fisiltiyla konuşmaları sonucunda deliriyorum sandım. Sokaklara çıkıp amaçsızca bağırıp koşturasim geldi :) Erkekleri ciddi derecede rahatsız edebilecek bir film, hoş olmayan mesajlar var içinde. Kadınları delirtmeyin, yapabileceklerimizin sınırı yok :))
1
2 yıldan fazla önce
otekiben profil resmi
otekiben
kendi kendilerine anarşi denemesi yapan iki abla üzerinden gelene geçene giydiren film. ilk olarak kadın erkek olayına, daha sonra da kent yaşamına ve tüketim kültürüne giydirirken hızlarını alamadılar ve insan evladının yıkıcı varlığına kadar gitti olay
2
2 yıldan fazla önce

Sedmikrásky filmini beğenenler

Sedmikrásky filmi hakkında ilgi çekici içerikler